آموزش

چگونه آنتن دهی گوشی خود را بهتر کنیم؟

روش های بهبود آنتن دهی گوشی های هوشمند

ممکن است شما هم تجربه آنتن نداشتن (کم بودن قدرت سیگنال) تلفن هوشمند خود را داشته باشید. به عنوان مثال تلفن شما زنگ نمی خورد، از تماس هایی که ناخواسته قطع شده اند عصبانی می شوید، بهتر است بدانید این مشکلات برای اکثر مردم وجود دارند و شما تنها نیستید. در این پست از کالی بویز به چگونگی افزایش آنتن دهی گوشی خواهیم پرداخت.

قدرت سیگنال یا آنتن دهی تلفن هوشمند در برخی مناطق می تواند یک چیز ناخوشایند باشد. نوار آنتن دهی در بالای گوشی هوشمند شما فقط یک راهنما برای نشان دادن قدرت سیگنال گوشی شما است.

بهتر است بدانید شبکه محلی، شرکت مخابراتی که از آن استفاده می کنید و مدل تلفن هوشمند شما و بسیاری از چیزهای دیگر در مکان شما با هم ترکیب می شوند تا قدرت سیگنال شما را تعیین کنند.

اگر به صورت کامل آنتن دهی تلفن شما قطع شود و نتواند هیچ سیگنالی دریافت کند چه می کنید؟

تغییر مکان دهید

تغییر مکان دهید
افزایش آنتن دهی گوشی

همه ما تغییر نوار آنتن گوشی را تجربه کرده ایم، در این حالت سعی می کنیم با تغییر مکان خود جایی که آنتن گوشی ظاهر می شود را پیدا کنیم.

در دفاتر یا منزل نقاطی وجود دارند که در اثر تداخل سیگنال ها یا نوع مصالح ساختمانی به کار رفته در آنجا به گونه ای است که می تواند در آنتن دهی گوشی شما تاثیر گذار باشد و در آن تداخل ایجاد کند.

در چنین مواقعی ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای برقراری تماس، مکان خود را تغییر دهید مثلا به طبقه بالا بروید، از خانه یا محل کار خارج شوید و… .

به صورت کلی باید مکانی را پیدا کنید که در آن آنتن دهی گوشی خوب باشد و برای مشکلات بعدی آن مکان را به خاطر داشته باشید.

ممکن است این روش برای کسانی که اتاق یا میز کارشان در محلی قرار گرفته که در آنتن دهی مشکل دارد زیاد کاربردی نباشد بنابراین می توانند روش های بعدی ای که برای شما می گوییم را امتحان کنید.

محافظ تلفن خود را بردارید

ممکن است محافظ (گارد) تلفن شما در قدرت آنتن دهی آن تاثیرگذار باشد، به خصوص اگر در آن فلز به کار رفته باشد بهتر است یک بار امتحان کنید و با برداشتن محافظ گوشی خود قدرت سیگنال را امتحان کنید تا ببینید این امر در بهبود آنتن دهی گوشی تاثیری داشته است یا خیر.

باتری گوشی را شارژ نگه دارید

پایین بودن میزان شارژ باتری تلفن شما می تواند در قدرت سیگنال آن اثرگذار باشد و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است سعی کنید در هر زمان ممکن میزان شارژ باتری خود را بالای 25 درصد نگه دارید و یک شارژر قابل حمل با خود داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم باتری خود را شارژ کنید.

از Wi-Fi برای گرفتن تماس استفاده کنید

از وای فای برای تماس گرفتن استفاده کنید
افزایش آنتن دهی گوشی

احتمالا شما هم یک شبکه وای فای در محل کار یا منزل خود دارید. چرا از این شبکه برای برقراری و دریافت تماس های خود استفاده نمی کنید؟ تماس با استفاده از وای فای اکنون بسیار گسترده است و بسیاری از شرکت ها این خدمت را ارائه می دهند.

اگر قادر به برقراری تماس با استفاده وای فای با شماره معمول و شرکت مخابراتی نیستید باز هم راه دیگری وجود دارد که می توانید با استفاده از بسیاری از پیام رسان ها این کار را انجام دهید و امکان برقراری تماس(صوتی یا تصویری) را از طریق اینترنت به شما می دهند. اگر چه شخصی که قصد برقراری تماس را با او دارید نیز نیاز به داشتن پیام رسان دارد.

اپراتور خود را تغییر دهید

اکثر شرکت های مخابراتی دارای نقشه پوشش هستند که نشان می دهد که چه مناطقی را تحت پوشش قرار می دهند و چه نوع ارتباطی را می توان از آن ها انتظار داشت. برای یافتن بهترین اپراتور برای منطقه خود بهتر است آن ها را از جنبه های مختلف بررسی کرده و تحقیق کنید کدام یک بهتر است.

نزدیک ترین برج مخابراتی به شما کجاست

وب سایتی به نام cellmapper وجود دارد که در آن مکان هایی که برج های مخابراتی اشغال کرده اند را به شما نشان می دهد.

بهتر است حامل خود را به گونه ای انتخاب کنید که برج مخابرات آن ها به شما نزدیک باشد تا بتوانید آنتن دهی بهتری را تجربه کنید.

امیدوام این مقاله برای شما خواننده گرامی مفید بوده باشد.

بیشتر بخوانید:  10 دلیل که باعث هنگ کردن گوشی موبایل می شود

محمود احمدی

در حال یادگیری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا