آموزش

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

اگر سیم کارت یا گوشی شما از نسل قدیمی اینترنت استفاده می کند، طبیعتا راهکارهای این آموزش مناسب شما نیست و شما باید به فکر ارتقای سیم کارت خود به نسل جدید باشید یا از تلفن همراهی استفاده کنید که از نسل جدید اینترنت پشتیبانی می کند. اما گاهی پیش می آید که تمام این موارد را داریم اما سرعت اینترنت به آن اندازه قوی نیست، در این صورت راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید. در این مقاله 5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال را بررسی خواهیم کرد.

گوشی را در حالت پرواز قرار دهید، چند ثانیه صبر کنید سپس گوشی را از حالت پرواز خارج کنید. ثابت شده که انجام این کار ساده می تواند باعث تقویت اتصال داده شود اما همیشه کار نمی کند، در این صورت شما باید اقدامات جدی تری مانند برداشتن سیم کارت یا ریست تنظیمات شبکه را انجام دهید.

گوشی را در حالت پرواز قرار دهید

 

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال
تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

قرار دادن گوشی در حالت پرواز سریع ترین و آسان ترین راه برای تقویت سیگنال و رفع مشکلات است.

اندروید: برای مشاهده سریع پنل تنظیمات، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید. روی آیکون هواپیما (Airplane) ضربه بزنید، سپس صبر کنید تا تلفن شما از اتصالات وای فای  و داده جدا شود. 30  ثانیه به آن فرصت دهید سپس دوباره روی آیکون هواپیما ضربه بزنید.

آیفون: کنترل سنتر را باز کنید. در آیفون سری X ، کاربران می توانند از گوشه بالا سمت راست به پایین بکشند.
در مدل های قدیمی تر آیفون از پایین صفحه به سمت بالا بکشید و روی آیکون هواپیما ضربه بزنید. 30  ثانیه به آن فرصت دهید سپس دوباره روی آیکون هواپیما ضربه بزنید.

گوشی را ریستارت کنید

 

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال
تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

گوشی های ما کامپیوتر های کوچک هستند و درست مانند کامپیوتر، گاهی اوقات با راه اندازی مجدد آن ها می توانید مشکلات را برطرف کنید.

اندروید: دکمه پاور را نگه دارید تا چند گزینه روی صفحه نمایش ظاهر شود سپس گزینه Restart (شروع مجدد – راه اندازی مجدد) را انتخاب کنید. اگر گوشی شما گزینه ریستارت ندارد ، دکمه پاور را نگه دارید تا صفحه سیاه شود و سپس روشن شود.

آیفون: اگر آیفون شما دکمه پاور دارد می توانید آن را نگه دارید تا زمانی که پاور اسلایدر نمایش داده شود. اسلایدر را به سمت راست بکشید. پس از خاموش شدن گوشی ، دکمه را فشار داده و نگه دارید تا اینکه لوگو اپل را ببینید.
کاربران سری X آیفون باید همزمان دکمه کناری را به همراه دکمه بالا یا پایین صدا فشار داده و نگه دارند. سرانجام همان اسلایدر نمایش داده می شود. آن را به سمت راست بکشید تا گوشی خود را خاموش کنید. بعد از خاموش شدن گوشی ، دکمه کناری را نگه دارید تا اینکه لوگو اپل را ببینید.

سیم کارت را خارج کنید

 

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

یکی دیگر از مراحل عیب یابی ، خارج کردن و سپس قرار دادن سیم کارت در گوشی است. برای خارج کردن سینی سیم کارت از سوزن سیم کارت که در جعبه گوشی قرار دارد استفاده کنید. سیم کارت را بردارید ، بررسی کنید که آیا آسیب دیده است و آیا به درستی در سینی قرار داده شده است یا خیر، سپس آن را دوباره در گوشی خود قرار دهید.

اگر چیزی برای خارج کردن سیم کارت وجود ندارد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که گوشی خود را ریستارت کنید.

تنظیمات شبکه را ریست کنید

 

How to fix your phones poor reception4 1 750x430 - 5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

ریست تنظیمات شبکه پیشنهادی است که اپل می دهد. اما از قبل هشدار داده شده است که با ریست تنظیمات شبکه، هرگونه رمز Wi-Fi ذخیره شده ، اتصالات VPN و هر گونه تنظیمات APN  تنظیم مجدد می شوند.

اگر با این مسئله مشکلی ندارید به مسیر Settings > General > Reset > Reset Network Settings بروید. انتخاب خود را تأیید کنید، سپس گوشی شما ریستارت می شود.

با پشتیبانی اپراتور خود تماس بگیرید

 

5 روش برای تقویت اتصال داده و افزایش سیگنال

گاهی اوقات چالش های غیر منتظره سیگنال و کندی اینترنت به دلیل مشکلات داخلی اپراتور شما است ، یک برج سلولی می تواند پایین بیاید یا ممکن است کابل فیبر نوری برج قطع و باعث خاموشی شود و یا ممکن است اپراتور مربوطه منطقه شما را به خوبی پوشش نداده باشد که این بدین معنی است مشکل از اپراتور شماست نه شما.

در این صورت باید با اپراتور خود تماس بگیرید و اگر مشکل برطرف نشد به فکر تغییر اپراتور خود باشید.

منبع

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا