Gameآموزش

آموزش بتل رویال کالاف دیوتی موبایل (بخش سوم)

تغییر در بتل رویال کالاف دیوتی موبایل

در قسمت های قبلی آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل به حالت ها و محیط های بازی و آموزش دو حالت مولتی پلیر و بتل رویال کالاف دیوتی موبایل پرداختیم. در این قسمت نیز به آموزش تغییرات حالت بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل می پردازیم.

رنگ بندی تجهیزات در بازی

در بازی شما به 5 دسته رنگ بندی بر میخورید که این رنگ ها هرکدام به منزله نشان دادن فراوانی هر یک از تجهیزات است.

 1. رنگ طلایی یا نارنجی: این رنگ بندی کمترین فراوانی را در بین تمام تجهیزات دارند. علاوه بر این، دارای ویژگی های منحصر به فردی نیز برای شما به ارمغان می آوردند. در ادامه این ویژگی ها را برای شما تشریح می کنم.
 2. رنگ بنفش: پس از رنگ طلایی رنگ بنفش در رده دوم بهترین تجهیزات قرار می گیرد.
 3. رنگ آبی: رده سوم تجهیزات رنگ آبی بوده و قدرت کمتری نسبت به رنگ بنفش برای شما فراهم می کند.
 4. رنگ سبز: رده چهارم تجهیزات متعلق به رنگ سبز است و قدرت کمتری نسبت به رنگ آبی برای شما فراهم میکنند. بهترین فراوانی را نیز این رده دارد.
 5. رنگ سفید: این نوع رده بندی در سطح پنجم از تجهیزات قرار میگیرد و اصولا قدرت چشم گیری را برای شما به ارمغان نمی آورند. در حقیقت پایه ترین نوع تجهیزات رنگ سفید است.

سیستم سلامت جدید

پس از آپدیت بازی متوجه سیستم جدید سلامت خواهید شد. دیگر خبری از کیت های کمک های اولیه و سرنگ های آدرنالین نیست. سیستم بای بدین گونه تغییر کرده است که سلامت شما پس از گذشت 5 ثانیه به حالت عادی و 100درصد می رسد. در عوض برای کمک به حفظ سلامت شما صفحه های ضد گلوله ای در سطح بازی پخش شده است. این صفحه ها به سه نوع به شرح زیر قابل استفاده هستند:

 1. کنتیک آرمور: این زره بهترین نوع زره های بازی می باشد. فراوانی آنها بسیار کم بوده و در اثر استفاده 50 رده سلامت بیشتر برای شما به ارمغان می آورد. با هربار استفاده از یکی از این آمور ها شما در 8 ثانیه 200 رده سلامت زره خواهید داشت. نکته منفی در این نوع زره میتوان به کاسته شدن سرعت حرکتی شما عین بازی اشاره کرد. بدین صورت که هنگام شارژ نمیتوانید با سرعت حداکثر بدوید و یا سر بخورید. این نوع زره به رنگ بنفش در بازی موجود است.
 2. ادونسد آرمور: این زره در رده دوم بهترین زره ها در بازی قرار می گیرد. فراوانی آن ها نسبت به کنتیک بیشتر بوده اما در صورت استفاده فقط 150 رده به زره شما اضافه می کند. در صورت استفاده از این زره شما در 5 ثانیه 150 رده سلامت دریافت خواهید کرد. سرعت شما هنگام شارژ کاسته نشده و میتوانید با آزادی هرچه تمام حرکت کنید. این نوع آرمور به آبی در زمین بازی پخش شده است.
 3. آمور: این نوع زره پایه ترین نوع زره در بازی است که با استفاده از آن میتوانید در 3 ثانیه 50 رده سلامت دریافت کنید. آزادی عمل شما در حرکت کاسته نمیشود. این نوع آرمور با رنگ سبز در زمین بازی پخش شده است.

 

سیستم پرک های جدید برای بتل رویال

بدون شک اگر از بازیکن های مد بتل رویال باشید قطعا از مزایای پرک ها آشنا هستید. در فصل جدید تنظیمات پرک ها دستخوش تغییراتی شده است که در ادامه به تشریح آنها میپردازیم.

بر خلاف روند بازی در گذشته، اکنون شما قادر خواهید بود تا 3 عدد پرک را برای هر سلاح خود نصب کنید. بسته به نوع سلاحی که استفاده میکنید این پرک ها متفاوت خواهد بود. در ادامه انواع پرک ها و سلاح های قابل نصب را توضیح میدهیم:

Stablizer: با استفاده از این پرک دقت سلاح شما 15 درصد افزایش می یابد. بسته به رنگ پرکی که پیدا می کنید این افزایش دقت متغییر است. منظور از افزایش دقت این است که وقتی شلیک می کنید سلاح شما یه نقطه خاصی را هدف قرار می دهد و در اثر شلیک سلاح به نقاط دیگر تیر نمی زند. قابلیت ویژه این پرک در رنگ طلایی این است که وقتی دشمن به شما شلیک می کند دیگر شما سرعت دویدنتان کم نمی شود در اصطلاح بازی Flitch نمی شود.

hip fire boost: با استفاده از این مد زمانی که در حالت هیپ فایر (بدون نشانه گرفتن و شلیک آزاد) شلیک می کنید باعث متمرکز شدن تیر های شلیک شده میشود. در حقیقت دایره اصابت گلوله ها کوچکتر می شود. قابلیت ویژه این پرک در رنگ طلایی این است که دقت و کنترل سلاح شما را بطور چشم گیری افزایش می دهد. این مد روی سلاح های سات گان قابل نصب نیست.

precise shot: با استفاده از این مد شما زمان شلیک در حالت نشانه گیری دقت را تا 35درصد افزایش می دهد این میزان افزایش بستگی به رنگ مد دارد. قابلیت ویژه این مد این است که در رنگ طلایی زمانی که به دشمن سلیک میکنید به مدت 5 ثاینه مکان دشمن را خواهید دید اگر دشمن ترپ های برقی داشته باشد آنها با هاله ی قرمز رنگ میبینید و در آخر در نقشه نیز محل دشمن خود رابه مدت 5 ثانیه به رنگ نقطه ای قرمز خواهید دید.

fast ads: با استفاده از این مد شما قادر خواهید بود در مدت زمان کمتری به حالت نشانه گیری شلیک کنید. قابلیت ویژه این مد در رنگ طلایی این است که در صورت نشانه گیری به مدت 5 ثانیه سرعت دویدن شما دو برابر می شود.

lateral recoil: با استفاده از این مد زمان شلیک سلاح شما دقت بیشتری خواهد داشت. در حقیقت حرکت های اضافی در محور افقی کاسته میشود. قابلیت ویژه این مد در رنگ طلایی این است که در حالت نشانه گیری سرعت شما افزایش می یابد.

extended mag: با استفاده از این مد شما ظرفیت تیر بیشتری در سلاحتان خواهید داشت. این افزایش حداکثر 30 تیر بسته به رنگ مد شما خواهد بود. در مد های بهتر سرعت تعویض خشاب نیز بیشتر می شود. قابلیت ویژه این مد این است که اگر در سلاح خود تعویض خشاب انجام دهید سلاح دوم شما نیز خشابش پر می شود. این قابلیت بسیار مناسب کسانی است که از لانچر ها استفاده میکنند. زیرا زمان تعویض خشاب لانچر بسیار طولانی است. این مد بروی سلاح های تک تیر انداز یا اسنایپر و همچنین شات گان ها قابل نصب نیست.

long barrel: این مد مخصوص سلاح های شات گان است و روی دیگر سلاح ها نصب نمی شود. با استفاده از این مد شما قادر خواهید بود تا شلیک های متمرکزی در هر دو حالت هیپ فایر و ads داشته باشید. قابلیت ویژه این مد در رنگ طلایی این است که اگر در بازی سر بخورید یا به اصطلاح بازی اسلاید انجام دهید خشاب شما 1 عدد پر می شود.

sniper expert: این مد مخصوص سلاح های تک تیز انداز است. در صورت استفاده از این مد شما هنگام تیراندازی دقت بیشتری خواهید داشت و نشانه شما کمتر بالا پایین تکان می خورود. همچنین حبس نفس بهتری خواهید داشت تا نشانه گیری دقیق تری داشته باشید. قابلیت ویژه این مد در رنگ طلایی شلیک تمام اتوماتیک در سلاح های SKS,M21ebr,Xpr است.

sniper mag: این مد نیز همان گونه که از نامش پیدا است خشاب مخصوص برای تک تیر انداز ها است و ظرفیت خشاب را 30 درصد افزایش می دهد. این افزایش بسته به رنگ مد متغییر است و قابلیت ویژه این مد این است که در صورت تعویض خشاب سلاح دوم شما نیز ریلود میشود. همچنین سرعت تعویض خشاب شما نیز افزایش می یابد.

نماد هر یک از مد های موجود در بازی
نماد هر یک از مد های موجود در بازی

تمام مد های قابل نصب بر روی سلاح ها را توضیح دادیم. این مد ها به رنگ های مختلفی در زمین بازی بتل رویال پخش شده اند که در صورت خوش شانسی میتوانید رنگ های طلایی را هم از زمین پیدا کنید. اکثرا مد های طلایی در دراپ های سبز رنگ یافت میشوند.

اگر نمیخواهید مد بخصوصی بر روی سلاح شما نصب نشود میتوانید از تنظیمات آنها را شخصی سازی کنید.

کوله پشتی

بعد از آپدیت جدید ظرفیت کوله پشتی ها نیز دست خوش تغییراتی شده است که به شرح زیر است:

در حالت معمولی، شما کوله پشتی به ظرفیت 4 عدد اسلات خواهید داشت. در هر اسلات میتواند موارد زیر جای بگیرند:

 • 6 عدد آرمور سبز
 • 3 عدد نواگاز
 • 2 عدد نارنجک
 • 3 عدد کلاستر بمب و انواع فلش ها
 • 3 عدد دودزا

هر 2 عدد ادونس ارمور یک اسلات از کیف را پر میکند که در صورت استفاده از کنتیک هر عدد کنتیک یک اسلات از کیف شما را پر میکند.

کوله پیش فرض هر بازیکن هنگام پرش از هواپیما 4 اسلات ظرفیت دارد. در صورت پیدا کردن کوله آبی به 6 اسلات دسترسی خواهید داشت. اگر خیلی خوش شانس باشید کوله های بنفش پیدا می کنید که دارای 8 اسلات برای ذخیره مهمات شما است.

انواع ایردراپ

در بازی بر خلاف فصل های گذشته اکنون دو نوع دراپ داریم.

 1. دراپ های سبز رنگ دارای سلاح های لانچر و یک سلاح متیک به صورت رندم است. همچنین چند بسته تیر از انواع مختلف و همچنین یک لنز 6 برابر در داخل این دراپ ها موجود است.
 2. دراپ های آرسنال نیز نوع دوم دراپ در بازی است که در نقشه به رنگ صورتی مشخص هستند. در داخل این دراپ ها شما میتوانید یک سلاح از لیست گان اسمیت های خود فقط برای 1 بار استفاده کنید. ظرفیت این دراپ ها فقط 4 سلاح است پس سعی کنید از بقیه عقب نمانید و سریعتر سلاح گان اسمیت خود را بیرون بکشید.

وسایل نقلیه

در آپدیت جدید وسایل نقلیه جدیدی به بازی اضافه شده است که می توانید این وسایل نقلیه را در زمین بازی پیدا کنید. تغییر دیگر در بازی نشان دادن محل چاپر ها در بازی است. دیگر فرقی نمیکند با چاپر کجا پرواز میکنید زیرا همه ی بازیکن ها محل شما را در نقشه خواهند دید.

نقشه بازی جدید

در بازی بتل رویال یک مپ جدید و بزرگ به نام Black out نیز اضافه شده است. اگر از بازی در نقشه قبلی خسته شدید این نقشه جدید را امتحان کنید.

تغییرات در مد مولتی پلیر

در این حالت بازی تغییرات زیادی اعمال نشده است. اما تغییرات به نسبت کوچکی به شرح زیر قابل مشاهده است:

 1. در حالت بازی در مد رنک مچ شما فقط در یک بازه ی تعریف شده دشمن خواهید داشت در حقیقت این تغییر برای هم سطح شدن هرچه تمام بازیکن های رنک است. البته در صورتی که به رنک لجندری دست بیابید شما همیشه دشمنان سطح لجندری خواهید داشت.
 2. اپراتور اسکیل های جدید و اسکور استریم های جدید به بازی اضافه شده است که میتوانید از فروشگاه خرید کنید و در بازی از آنها استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

rmahdavi

کارشناس ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار #IUST. علاقه مند به دنیای تکنولوژی deep learning and ai و خودرو.

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام فک کنم یه قابلیت داخل بتل رویال هست که موقع تیر زدن با اسنایپ انمی رو کور میکنه میخوام بدونم چیه اسمش؟

  1. برای این کار باید روی اسلحه DLQ33 خشاب مخصوص وصل کنید بعد هنگام بازی از دراپ سلاح خودتونو بردارید.

 2. سلام من اسکین های حریف برام تو بازی چه مولتی پلیر چه بتل رویال نمیاد چیکار کنم ؟ اسکین های حریف به شکل سرباز اسکین اول بازی می اد

 3. سلام من یه مشکلی که تو بتل کالاف دارم اینه که به جای نماد گان ها یا تیر ها و … جعبه سبز یا زرد میاد! باید چیکار کنم؟مخوام بجای این جعبه ها نماد ها یا خود گان بیفته!!
  گوشیمم ردمی موت 9

  1. سلام
   احتمالا به خاطر اینه که هنوز گان ها رو دانلود نکردین.
   از توی قسمت دانلود های کالاف دیوتی موبایل همه موارد رو دانلود کنید برطرف میشه.

  2. سلام
   باید کیفیت گیم رو روی بالاترین بذاریو ربطی به دانلود هم نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا