آموزش

نحوه مدیریت نظرات منفی در شبکه های اجتماعی

نحوه مدیریت نظرات منفی در شبکه های اجتماعی

چالشی که امرزه وجود دارد این است که همه مدیران رسانه های اجتماعی مجبورند با نظرات منفی در مورد صفحات یا پست های تجاری خود برخورد کنند. برخی از این نظرات از ترول های آشکار خواهد بود. افرادی که سعی می کنند مکالمه ها را ربوده و یا اظهارات کاملاً متکی را بر اساس پست اصلی انجام دهند. در حالی که نظرات دیگران، انتقادهای واضح و پرشور از برند یا محصول شما خواهد بود.

در رابطه با اولی، در بسیاری موارد به راحتی می تواند در صورت اظهارات توهین آمیز حذف شود، اما مورد دوم برای رسیدگی به ادراک برند و نیازهای جامعه از جایگاه مصرف کننده نیاز است.

بنابراین چگونه می توانید در مورد آن صحبت کنید؟ بهترین روش برای مدیریت پاسخ های منفی چیست؟

کالی بویز
نحوه مدیریت نظرات منفی در شبکه های اجتماعی

وقتی نظر منفی می بینید ، اولین واکنش شما ممکن است پاسخ دادن به صورت احساسی باشد و برخی از پاسخ های خشن خود را برای ارائه نظر در جای خود قرار دهید. این روش معمولاً چندان خوب عمل نمی کند.

به منظور تدوین رویکرد بهتر در مورد چگونگی پاسخ به نظرهای منفی، تیم کالی بویز نکاتی را برای شما آماده کرده است که نکات کلیدی که باید در نظر داشته باشید را پوشش می دهد.

  1. نظر دریافت شده را به دقت بخوانید و دنبال مشکل اساسی باشید.
  2. از نظر دریافت شده منفی اسکرین شات بگیرید و با سایر همکاران خود برای بهبود شرایط به اشتراک بگذارید.
  3. سعی کنید به جای حذف نظر منفی، با مخاطبان خود شفاف بمانید. پاک کردن پیام ها به جای پرداختن به پیام های اصلی ، ممکن است باعث نارضایتی مشتریان شما شود.
  4. عدم تاخیر در پاسخ دادن نیز یکی از نکات ضروری می باشد. چون بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی بسیار بر آن حساس می باشند و در کمتر از یک ساعت منتظر دریافت پاسخ از طرف شما هستند.
  5. هنگام پاسخ دادن به دیدگاه منفی کاربران، آرامش خود را حفظ کنید. برای این کار می توانید ابتدا دیدگاه خود را پیش نویس کنید و در شرایط بهتر روحی خود آن را ویرایش کنید. به یاد داشته باشید که اصول خدمات خوب مشتری را باید رعایت کنید. چرا که پاسخ شما نه تنها توسط کاربرانی که با او بحث میکنید، بلکه توسط همه کاربران شما نیز مورد داوری قرار می گیرد.
  6. در صورت امکان با عذرخواهی و ارائه راه حلی پاسخ خود را ارسال کنید. به یاد داشته باشید که این فرصت شماست تا یک کاربر ناراضی را به درون برند خود وارد کنید.

اینفوگرافیک مدیریت نظرات منفی که در بالا گفته شد.

نحوه مدیریت نظرات منفی در شبکه های اجتماعی
نحوه مدیریت نظرات منفی در شبکه های اجتماعی

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشه. اگر شما هم در رابطه با دیدگاه های منفی نظری دارید حتما برای ما کامنت کنید.

بیشتر بخوانید: 5 نکته برای افزایش امنیت در شبکه های اجتماعی

منبع
socialmediatoday

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا