آموزش

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟

بازیابی فایل ZIP آسیب دیده

از آنجایی که ارسال اطلاعات به صورت فشرده بسیار آسان تر از آن است که بخواهیم آن ها را یک به یک در اختیار دیگران قرار دهیم پس عمدتا فایل های خود را تبدیل بسته هایی مانند RAR یا ZIP می کنیم. این حرکت مزایای بسیاری دارد اما اگر یکی و تنها یکی از بیت های این فایل خراب شود این امکان وجود ندارد که کل فایل قابل استفاده باشد. در این مقاله قصد داریم که نحوه بازیابی فایل زیپ آسیب دیده را با هم بررسی کنیم.

دلیل خرابی فایل ها می تواند ناشی از Bad Sector ها یا بد افزار ها و دانلود یا انتقال ناقص باشد. برای مثال هنگام قطعی اینترنت یا خاموش شدن ناگهانی دستگاه شما، می تواند باعث آسیب رسانی به این نوع فایل ها شود. البته در بعضی موارد این فایل ها به صورت نصفه و نیمه باقی می مانند و فایل های اصلی به گونه ای آسیب می بینند که قابل استفاده نیستند و اگر بخواهید از این فایل ها استفاده کنید با ارور زیر مواجه می شوید.

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟
بازیابی فایل زیپ آسیب دیده

ما مجموعه ای از تصاویر زمینه را با استفاده از نرم افزار نوت پد و کد های هگز بازیابی کردیم که در نتیجه از این تصاویر یکی را از دست دادیم. میزان موفقیت شما در بازیابی هر چیزی بسته به ابزاری است که شما استفاده می کنید ، محتویات ZIP و میزان خراب بودن آن متفاوت خواهد بود.

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟
بازیابی فایل ZIP آسیب دیده

احتمالا تا بحال از نرم افزار WinRAR برای ایجاد فایل های کم حجم یا استخراج فایل ZIP استفاده نموده اید، این برنامه نیز قابلیتی برای ترمیم فایل های آسیب دیده و خراب دارد که می توانید آن را از مسیر Tools> Repair استفاده کنید. در آزمایشی که انجام دادیم، WinRAR موفق شد 7 فایل از 9 فایل ما را بازسازی کند که تقریبا می تواند کار راه انداز باشد.

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟
بازیابی فایل ZIP آسیب دیده

معرفی ابزار هایی مفید برای ترمیم فایل های ZIP

ابزار اول DiskInternals Repair Zip است که به صورت رایگان می توانید آن را دریافت کنید. در آزمایشی که ما انجام دادیم، این نرم افزار موفق شد 8 مورد از 9 مورد اصلی را بازیابی کند همچنین این برنامه به صورت تخصصی برای این کار طراحی شده و پیچیدگی خاصی مانند WinRAR ندارد.

بیشتر بخوانید: شکستن پسورد فایل Zip,Rar

ابزار دوم Zip2Fix است که از نظر ما بهترین ابزار بازیابی فایل زیپ آسیب دیده است. در این ابزار شما فایل زیپ آسیب دیده را باز می کنید و نرم افزار به طور خودکار شروع به کار می کند و بدون درخواست یا هشدار درباره هر چیزی ، پرونده های بازیابی شده را به فهرست منبع منتقل می کند. این برنامه توانایی مشابهی برای بازگردانی فایل های مخرب داشته و مانند Disk internal عمل می کند (ولی باز هم از  WinRAR عملکرد بهتری دارد)

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟

ابزار سوم freebie است که مشابه با دو نرم افزار قبلی است اما به هر دلیلی نتوانسته اطلاعات ما را بازیابی کند و حتی در این مورد می توان گفت که قطعا WinRAR عملکرد بسیار خوبی نسبت به آن دارد.

چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟

ابزار چهارم DataNumen است که یکی از گران ترین نرم افزار حوزه بازیابی فایل زیپ آسیب دیده است. در آزمایشی که انجام دادیم این برنامه توانست 7 مورد از 9 فایل را با دقت 100٪ بازیابی کند اما در نسخه رایگان این نرم افزار اجازه دسترسی به فایل های بازیابی شده وجود ندارد در عوض این فایل ها با هزینه ای حدود $ 49.95 برای لایسنس فایل های فشرده و بازیابی انواع فایل های فشرده مانند یونیکس TAR و Windows CAB پشتیبانی می کند، قابل خریداری می باشد.

دانلود ابزار هایی برای ترمیم فایل های ZIP

دانلود نسخه کرک شده DataNumen

دانلود DiskInternals Repair Zip 

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
چگونه فایل زیپ آسیب دیده را بازیابی کنیم؟در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا