آموزش

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

نحوه اسکن و ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت

شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه میتوان انواع نوشته های روی کاغذ را که به زبان های مختلف می باشد، اسکن کرده و به زبان خود ترجمه کرد؟ جواب برنامه گوگل ترنسلیت (Google Translate) میباشد. به این صورت که می‌توانید فایل های تصویری خود را به هر یک از زبان هایی که توسط گوگل پشتیبانی می شود اسکن و ترجمه کنید. خیلی راحت می تواند با استفاده از یک گوشی هوشمند، از نوشته مورد نظر خود عکس گرفته و یا تصویری را از گالری خود انتخاب کنید. در این پست به نحوه ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت می پردازیم.

راه های ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت

با توجه به فراگیر شدن اینترنت و تکنولوژی در سراسر جهان، خوشبختانه گوگل در همه جا در دسترس کاربران می باشد. از این رو شما می توانید در انواع دیوایس های خود برنامه Google Translate را نصب کرده و یا به صورت آنلاین اجرا کنید. سپس به دو روش می توانید از این برنامه برای ترجمه تصاویر خود استفاده کنید.

یکی از راه های ترجمه عکس این است که دوربین خود را به سمت عکس گرفته و به برنامه اجازه دهید تا آن را اسکن کند. سپس ترجمه زنده و فوری آن را دریافت خواهید کرد، این در صورتی است که شما تصویری را از قبل در گالری خود ندارید.

اگر تصویری را که می‌خواهید ترجمه کنید در گالری گوشی خود ذخیره دارید، آن تصویر را در Google Translate وارد کرده و ترجمه را انجام دهید.

اسکن و ترجمه عکس با دوربین به صورت زنده

برای ترجمه عکس با دوربین گوشی، ابتدا برنامه Google Translate را باز کنید. پس از باز شدن آن در زیر کادر متن، روی Camera یا دوربین ضربه بزنید.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

با این کار نمای دوربین شما باز می شود. در بالا، زبانی را که می‌خواهید عکس خود را به آن ترجمه کنید، انتخاب کنید. برای اینکه برنامه به طور خودکار زبان مبدأ را تشخیص دهد، Detect Language را در قسمت زبان مبدأ انتخاب کنید.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

در پایین روی Instant ضربه بزنید.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

دوربین گوشی خود را به سمت تصویری که می خواهید ترجمه کنید، بگیرید تا گوگل ترنسلیت متن روی عکس شما را ترجمه می کند.

 

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

اگر می‌خواهید یک عکس ثابت بگیرید و سپس آن را ترجمه کنید، روی Scan ضربه زده و یک عکس بگیرید و به برنامه اجازه دهید آن را اسکن و ترجمه کند.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

اسکن و ترجمه یک تصویر با Google Translate

اگر یک تصویر در گالری گوشی خود دارید و می خواهید آن را ترجمه کنید، ابتدا برنامه Google Translate را روی گوشی خود راه اندازی کرده و سپس روی دوربین ضربه بزنید.

در این صفحه، از بالا، هر دو زبان مبدأ و مقصد را برای ترجمه تصویر خود انتخاب کنید. برای اینکه اپلیکیشن زبان مبدأ را تشخیص دهد، در قسمت زبان مبدأ، Detect Language را انتخاب کنید.

در پایین صفحه، روی Import ضربه بزنید تا تصویر خود را به برنامه اضافه کنید. (ممکن است برنامه برای انتخاب عکس از گالری شما نیاز به مجوز داشته باشد، پس در صورت نیاز، مجوزها خواسته شده را تایید کنید)

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

Google Translate تصویر شما را وارد برنامه کرده و اسکن می کند. برای مشاهده ترجمه کلمات خاص، روی آن کلمات روی تصویر ضربه بزنید.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

برای مشاهده ترجمه کامل برای کل تصویر، روی گزینه Select All ضربه بزنید.

ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان ها

امیدوارم این مقاله مفید واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید:

امتیاز ۴.۲۸ از ۵ – ۱۰ رای
ترجمه عکس در گوگل ترنسلیت به همه زبان هادر حال ثبت رای

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا