Game

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

از زمان عرضه کالاف دیوتی موبایل (Call of Duty Mobile) ، این بازی در همه دنیا سر و صدای زیادی ایجاد کرده است. این بازی حالت Multiplayer (چند نفره) و همچنین حالت Battle Royale را عالی ارائه می دهد. کنترل های پیش فرض کالاف دیوتی موبایل نسبتاً آسان است اما راهنمای ما به شما کمک می کند مانند بازیکنان حرفه ای بازی را بهینه کنید. در این پست به بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل می پردازیم.

تنظیمات کنترل CONTROLS

تنظیمات کنترل CONTROLS

با کلیک روی چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست صفحه می توانید به تنظیمات Call of Duty Mobile دسترسی پیدا کنید. اول از همه، ما تنظیمات Controls را داریم که تنظیمات اصلی هر حالت بازی است.

چه حالت Battle Royale بازی می کنید و چه حالت Multiplayer ، ما به شما توصیه می کنیم همیشه گزینه Advanced را انتخاب کنید.

این به این دلیل است که در حالت Advanced یا پیشرفته بازیکنان کنترل بیشتری در زمان شلیک دارند زیرا گاهی اوقات آن ها نمی خواهند به کسی شلیک کنند و فقط می خواهند پشت سر حریف پنهان شوند.

همچنین حالت تیراندازی خودکار فقط گلوله ها را هدر می دهد که این مسئله می تواند به عنوان تفاوت بین برد و باخت در پایان مسابقه باشد.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل
بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

با رفتن به تنظیمات کنترل، Custom را انتخاب کنید و چرخ دنده کنار آن را بزنید. پس از ورود به آن منو گزینه های ADS یا HIP را مشاهده خواهید کرد. تمام سلاح ها را روی HIP تنظیم کنید به جز Sniper Rifles که روی ADS تنظیم شده است.

دلیل این کار این است که کنترل هدف شما در محدوده نزدیک وقتی که شما مجبور به استفاده از سیستم ADS باشید در هنگام شلیک بسیار دشوار می‌شود. با توجه به اینکه از نزدیک با اسنایپر تیراندازی نمی کنید، گزینه ADS برای این سلاح ها به خوبی کار می کند. بازیکنان باید تنظیمات تیراندازی خود را به ترتیب مشخص شده در تصویر زیر قرار دهند.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل
بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

به خاطر داشته باشید که کنترل هایی که در اینجا تنظیم کرده ایم باید به صورت جداگانه برای Battle Royale نیز تنظیم شوند.

گزینه Custom Layout به تنظیمات دلخواه شما بستگی دارد و شما باید بسته به روش گرفتن گوشی در دست، سایز گوشی و… جای دکمه ها را سفارشی کنید.

بسیاری از بازیکنان حرفه ای از انگشت اشاره و انگشت شست خود برای پیمایش در کنترل ها استفاده می کنند. در ابتدا باید بفهمیم که از چند انگشت می‌خواهید استفاده کنید. گزینه‌های متداول از دو انگشت تا چهار انگشت است.

دو انگشت شصت

با استفاده از دو انگشت هدف گیری و تیراندازی همزمان دشوار است و تنظیم اسلحه ها روی HIP پیشنهاد نمی شود. برای کار کردن با دو انگشت شصت، به تنظیمات کنترل بروید و Custom را انتخاب کنید سپس چرخ دنده کنار آن را بزنید. پس از ورود همه گزینه های ADS را علامت بزنید.

سه انگشت (دو انگشت شصت، یک انگشت اشاره)

برای کار کردن با دو انگشت شصت و یک انگشت اشاره، می توانید همه گزینه ها را از ADS به HIP تغییر دهید.

دو و سه انگشتی

بسیاری از لایه ها ترجیحی شخصی هستند و می تواند برای هر بازیکن متفاوت باشد. طبیعتا شما می خواهید هر دکمه به آسانی قابل دسترسی و نزدیک انگشت شما باشد.

همانطور که مشاهده می کنید، دکمه ماشه را در سمت چپ داریم. در اینجا انگشت اشاره شما می تواند روی دکمه ماشه بزند در حالی که انگشت شست خود را روی کنترل های حرکتی نگه می دارید.

با این کار انگشت شست راست شما می تواند سایر حرکات مهم دیگر مانند چاقوکشی، پرتاب کردن، خشاب گذاری، پریدن و موارد دیگر را انجام دهد.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل
بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

چهار انگشت (دو انگشت شصت، دو انگشت اشاره)

با چهار انگشت در هدف گیری و تمام ترفندهای حرکتی که ممکن است بخواهید علیه حریفان استفاده کنید، بازتر هستید. چهار انگشت به شما امکان می دهد در حالی که هدف قرار می دهید و تیراندازی می کنید همزمان حرکت کنید و جهش داشته باشید. در تنظیماتی که انگشتان شما کمتر است ، این مسئله ممکن است چالش برانگیز و دشوارتر باشد.

با استفاده از این حالت، انگشت شست خود را روی جوی استیک خود قرار دهید ، و انگشت اشاره چپ خود را روی ماشه قرار دهید. در سمت راست شما ، انگشت شست شما قادر به هدف گیری است در حالی که انگشت اشاره راست شما مسئول پریدن و خم شدن و خشاب گذاری است. ترتیب قرارگیری این دکمه ها به شما بستگی دارد.

در Battle Royale هم می توان همین تنظیمات را اعمال کرد.

تنظیمات حساسیت Sensitivity

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل
بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

اولین چیزی که در تب Sensitivity وجود دارد، سرعت چرخش یا Rotation speed است. ما به بازیکنان توصیه می کنیم که آن را به صورت ثابت Fixed Speed تنظیم کنند. با این تنظیم شما دقیقاً می دانید که انگشت خود را برای حرکت در یک مسافت خاص چقدر باید حرکت دهید.

برای اینکه حساسیت شما به درستی اعمال شود بهتر است گزینه switching while opening ADS را تیک بزنید اگرچه Switching after ADS animation ends نیز توسط برخی از بازیکن های حرفه ای استفاده می شود.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل
بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

حساسیت دوربین camera sensitivity نوعی حساسیت است که شما برای نگاه کردن به اطراف از آن استفاده می کنید. این مقادیر بسته به دستگاهی که بازی می کنید متفاوت است.

خبر خوب این است که یک روش قابل اعتماد برای یافتن بهترین حساسیت برای شما وجود دارد که اکثر بازیکنان حرفه ای از آن استفاده کرده اند تا حساسیت کامل خود را پیدا کنند.

فقط انگشت شست خود را از قسمت وسط صفحه تا انتهای صفحه بکشید. اگر دوربین حدود 180 درجه بچرخد و دقیقا پشت سر شما را نشان بدهد خوب است. اگر این طور نیست، سعی کنید Standard sensitivity را بر این اساس تنظیم کنید تا همیشه به 180 درجه نزدیک باشید.

در مورد ما Standard sensitivity حدود 70 بود. این عدد به عنوان مبنایی که اکنون توضیح خواهیم داد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

برای اینکه بدانید ADS Sensitivity را بر روی چه مقداری قرار دهید باید مقدار Standard sensitivity را که از طریق چرخش 180 درجه ای پیدا کردید را در 1.25 ضرب کنید. از آنجا که ADS برای هدف شما بزرگنمایی می کند و سرعت آن را کاهش می دهد بنابراین از ضریب استفاده می شود. در مورد ما این عدد در حدود 81 است.

همین روند برای Tactical Scope Sensitivity که بزرگنمایی کمی بیشتری دارد تکرار می شود و به ضریب حدود 1.68 نیاز دارد که در مورد ما 110 حساسیت تاکتیکی محدوده است.

از آنجا که دامنه اسنایپر بزرگنمایی می شود، ضریب باید زیر یک و در حدود 0.48 باشد. در مورد ما این مقدار عدد 35 را به ما می دهد.

بنابراین بهترین تنظیمات حساسیت دوربین (Camera sensitivities) برای حالت Multiplayer به شکل زیر می شود:

 • Standard Sensitivity ~70
 • ADS Sensitivity 1.25* Standard Sensitivity = 81
 • Tactical Scope Sensitivity 1.68 * Standard Sensitivity = 110
 • Sniper Scope Sensitivity 0.48 * Standard Sensitivity ~ 35

برای حساسیت شلیک (Firing Sensitivity)، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دقیقاً مقادیری را که در Camera sensitivities قرار داده اید را در اینجا هم تنظیم کنید.

بهترین تنظیمات حساسیت برای بتل رویال

حالت Battle Royale دارای یک منوی حساسیت جداگانه در بازی است. در اینجا بهترین تنظیمات حساسیت برای این حالت وجود دارد. بهترین حساسیت دوربین (Camera sensitivities) برای حالت Battle Royale به شکل زیر است:

 • Third-person sensitivity: 80
 • FPP view turning sensitivity: 65
 • Optics: 90
 • Tactic scope sensitivity: 80
 • 3x tactical scope: 60
 • 4x tactical scope: 50
 • Sniper scope sensitivity: 45

برای حساسیت شلیک (Firing Sensitivity) در حالت بتل رویال ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دقیقاً مقادیری را که در Camera sensitivities قرار داده اید را در اینجا هم تنظیم کنید.

تنظیمات وسیله نقلیه بتل رویال

تنظیمات وسیله نقلیه بتل رویال

در حالت بازی Battle Royale ، بازیکنان می توانند سوار وسایل نقلیه شوند تا نقشه را با سرعت بیشتری پوشش دهند. اگرچه ما سه روش جداگانه برای کنترل وسایل نقلیه در Battle Royale داریم ولی لایه C بهترین گزینه است.

تنظیمات وسیله نقلیه بتل رویال

تنظیمات Basics

تنظیمات Basics

بهترین تنظیمات Basics برای حالت مولتی پلیر و بتل رویال به شکل زیر است:

 • Aim Assist – On
 • Fast Throw Grenade – On
 • Quick Run (From Prone) – On
 • Joystick Auto-Spring – On
 • Fixed R-Fire BTN – On
 • Fixed Joystick- Off

best call of duty mobile settingsjpg - بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

 • Fixed Virtual Joystick Display Position – Off
 • Right fire button for fixed perspective – Off
 • Release R-Fire BTN of Shotgun to Hipfire – Off
 • Hide Prone Button (Hold crouch to prone) – On
 • ADS – Tap to ADS
 • Display left fire button – On/Off
 • Slide (While Running) – Tap couch while sprinting
 • Always Sprint – Off
 • Sensitivity 60-70
 • Gyroscope – Off
 • Camera FOV – 75

تنظیمات صدا و گرافیک AUDIO AND GRAPHICS

20ca9896d473adc8a36f44e47d8a3b12 scaled - بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

بهترین تنظیمات AUDIO AND GRAPHICS برای بازی به شکل زیر است:

 • Graphic quality – Low or Medium
 • Frame Rate – High
 • Depth of field – Off
 • Ragdoll – Off
 • Bloom – Off

cod mobile season 9 settingsjpg - بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

 • Anti-Aliasing – Off
 • Real-Time Shadows – On
 • BR Mode Graphic Style – Realistic
 • Adjust Screen – Checked

امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید.

مطالب مرتبط:

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

‫18 دیدگاه ها

 1. ببخشید موقعی که دشمن اتک میزنه دوربین پله پله می پره چجوری این رو درست کنم

 2. به جای اینکه بگین ریست کن، یادش بدین چیکار کنه بلد نیستین کامنت الکی ندارین.
  وقتی رو فس اسکوپ میگیره ایم تموم نمیخوره نشونه اینه که ‌‌ads رو خیلی پایین گذاشته.
  برای درست کردن ببپه قسمت تنظیمات، سنسیویتی که در جدول قسمت چهارمی هست، قسمت کمرا سنسیویتی که قسمت محور سنی ها هست گرینه ads رو بالا ببرید برای گوشی حداقل ۱۴۰تا ۱۵۰ آیپد ۱۱۰تا ۱۲۵

 3. دوستان لطفا اگر کامنت هارو تا تهش ببینید اگر میشه واقعا براتون ضرری نداره

 4. نمیدونم چه آیکونی رو فعال کردم که صفحه ثابت نیست و با تکون خوردن گوشی زاویه دید تغییر میکنه؟!

  1. منم همین مشکلو داشتم خصوصا برا اسنایپ زدن خیلی بده برو ژیروسکوپ رو خاموش کن و ۲تا تیک داره خاموشش کن،

 5. سلام من نمیددونم چه گزینه ای رو فعال گردم دستم رو که میزارم رو شلسک فقط رو به رو میزنه و سمت چپ و راست و بالا پایین نمیره و ثابت گلوله میزنه لطفا بگید اصن نمیتونم بازی کنم

 6. سلام میخواستم ببینم من چه گزینه ای رو فعال کردم که در مولتی پلیر افرادی با تجربه تر روبروی من قرار میگیرن،در صورتی که من تازه شروع کردم؟

  1. فقط باید لول بری بالا خود کالاف انمی پلیر میاره۵۰ به بالا انمی ها میشن پلیر

  2. تعیین حریف توی رنک مچ
   به کاپ بستگی داره شاید کاپ تو و حریفت هر دو مستر باشه ولی اون
   رنکش لجند بوده باشه بخاطر سیزن جدید رنک داون شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا