Gameآموزش

آموزش حالت ها و محیط های بازی کالاف دیوتی موبایل (قسمت اول)

آموزش حالت ها و محیط های کالاف دیوتی موبایل

با رشد و پیشرفت روز افزون تکنولوژی در ساخت گوشی های هوشمند شاهد رواج یافتن انواع بازی ویدیویی نیز هستیم. در این میان بعضی بازی ها به سرعت مخاطب های میلیونی جذب کرده و رقابت های هیجان انگیزی را در این نوع بازی ها شاهد هستیم. یکی از بازی های محبوب و پر مخا طب این روز های صنعت بازی، بازی کالاف دیوتی موبایل می‌باشد. در این مقاله و قسمت های بعدی آن میخواهیم ۰ تا ۱۰۰ این بازی را برای شما عزیزان آموزش دهیم.

بازی کالاف دیوتی موبایل برای سیستم عامل های موبایلی از جمله اندروید و IOS منتشر شده است شما میتوانید برای نصب از فروشگاه های Play برای اندروید و یا App store برای گوشی های آیفون اقدام به نصب این بازی کنید. پس از دانلود و نصب بازی شما با صفحه زیر روبرو میشوید.

call of duty intro
صفحه ورود بازی کالاف دیوتی موبایل

در این قسمت شما بایستی یک حساب کاربری ایجاد کنید. با ایجاد حساب کاربری شما در سرور های بازی شناخته میشوید و در ادامه با هر بار بازی کردن اطلاعات بازی شما و اطلاعات هویتی بازی شما در سرور های بازی ذخیره میشود.

account sign in
صفحه ورود به حساب کاربری کالاف دیوتی موبایل

اولین راه ساخت اکانت اکتیویژن است که با حساب کاربری خود را در سرور های اصلی بازی ایجاد میکنید.

با لمس ذخیره ۱ شما وارد صفحه ورودی اکانت میشوید که در این قسمت با ورود اطلاعات و رمز خود وارد بازی میشوید، اگر اکانت نداشته باشید میتوانید با لمس کادر ۱ با طی مراحل ثبت نام، اکانت خود را ایجاد کنید.

راه دوم ورود به وسیله اکانت گوگل میباشد. شما با لمس کادر ۲ میتوانید با استفاده از اکانت گوگل خود وارد بازی شوید.

توجه داشته باشید در این حالت دیتابیس بازی سرور های بازی نیست و اطلاعات شما به صورت محلی در حافظه گوشی خودتان ذخیره میشود. در صورت فرمت شدن گوشی اطلاعات بازی شما نیز از بین میرود و بایستی از اول شروع به بازی کنید.

راه سوم ورود با استفاده از اکانت فیس بوک است با توجه به فیلتر بودن سایت فیس بوک در ایران شما برای استفاده از گزینه نیاز به برنامه های متفرقه برای عبور از تحریم دارید.

راه چهارم نیز استفاده از اپل آیدی میباشد ک همانند اکانت گوگل بصورت محلی بازی شما را ذخیره میکند.

پس از ساخت اکانت وارد محیط بازی میشوید این محیط همانند عکس دارای بخش‌های مختلفی است.

main menu
صفحه اصلی بازی کالاف دیوتی موبایل

بخش اول در بازی کالاف دیوتی

با لمس کادر شماره ۱ شما وارد بخش اطلاعات اکانت خود میشوید که که بخش دارای سربرگ های مختلفی از انواع اطلاعات بازی شما است میتوانید با لمس هرکدام از میزان پیشرفت اکانت خود مطلع بشوید.

profile
بخش پروفایل شما

بخش دوم در بازی کالاف دیوتی

این قسمت صندوق پیام ، قسمت دوستان و تنظیمات میباشد که با لمس هرکدام وارد هر قسمت این گزینه ها میشوید.

با لمس گزینه مهره شما وارد بخش تنظیمات بازی میشوید این قسمت دارای سربرگ های مختلفی است که با توجه به نیاز خود میتوانید تنظیمات دلخواه خود را برای بازی اعمال کنید.

setting menu
صفحه تنظیمات بازی کالاف دیوتی موبایل

با لمس گزینه انسان نیز وارد قسمت دوستان میشوید این قسمت نیز دارای سربرگ های مختلف است در بخش Friends شما دوستان خود را میبینید که میتوانید با گزینه های موجود آنها را حذف، نظارت، ارسال پیام و یا ارسال هدیه استفاده کنید.

friends menu
سربرگ دوستان

بخش دیگری نیز در قسمت وجود دارد که شما با لمس آن وارد قسمتی میشوید که بازیکنان به شما درخواست دوستی داده‌اند از این بخش میتوانید نسبت به قبول یا رد درخواست دوستی دیگران اقدام کنید.

requests
سربرگ درخواست دوستی

سربرگ دیگر در قسمت دوستان قسمت Add Friends میباشد شما با ورود به این بخش دوستان خود را جستجو کرده و آنها را به بازی لیست خود اضافه کنید.

add friends
اضافه کردن دوستان

با خروج از قسمت دوستان وارد محیط اصلی بازی میشوید.

بخش سوم در بازی کالاف دیوتی

این قسمت میزان CP  و cash بازی شما را نشان میدهد شما میتوانید با زدن علامت + وارد فروشگاه شده و به میزان دلخواه خرید کنید. توجه کنید که cash در طول بازی به شما هدیه داده میشود اما CP را بایستی از فروشگاه بخرید.

بخش چهارم Multiplayer

با لمس این کادر شما وارد بخش مولتی پلیر بازی میشوید. این قسمت به انواع مسابقه های ۵ درمقابل ۵ تقسیم میشود که در نقشه های مختلف شما وارد رقابت با تیم حریف میشوید.

قسمت مولتی پلیر دارای دو قسمت مسابقه رده بندی و مسابقه معمولی میباشد که میتوانید بین این دو نوع بازی یکی را انتخاب کنید. در این قسمت شما میتوانید با اضافه کردن دوستان خود تیم خود را تشکیل داده و به جنگ دشمنان خود بروید.

multiplayer
بخش مولتی پلیر کالاف دیوتی موبایل

مطابق عکس زیر با لمس کادر شما انواع تیپ های بازی را مشاهده میکنید و به دلخواه میتوانید هر یک از آنها را در مپ های دلخواه خود بازی کنید.

core
حالت های مولتی پلیر ۱
featured
حالت های مولتی پلیر ۲
practice
بخش تمرینی کالاف دیوتی موبایل
maps
بخش انتخاب نقشه‌های بازی

سازنده بازی این امکان را برای شما فراهم کرده است که در صورت نیاز میتوانید به صورت خصوصی فقط با دوستان خود به مسابقه بپردازید برای این کار وارد بخش Private شده و روم اختصاصی خود را ایجاد کنید. توجه داشته باشید که در این بخش فقط میتوانید حالت های اصلی بازی (Core) را انتخاب و بازی کنید.

private
بخش خصوصی بازی

بخش پنجم Battle Royal

با خروج از قسمت مولتی در محیط اصلی بازی شما گزینه Battle royal را مشاهده میکنید. در این قسمت شما از طریق هواپیما وارد یک نقشه وسیع از بازی میشوید. وظیفه شما این است که بین ۱۰۰ نفر از هواپیما بیرون پریده و با کشتن تمام دشمنان خود برنده میدان نبرد باشید.

برای این منظور شما بایستی از خانه هایی که در نقشه میبینید انواع سلاح و تجهیزات مورد نیاز خود را جمع آوردی کنید.

توجه کنید که این نقشه پایدار نبوده و هربار بعد ۲دقیقه محل نبرد شروع به کوچک شدن میکند ولذا  با شما بایستی در کار خود زمان را نیز لحاظ کنید تا به اصطلاح زون‌کش نشوید(حالتی که شما بیرون از منطقه بازی قرار گرفته و به مرور از جان شما کاسته میشود تا در نهایت کشته شوید)

با لمس کادر Battle royal شما وارد لابی پیش از بازی میشوید شما در این قسمت میتوانید دوستان خود را اضافه کنید. با لمس کادر بالای استارت شما انواع حالت های بازی را مشاهده میکنید که با توجه به علاقه خود میتوانید یکی را انتخاب کنید.

battle royal
بخش بتل رویال

با زدن تیک سیستم بصورت خودکار تیم شما را کامل میکند(براساس رنک و لول بازی شما)

با لمس استارت نیز وارد محیط لابی بتل رویال میشوید که در ادامه به توضیح این بخش نیز میپردازیم.

در محیط اصلی بازی با لمس گزینه Event شما وارد بخش رویدادی بازی میشوید در این که خود به بخش روزانه ، فصلی و قسمت نقش عمده تقسیم شده است. با لمس هرکدام میتوانید انواع چالش های بازی را اجرا کرده و جوایز آنها را دریافت کنید.

events
بخش رویدادها
daily events
رویداد های روزانه
daily events 2
رویداد های روزانه ۲
featured events
رویداد های مناسبتی
seasonal events
رویداد های فصلی

در محیط اصلی بازی کادر  Battle pass نیز به قسمت بلیط طلایی بازی مربوط میشود با خرید این بلیط شما در طول بازی های خود جوایز نفیسی را به صورت انحصاری دربافت میکنید با یکبار خرید بتل پس شما در هر فصل به میزان نیازCP دریافت میکنید که میتوانید برای خرید بتل پس فصل بعد نیز از ان استفاده کنید.

کادر شماره ۸ بخش چت بازی را شامل میشود. کادر شماره ۹ نیز شما را به بخش فروشگاه بازی منتقل میکند که میتوانید خرید های خود را برای بازی انجام دهید این قسمت شامل سربرگ های مختلف میباشد که با توجه به نیاز خود میتوانید وارد هرکدام از این قسمت ها شده و خرید داشته باشید.

store
بخش فروشگاه

کادر شماره ۱۰ نیز بخش های مختلف بازی را نشان میدهد.

بخش شماره ۱۰

بخش LAODOUT میتوانید به شخصی سازی کاراکتر بازی و سلاح های خود در بخش مختلف بپردازید.

loadout
بخش تجهیزات
load out
بخش تجهیزات مختص بتل رویال
کاراکتر ها
بخش انتخاب کاراکتر

این دارای قسمتی به نام customization است که با ورود به این بخش میتوانید انواع ایموجی هارا برای بازی خود اضافه یا حذف کنید.

customs
ایموتی ها
customs 2
اسپری ها

بخش CLAN گروه بازی شما را نشان میدهد که با عضو شدن در کلن ها میتوانید با انجام دادن ماموریت های آن جوایز مخصوصی دریافت کنید.

clan
صفحه بازی

بخش leader board نیز جدول رده بندی بازی را در بخش های مختلف نشان میدهد.

بخش inventory نیز جوایز خاص هر فصل که برای تکمیل چالش ها دریافت میکنید را برای شما به نمایش میگذارد.

inventory
invento

در این پست سعی داشتم حالت ها و محیط های کالاف دیوتی موبایل را برای شما توضیح دهم. امیدوارم توضیحاتم برای شما مفید بوده باشد. در قسمت های بعدی گیم پلی بازی کالاف دیوتی موبایل را نیز در هر دوحالت بتل رویال و مولتی پلیر برای شما توضیح خواهم داد.

بیشتر بخوانید:

rmahdavi

کارشناس ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار #IUST. علاقه مند به دنیای تکنولوژی deep learning and ai و خودرو.

‫21 دیدگاه ها

 1. سلام من بازی رو تازه نصب کردم سوالم اینه که چرا مثل پابجی و فری فایر کارکتر دیده نمیشه و فقط گان تو دست دیده میشه

  1. سلام
   2 تا حالت داره بازی،
   یکی مولتی که به صورت اول شخصه و فقط گان دیده میشه.
   یکی هم بتل که به صورت سوم شخصه و میتونید خودتون رو ببینید.

 2. سلام من قبلا بازی می‌کردم آنلاین با هواپیما به یه جا می افتادیم و میرفتیم اسلحه بر می‌داشتیم و میرفتیم جنگ و هر تیم که زود تر ۵۰ کاراکتر رو بکشه برنده میشد و وقتی منو می‌کشتند دوباره از آسمون به همونجا می افتادم میشه بگید اسم این بخش چیه؟؟؟

 3. بخش بازی آفلاین هم داره؟ یا کلا آنلاینه. چون من نمیخوام این بازی اینترنتمو مصرف کنه

 4. سلام میشه اموزش اسم وسایل و اصطلاحات در کالاف دیوتی را یاد بدین

  یا اگر برنامه ای را میشناسی که یاد میده میشه معرفی کنین

 5. سلام.می خواستم بدونم .غیرازنرم افزار Big cashراه دیگه ای براگرفتنCPرایگان وجوددارع؟

  1. سلام بخش زامبی بازی به دلیل نقص های زیادی که داشت فعلا از بازی حذف شده و نمیتونید بازی کنید

  2. سلام
   من همیشه با اکانت گوگل وارد بازی میشم،الان فهمیدم دائمی نیس حالا هرچی سعی میکنم یه اکانت بسازم خودش سریع با اکانت گوگلم باز میشه بنظرتون من چیکار کنم؟

   1. علیک سلام
    با همون اکانت گوگل وارد بازی بشید در قسمت تنظیمات آخرین برگ (Legal and Privacy)رو بزنید تو این قسمت بالا سمت راست تصویر کنار نوشته (default) یه علامت+ هست اونو بزنید و در ادامه در پنجره باز شده میتونید روی سرور های فیس بوک یا خود اکتیوژن سیو کنید بازی رو

 6. میشه در مورد پروایت یکم بیشتر بگی من میرم داخلش نمیتونم رو در رو با دوستم بازی کنم اگه میشه راهنمایی بکنین از 0 تا100

  1. تمام تنظیمات پرایوت در دست کسیه که روم رو ایجاد میکنه
   اگه میخوایید رودروی هم بازی کنید باید دوتا تیم جدا عضو بشید برای جابجایی در تیم میتونید روی اسلات های خالی کلیک کنید.(در صفحه کاستوم روم هنگام دعوت شدن)

  1. اگه اکانت گوگل داشته باشی بازگردانی نمیشه احتمالا فولد اکانت بازیت از رو گوشی پاک شده راه مطمعنش ساخت اکانت اکتیوژن هست.

  1. هرکی یه سلیقه‌ای داره خب بهتر یا بدتر به انتخاب گیمریه ک بازی میکنه باهاش

  2. به نظر من کالاف بهتره??‍?
   حالا هر کی یه سلیقه ای داره من بیشتر قسمت مولتی و دوس دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا