آموزشمایکروسافتویندوز

آموزش رفع مشکل Clipboard در Windows Server

آموزش رفع مشکل Clipboard در Windows Server

اگر از سرور مجازی (vps) ویندوز استفاده می کنید و همیشه برای متصل شدن و کار کردن با سرور خودتون از Remote Desktop استفاده می کنید، مطمئنا گاهی اوقات در انتقال فایل یا متن کپی شده به سرور خودتون و برعکس مشکل داشتید یا خواهید داشت و مشکل شما به گونه ای است که هنگام ریموت شدن، دستگاه شما از Clipboard خود و سرور مجازی از Clipboard خودش استفاده می کند و ارتباط اینکه بتوانید فایل یا متن خود را copy کرده و از هردو نقطه اتصال برای دیگری paste کنید را از دست می دهید. حالا میخواهیم این مشکل رو در windows Server های مختلف حل کنیم.

1- ابتدا Task Manager را باز می کنیم و در سربرگ Processes یک پردازش فعال به اسم rdpclip.exe یا rdpclip و یا RDP Clipboard Monitor را پیدا کرده و آن را End Task کنید.

1 0 - آموزش رفع مشکل Clipboard در Windows Server

2- سپس به تب File در قسمت بالایی Task Manager رفته و گزینه Run new task را انتخاب می کنیم.

2 0 - آموزش رفع مشکل Clipboard در Windows Server

3. سپس در Text box بخش :Open عبارت rdpclip را قرار داده و با OK کردن دوباره پردازش RDP Clipboard را روشن می کنیم.3 2 - آموزش رفع مشکل Clipboard در Windows Server

4. حالا می توانید عمل Copy و Paste خود را از سیستم خود به ویندوز سروری که به آن ریموت شده اید و بالعکس انجام دهید.

نکته: در نظر داشته باشید آموزشی که داده شد صرفا بر اساس آخرین نسخه ویندوز سرور یعنی Windows Server 2019 انجام شده است و این آموزش بر نسخه های قبلی ویندوز سرور هم کار می کند، اما در ویندوز سرور های قبلی برخی تفاوت های جزئی دیده می شود که شما را مانع انجام این عمل نمی کند.

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا