آموزشتکنولوژیهوش مصنوعی

کاربردهای ChatGPT چیست؟

کاربردهای ChatGPT چیست؟

آیا می دانید ChatGPT چیست؟ چت جی پی تی یک ابزار پردازش قدرتمند و همه کاره است که می تواند کارهای بسیار جالبی را انجام دهد. از مکالمه با دستیار مجازی گرفته تا تولید متن بر اساس یک درخواست، ChatGPT می تواند برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده شود. در این مقاله، ما برخی از کاربردهای ChatGPT را بررسی می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌تواند برای شما و کسب‌وکارتان مفید باشد. چه مبتدی یا یک کاربر باتجربه باشید، مطمئن هستیم که تحت تاثیر قابلیت های این ربات مکالمه هوش مصنوعی قرار خواهید گرفت. پس بیایید وارد آن شویم و کارهای جالبی که می‌توانید با ChatGPT انجام دهید را کشف کنیم.

چه کارهایی می توان با ChatGPT انجام داد؟

ما از ChatGPT خواستیم تا خودش را برای کاربران سایت کالی بویز معرفی کند و در ادامه از او سوال کردیم که قادر به انجام چه کارهایی است؟ و این چت بات به صورت خلاصه به چند نمونه اشاره کرد که شامل پاسخ به سوالات متنوع، تولید متن، ترجمه، خلاصه نویسی و مکالمه می باشد. در ادامه به صورت کامل تر به این موارد می پردازیم و کارهای مفید و جالب دیگری که می توان با آن انجام داد را بررسی می کنیم.

کاربردهای ChatGPT چیست؟

چه کارهایی را می توان با ChatGPT انجام داد؟
کاربردهای ChatGPT

نوشتن کدهای برنامه نویسی توسط ChatGPT

اگر برنامه نویس هستید یا در حال یادگیری کدنویسی هستید و نمی توانید کد بنویسید یا در نقطه ای گیر کرده اید، ChatGPT می تواند به شما در نوشتن کد کمک کند. حتی می توانید به آن بگویید که می خواهید کد را با کدام زبان برنامه نویسی بنویسید و آن را برای شما انجام می دهد. سپس می توانید از آن در برنامه های خود استفاده کند. به این ترتیب، می توانید با دیدن کد نوشته شده توسط ChatGPT، کدنویسی را نیز یاد بگیرید.

در اینجا از ChatGPT خواستم که با پایتون یک بازی tic-tac-toe مبتنی بر ترمینال بنویسد. سپس کد را به عنوان یک فایل پایتون در رایانه خود ذخیره کردم و آن را در ترمینال اجرا کردم. شگفت انگیز عمل کرد.

نوشتن کدهای برنامه نویسی با chatgpt

اشکال زدایی کدها توسط ChatGPT

اگر یک کد نوشته اید و آنطور که انتظار داشتید اجرا نمی شود. پس باید باگ‌ها یا خطاهای موجود در آن را پیدا کنید و از آن جا که نمی‌توانید از 1000 خط کد عبور کنید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که اشتباهات کد شما را پیدا کرده و آنها را اصلاح کند. می توانید با استفاده از ChatGPT در زمان زیادی برای نوشتن و ویرایش کد خود صرفه جویی کنید. کمک به اشکال زدایی یا دیباگ کردن کد شما و حتی شناسایی برخی آسیب پذیری ها یکی دیگر از کارهایی است که این چت بات به خوبی انجام می دهد. اساساً، اگر از ChatGPT بخواهید که کدی را برای شما دیباگ کند، نه تنها این کار را انجام می‌دهد بلکه توضیح می‌دهد که باگ چیست.

اشکال زدایی کدها با chatgpt

توضیح مسائل

از جمله کاربردهای ChatGPT، یادگیری مسائل است. به عنوان مثال، می توانید از او بخواهید هدر IPV6 را برای شما توضیح دهد و با توضیحات مناسب این کار را انجام می دهد. دفعه بعد که در مورد چیزی سوال داشتید، می توانید به سادگی از ChatGPT بخواهید که آن را برای شما توضیح دهد.

توضیح مسائل توسط chatgpt

توضیح مسائل پیچیده به صورت ساده و قابل فهم

اگر می‌خواهید در مورد موضوعات پیچیده‌تر بیاموزید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که مفاهیم را به زبان ساده برای شما توضیح دهد. فقط explain like I’m 5 را به درخواست خود اضافه کنید و چت بات آن موضوع را به نحوی برای شما توضیح خواهد داد که انگار 5 سال سن دارید. به عنوان مثال، در اسکرین شات پایین از آن خواستم که کرم چاله ها را به این شکل برای من توضیح دهد.

توضیح مسائل پیچیده به صورت ساده و قابل فهم توسط chatgpt

از ChatGPT به عنوان ترمینال لینوکس استفاده کنید

احتمالاً یکی از جالب‌ترین کارهایی که می‌توانید با ChatGPT انجام دهید، این است که به عنوان یک ترمینال لینوکس از آن استفاده کنید. حتی می توانید از دستورات لینوکس استفاده کنید، فایل ها و دایرکتوری ها را بسازید و خیلی چیزهای دیگر. حتی می توانید کد را در ترمینال بنویسید و کامپایل کنید و در صورت تمایل آن را اجرا کنید.

از ChatGPT به عنوان ترمینال لینوکس استفاده کنید

از ChatGPT پیشنهاد و راهنمایی بگیرید

ChatGPT همچنین می‌تواند در مورد کاری که می‌خواهید انجام دهید به شما پیشنهاد یا راهنمایی بدهد. از پیشنهاداتی در مورد زندگی گرفته تا نکاتی برای کاهش وزن، می توانید هر نوع پیشنهادی را به صورت رایگان دریافت کنید. حتی می تواند رژیمی را به شما پیشنهاد کند که بر اساس ترجیحات شما به افزایش یا کاهش وزن کمک کند. توجه کنید که این یک مدل زبان هوش مصنوعی است و پیروی از پیشنهادات آن همانقدر که می تواند مفید باشد به همان اندازه ممکن است مضر باشد. پس نباید جای دکتر یا مشاور شما را بگیرد. شما باید از این موضوع آگاه باشید.

از ChatGPT پیشنهاد و راهنمایی بگیرید

از ChatGPT برای نوشتن شعر و متن ترانه استفاده کنید

این یکی احتمالاً برای شما نیز جالب است. من دوست دارم آهنگ های خودم را بنویسم و آن ها را بسازم، اما ChatGPT تقریباً این کار را به آب خوردن تبدیل می کند. می توانید از ChatGPT بخواهید که در مورد هر چیزی آهنگ بنویسد. وقتی نوشته شد، می‌توانید از آن استفاده کنید و روی آن بداهه‌نویسی کنید تا آهنگ بهتری شود. ما فقط از ChatGPT خواستیم که یک آهنگ در مورد سایت کالی بویز بنویسد و در واقع یک آهنگ کامل نوشت. علاوه بر این، حتی می‌توانید از او بخواهید تا آکوردهای همراه را برای موسیقی بیاورید.

از ChatGPT برای نوشتن شعر و متن ترانه استفاده کنید

از ChatGPT برای ترجمه ها استفاده کنید

این یکی به همان اندازه که ساده و هوشمندانه است اما مفید نیست. شما می توانید از ChatGPT برای ترجمه متن از یک زبان به زبان دیگر استفاده کنید و با بسیاری از زبان ها به راحتی کار می کند. با این حال، معمولاً احتمالاً فقط از Google Translate یا Apple Translate برای انجام این کار استفاده می کنید، بنابراین مفیدترین ویژگی نیست.

از ChatGPT برای ترجمه ها استفاده کنید

استخراج داده ها از متن

ChatGPT همچنین می تواند به شما در استخراج داده ها از متن کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن را در اختیار چت بات قرار دهید و به آن بگویید که چه نوع داده‌هایی و در چه قالبی استخراج شود. به اسکرین شات زیر نگاهی بیندازید.

استخراج داده ها از متن توسط chatgpt

نمره دادن به مقالات

ChatGPT می تواند واقعا برای دانش آموزان، دانشجویان و معلمان مفید باشد. ابزار هوش مصنوعی به شما امکان می دهد به راحتی به مقالات نمره دهید یا مقاله خود را ارزیابی کنید و بسنجید و حتی در مورد نمره دهی آن بازخورد ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر از ChatGPT بخواهید که به یک مقاله نمره بدهد و برای مثال اگر به آن نمره “B+” اختصاص دهد، در کنار آن به شما می گوید که چرا مقاله به B+ نمره داده شده است، همراه با پیشنهاداتی برای بهبود.

نمره دادن به مقالات توسط Chatgpt

حل سوالات ریاضی

در ابتدا ChatGPT در این زمینه بهترین نبود. با این حال، با به روز رسانی های جدید، OpenAI آن را در رسیدگی به سوالات ریاضی نیز بسیار خوب ساخته است. بنابراین، اگر در یک مسئله ریاضی گیر کرده اید و به دنبال پاسخ هستید، ChatGPT می تواند کمک کند. علاوه بر این، حتی رسیدن به جواب و حل سوالات را به شما نشان می دهد، بنابراین می توانید درک کنید که چگونه این سوالات را خودتان حل کنید.

حل سوالات ریاضی توسط chatgpt

خلاصه خواندن کتاب ها

اگر می‌خواهید کتاب خاصی را بخوانید و زمانی برای کامل خواندن آن پیدا نمی‌کنید، می‌توانید از ChatGPT برای ایجاد خلاصه‌ای از کتابی که می‌خواهید بخوانید استفاده کنید. کافیست Generate summary را برای یک کتاب خاص تایپ کنید که در این صورت خلاصه ای از آن را دریافت خواهید کرد. این ترفند می تواند به شما کمک کند تا خلاصه بسیاری از کتاب ها را بخوانید و جزئیات کتاب هایی را که به دلیل زمان یا محدودیت های دیگر نمی توانید مطالعه کنید را به بعد موکول کنید.

خلاصه خواندن کتاب ها توسط chatgpt

نوشتن داستان

بله! از جمله کاربردهای chatgpt نوشتن داستان برای شما است. نویسندگان همیشه در نقطه‌ای گیر می‌کنند و نمی‌توانند متن را بیشتر گسترش دهند. این چت بات می تواند به شما کمک کند داستان بنویسید و از این مشکل رهایی یابید. شما می توانید از ChatGPT برای نوشتن هر نوع داستانی و در مورد هر موضوعی استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فقط از او بخواهید. شما همچنین می توانید سه یا چهار داستان تولید شده را با هم ترکیب کنید و یک داستان طولانی با پیچ و تاب بسازید.

نوشتن داستان توسط چت جی پی تی

ساخت جوک و لطیفه

اگر وقت خالی دارید و می‌خواهید جوک‌های جدیدی بخوانید یا یاد بگیرید، می‌توانید از ChatGPT برای ایجاد جوک‌های منحصربه‌فردی که هرگز نشنیده‌اید استفاده کنید. همه جوک‌های ایجاد شده توسط ChatGPT ممکن است خنده‌دار نباشند، اما با برخی از جوک‌های خنده‌دار آشنا می‌شوید یا می‌توانید برای بهتر کردن جوک‌های آن بداهه‌سازی کنید.

ساخت جوک و لطیفه

بازی کنید

اگر حوصله‌تان سر رفته است و هیچ دوستی برای چت کردن یا صحبت کردن ندارید، می‌توانید از ChatGPT برای بازی کردن یا حتی صحبت کردن استفاده کنید. بر اساس ورودی هایی که می دهید می تواند دوست شما باشد. شما می توانید هر بازی را که پیشنهادداده و در ChatGPT بازی کنید و زمان خود را سپری کنید.

بازی کنید

موارد گفته شده، برخی از کاربردهای ChatGPT است که می توانید انجام دهید. همانطور که می بینید، می توانید از آن برای انجام کارهای سرگرم کننده مانند نوشتن موسیقی استفاده کنید، همچنین می توانید از آن برای انجام کارهای جدی تری مانند نوشتن و اشکال زدایی کد، استخراج داده ها از متن و موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این موارد صدها کار دیگر می توان با ChatGPT انجام داد. شما در چه مواردی از این چت بات هوش مصنوعی کمک گرفته اید؟ برخی از موارد مفیدی که از ChatGPT برای آن ها استفاده کرده اید را در نظرات با ما در میان بگذارید.

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا