آموزش

نحوه مخفی کردن فایل ها در عکس

مخفی کردن فایل ها در عکس چگونه ممکن است؟

احتمالا در نگاه اول عجیب به نظر برسد، اما مخفی کردن فایل ها در عکس کاملا ممکن است و در این صورت تمام چیزی که کاربران می بینند فقط خود عکس است. پس از انجام این کار هیچ نشانه ای از فایل های مخفی وجود نداشته و افراد حتی نمی دانند چیزی در عکس های شما پنهان است. با این حال، تنها چیزی که ممکن است مشکوک باشد، حجم عکس می باشد و اگر کسی به سایز عکس شما نگاه کند، ممکن است در صورت آگاهی متوجه ماجرا شود.

استفاده از CMD برای انجام این کار

اگر شما کاربر ویندوز باشید، به راحتی می توانید از از یک دستور در Command Prompt یا CMD برای مخفی کردن فایل های خود در یک تصویر استفاده کنید. این دستور فایل هایی که می خواهید مخفی کنید را با تصویری که انتخاب می کنید در یک فایل تصویری ترکیب می کند.

زمانی که این فایل تصویری را باز می کنید، به عنوان یک عکس معمولی ظاهر شده و هیچ نشانه ای از فایل های پنهان شده شما در آن نیست.

برای انجام این کار ابتدا یک عکس JPG را روی صفحه دسکتاپ خود انتقال دهید. سپس تمام فایل هایی که می خواهید مخفی کنید را فشرده و زیپ کنید. برای انجام این کار، روی فایل های خود کلیک راست کرده و سپس روی Send to کلیک کنید و Compressed (zipped) folder را انتخاب کنید.

استفاده از CMD برای مخفی کردن فایل ها در عکس

بعد از فشرده کردن فایل های خود، فایل فشرده (zip) را نیز به دسکتاپ منتقل کنید.

در ادامه کار نیاز است که برنامه کامند لاین یا cmd را از باکس جستجوی ویندوز با سرچ کردن Command Prompt یا cmd اجرا کنید. (همچنین می توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Win+R ابتدا محیط Run را اجرا کرده و cmd را در آن وارد کنید و سپس ok کنید)

اجرای cmd در ویندوز

پس از اجرا شدن cmd، دستور زیر را برای تغییر مسیر به دسکتاپ وارد کنید.

cd desktop

حالا دستور زیر را برای مخفی کردن فایل ها در عکس jpg وارد کنید.

copy /b source-image.jpg + your-archive.zip target-image-file.jpg

در اینجا معنای هر بخش از دستور آمده است:

  • source-image.jpg: این تصویری است که از قبل روی رایانه شخصی خود دارید و می خواهید فایل های خود را در آن پنهان کنید.
  • your-archive.zip: این فایل ZIP حاوی فایل هایی است که می خواهید پنهان کنید.
  • target-image-file.jpg: این فایل به دست آمده حاوی تصویر و آرشیو ZIP شما خواهد بود.

hide files in jpg windows - نحوه مخفی کردن فایل ها در عکس

پس از اجرای دستور فوق، یک فایل تصویری جدید JPG (به نام target-image-file یا هر اسمی که خودتان قبل تر در خط فرمان انتخاب کرده اید) روی دسکتاپ شما ظاهر می شود. این فایل جدید شامل فایل هایی است که داخل عکس پنهان کرده اید. همانطور که در تصویر زیر می بینید، حجم عکس 71 مگابایت شده است که ممکن است برای برای برخی افراد مشکوک به نظر برسد.

مخفی کردن فایل ها در عکس

باز کردن فایل های پنهان شده در عکس

برای آشکار کردن فایل های مخفی شده در عکس دیگر نیازی به استفاده از Command Prompt نیست و کافی است تا روی تصویر JPG راست کلیک کنید، Open with را انتخاب کرده و WinRAR archiver را انتخاب کنید.

باز کردن فایل های پنهان شده در عکس

راه دیگر برای نمایش فایل های مخفی شده در عکس، تغییر پسوند تصویر JPG است. برای انجام این کار، روی عکس خود کلیک راست کرده، Rename را انتخاب کنید و پسوند فایل عکس را به ZIP تغییر دهید.

باز کردن فایل های پنهان شده در عکس

امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید:

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا