آموزش

پاک کردن سطل زباله ویندوز 10 طبق برنامه زمان بندی شده

پاک کردن سطل زباله ویندوز 10 طبق برنامه زمان بندی شده

طبق یک ویژگی به نام Storage Sense در ویندوز 10، می توانید با انجام تنظیماتی قابلیت پاک کردن سطل زباله به صورت زمان بندی را به سیستم خود اضافه کنید.

طبق یک زمان بندی مشخص به صورت اتوماتیک( مثلا به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و…) حافظه سطل آشغال ویندوز خودکار پاک می شود.

این کار در بهینه سازی فضای دیسک بسیار موثر است. در ادامه به توضیح این روش می پردازیم.

برای این کار ابتدا باید وارد منوی تنظیمات شوید. می توانید تنظیمات را از داخل منوی استارت پیدا کنید یا با فشار دادن کلید های Win + i به تنظیمات برسید.

در تنظیمات روی گزینه Storage کلیک کنید.

پاک کردن سطل زباله ویندوز 10 طبق برنامه زمان بندی شده
رفتن به Storage

در بالای صفحه Storage می توانید گزینه Storage Sense را ببینید. باید با کلیک کردن روی کلید این قسمت آن را در حالت روشن قرار دهید. سپس در زیر آن بر روی گزینه “Configure Storage Sense or run it now” کلیک کنید.

Configure Storage Sense or run it now.

در این قسمت یک منوی کشویی برای شما وجود دارد که می توانید با استفاده از آن تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال کنید.
در منوی کشویی گزینه هایی مثل هر هفته، هر ماه یا زمانی که دیسک حافظه ندارد وحود دارد که می توانید با توجه به نیاز خود هر کدام را با کلیک کردن بر روی آن انتخاب کنید.

انتخاب نحوه حذف اطلاعات سطل زباله

از آنجایی که ما فقط در مورد حذف اطلاعات سطل زباله صحبت می کنیم، اگر نمی خواهید Storage Sense پرونده های قدیمی داخل سیستم شما را حذف کند علامت کادر کنار”Delete temporary files that my apps aren’t using” را بردارید.

در بین این موارد شما یک گزینه به اسم “Delete files in my Recycle Bin if they have been there for over” پیدا می کنید که شامل گزینه هایی مانند: 1 روز، 14 روز، 30 روز یا 60 روز می باشد.

نحوه کار این قسمت به این صورت است که هر زمان که Storage Sense اجرا می شود(مطابق تنظیمات قبلی که انجام داده اید) به صورت خودکار پرونده هایی که برای مدت طولانی تری از مدت زمان انتخاب شده توسط شما در سطل زباله وجود دارند را حذف می کند.

امیدوارم برای شما خواننده گرامی مفید بوده باشد!

برای مطالعه بیشتر: حل مشکل کندی ویندوز 10 بعد از اپدیت آن

محمود احمدی

در حال یادگیری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا