آموزش

چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

نحوه حذف اطلاعات از گوگل

همانطور که میدانید گوگل می داند چه چیزی را جستجو می کنید چه چیزی را دوست دارید و چه مکان هایی را بازدید می کنید. همه این داده ها را در اختیار تبلیغ کنندگان و اشخاص ثالث قرار می دهد و یا به شکل های گوناگون مورد استفاده قرار میدهد. در مقاله گوگل چه چیز درباره ما می داند این موضوع را کاملا مورد بررسی  قرار دادیم. در این مقاله می خواهیم به حذف اطلاعات از گوگل بپردازیم.

نحوه حذف تمام فعالیت ها (activity) از گوگل

گوگل هر چیزی که شما جستجو می کنید را ذخیره می کند. صفحه ای که فعالیت ها در آن ثبت میشود My Activity نامیده می شود. توجه داشته باشید که برای مشاهده لینک ها باید وارد حساب گوگل خود شوید.

نحوه حذف تمام فعالیت ها (activity) از گوگل

همانطور که مشاهده می کنید هر محتوایی که توسط گوگل به آن دسترسی پیدا کرده اید در این صفحه ثبت می شود. سه روش برای حذف فعالیت های شما وجود دارد. اولین مورد استفاده از جستجو است. با جستجوی فعالیت یا سایت خاصی که نمی خواهید گوگل از آن با خبر باشد، نام سایت یا فعالیت را جستجو و سپس حذف کنید.

حذف اطلاعات از گوگل

روش دوم ساده تر است. اگر می خواهید فعالیت های همان روز را حذف کنید، روی آیکون سطل زباله که روبروی Today قرار دارد کلیک کنید.

حذف اطلاعات از گوگل

شما می دانید چگونه فعالیت های امروز را حذف کنید اما چگونه می توانیم تمام فعالیت های خود را از ابتدا پاک کنیم؟ این روش سوم است. روی Delete activity by که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید و سپس روی All time بزنید. اگر از این کار مطمئن هستید برای پاک کردن همه فعالیت های خود از سرورهای گوگل روی Next بزنید.

حذف اطلاعات از گوگل

نحوه حذف تمام فعالیت ها از یوتیوب

تاکنون نحوه حذف فعالیت های خود از گوگل را آموزش دادیم. با این حال اگر می خواهید از تاریخچه کامل YouTube خود خلاص شوید، میتوانید اینجا کلیک کنید. سپس روی Delete activity by که در سمت چپ قرار دارد کلیک کرده و در نهایت روی All time بزنید تا تمام سابقه و تاریخچه یوتیوب شما پاک شود.

حذف اطلاعات از گوگل

نحوه حذف اطلاعاتی که تبلیغ کنندگان درباره شما می دانند

آیا می دانستید که شما می توانید تبلیغاتی که هنگام استفاده از گوگل نشان داده می شود را کنترل کنید؟ برای این کار اینجا کلیک کنید تا به پنل تنظیمات تبلیغات گوگل بروید.

همانطور که مشاهده می کنید گوگل می داند که من کالاف دیوتی بازی می کنم، به فیلم های اکشن و ماجراجویی علاقه مندم، خبرها را دنبال می کنم و…

حذف اطلاعات از گوگل

اگر می خواهید گوگل ارسال اطلاعات شما به تبلیغ دهندگان را متوقف کند، کافی است گزینه Ad personalization را خاموش کنید.

حذف اطلاعات از گوگل

نحوه حذف تاریخچه مکان (Location)

اگر از گوشی اندروید استفاده می کنید گوگل از طریق ویژگی به نام Timeline مکان هایی را که بازدید کرده اید ثبت میکند.

حذف اطلاعات از گوگل
حذف اطلاعات از گوگل

اگر می خواهید مکان هایی که بازدید کرده اید را حذف کنید فقط روی آیکون سطل زباله کلیک کنید. پس از آن پیامی ظاهر می شود که به شما هشدار می دهد در که در حال حذف همه اطلاعات موقعیت مکانی خود هستید. تیک I understand را بزنید و روی Delete location history کلیک کنید تا حذف شود.

ببینید چه برنامه یا بازی هایی به اکانت شما دسترسی دارند

صفحه فعالیت های گوگل همچنین لیستی از همه برنامه های دارای دسترسی کامل یا جزئی به داده های شما را نشان می دهد. آیا می خواهید بفهمید چه کسی شما را نظارت می کند؟ اینجا کلیک کنید.

google activity 6 o0l493 - چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

آیا می خواهید بدانید گوگل چه چیزهایی از شما می داند؟

این تمرین باعث می شود تا شما از تمام داده های شخصی که ناخودآگاه با گوگل به اشتراک می گذارید آگاهی بیشتری کسب کنید. اینجا کلیک کنید تا از همه داده هایی که در سرویس های گوگل مانند ایمیل ها، مخاطبین، گوگل درایو و… آپلود کرده اید خروجی بگیرید.

google activity 7 jgrubb 1024x489 1 - چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

این ابزار برای بازیابی تمام اطلاعاتی که گوگل درباره شما دارد مفید است و به شما کمک می کند تا کنترل بیشتری بر گوگل داشته باشید. البته این ابزار برای همه در دسترس نیست.

کنترل فعالیت حساب خود را متوقف کنید

تاکنون ما به شما آموزش داده ایم که چگونه سابقه جستجو، فعالیت YouTube و سابقه مکان خود را در گوگل پاک کنید. با این حال  اگر اقدام دیگری انجام ندهید گوگل به محض اجرای جستجوی دیگر اطلاعات بیشتری را در مورد شما ذخیره می کند پس توصیه می کنم کنترل فعالیت اکانت خود را متوقف کنید.

وقتی کنترل فعالیت خود را متوقف کنید حتی اگر تعداد بی شماری جستجو در گوگل انجام دهید و کل روز را به تماشای YouTube یا پیاده روی در شهر بپردازید داده های شما ذخیره نخواهند شد. آیا می خواهید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید؟

برای متوقف کردن کنترل فعالیت خود در گوگل، ابتدا myaccount.google.com را باز کنید. سپس روی Privacy & personalization کلیک کنید تا به صفحه ای بروید که داده ها و تنظیمات سرویس های گوگل در آن قرار دارند.

google activity 8 boxfuc - چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

در وسط این صفحه  بخشی به نام Activity controls را پیدا می کنید. در آنجا می توانید فعالیت وب و برنامه ، سابقه موقعیت مکانی و تاریخچه یوتیوب خود را موقتا متوقف کنید.

برای متوقف کردن این گزینه ها، روی هر کدام کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود سپس می توانید کلید فعالیت را که در بالای صفحه قرار دارد خاموش کنید. اکنون فعالیت آن سرویس متوقف خواهد شد.

همچنین می توانید مدت زمان مشخصی برای گوگل تعیین کنید تا فعالیت های شما را به طور خودکار حذف کند. برای انجام این کار ، به فعالیت های وب ، تاریخچه مکان و یوتیوب بروید و گزینه Auto delete را انتخاب کنید.

همچنین برای پاک کردن کامل اکانت گوگل می توانید به مقاله نحوه حذف Gmail به صورت کامل مراجعه کنید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا حساب گوگل خود را امن تر کنید.

منبع
softonic

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا