ساخت اکانت مخفی در ویندوز

- تبلیغات -

ساخت اکانت مخفی در انواع نسخه های ویندوز

در این مطلب آموزشی قصد داریم شما را با نحوه ساخت اکانت مخفی در نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز با سطح دسترسی Administrator آشنا کنیم همچنین در انتهای ویدیو، نحوه پاک کردن تاریخچه دستورات اجرا شده در  Run را نیز عنوان نمودیم.

دلایل استفاده از یوزر مخفی

در ابتدای این ویدیو دلایل استفاده از اکانت مخفی را به اختصار شرح دادیم. چنانچه کامپیوتر شما در یک ارتباط شبکه ای با اینترنت از جانب یک نفوذگر دچار آسیب شود و تمام دسترسی های شما برای ورود به سیستم از بین برود (نام کاربری و کلمه عبور تغییر پیدا کرده و یا حذف شود) لازم است تا از قبل یک اکانت با دسترسی کامل مدیرتی به صورت مخفی در سیستم خود داشته باشیم تا در مواقع ضروری بتوانیم با آن وارد سیستم شویم.

دلایل مختلف دیگری نیز برای ایجاد اکانت مخفی در ویندوز یا سرور وجود دارد که به مراتب با آنها آشنا خواهید شد.

مراحل ساخت یوزر مخفی در ویندوز

ابتدا یک فایل متنی با فرمت txt. را در محل دسکتاپ یا یکی از درایو های کامپیوتر ایجاد کرده و دستورات زیر را در آن قرار می دهیم.

توضیحات مربوط به دستورات نوشته شده برای کسانی که با اسکریپ نویسی بش در ویندوز آشنایی ندارند به صورت ابتدایی در فیلم ویدیویی شرح داده شده است.

حال فایل مربوطه را با پسوند userhidden.bat به صورت بَش اسکریپت ذخیره می کنیم. سپس با راست کلیک کردن روی آن با run as administrator آن را اجرا می کنیم.

ساخت یوزر مخفی در ویندزو و سرور

حال با تنظیم نام کاربری و پسورد مورد نظر، اکانت مخفی ما در مسیر مشخص شده ایجاد می شود.

این آموزش ویدیویی با توضیحات اضافه و طولانی صرفا برای افراد مبتدی و تازه کار می باشد.

100%
Awesome
  • Criteria

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.