آموزش

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

امروزه یکی از دغدغه های کاربران که در اینستاگرام فعالیت می کنند، نحوه کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام است که این برنامه از جمله برنامه هایی است که از اینترنت استفاده کرده و داده بیش از حدی را مصرف می کند.

بارگذاری تصاویر ، فیلم ها و استوری هایی که ارسال می شوند به طور مداوم بیش از آنچه تصور می کنید باعث افزایش مصرف اینترنت اینستاگرام می شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ به طور میانگین میزان مصرف اینترنت هنگام استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام به این صورت است:

instagram data usage - چگونه مصرف اینترنت اینستاگرام را کاهش دهیم؟

بر خلاف فیس بوک که برای دیدن آنها باید روی فیلم ها کلیک کنید، در اینستاگرام ویدئوها را از قبل بارگیری می کنند تا شما را قادر به تماشای آنها در یک لحظه و همچنین مصرف داده در مرحله کار کنید.

فعال کردن Cellular Data Use برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

در این روش بخش قابل توجهی از مصرف اینترنت شما کاسته می شود. با این تفاوت که ویدیو ها و عکس ها با وضوح کمتری بارگذاری می شوند تا دیتای کمتری مصرف شود.

ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و در قسمت option برروی گزینه Cellular Data Use کلیک کنید.

 کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام
کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

در این قسمت کافیست تا گزینه را از حالت Default به Use Less Data تغییر دهید.

 کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام
فعال کردن Use Less Data در اینستاگرام

با فعالسازی این گزینه مصرف اینترنت اینستاگرام به طرز قابل توجهی کم می شود.

گزینه Preload را غیرفعال کنید

این یکی از راه هایی است که می توانید برای کاهش استفاده از بسته های داده توسط برنامه اینستاگرام خود استفاده کنید. شما فقط باید یک روند ساده را دنبال کنید.

  • به تنظیمات حساب خود بروید.
  • به سمت پایین “داده های تلفن همراه” بروید.
  • روی “داده های بی فایده” کلیک کنید.

این گزینه هنگام استفاده از داده تلفن همراه ، سرعت بارگیری فیلم ها و تصاویر را کاهش می دهد ، اما در صورت اتصال Wi-Fi به طور معمول کار می کند. تصاویر طبق معمول بارگیری می شوند و شما همچنان می توانید از تجربه اینستاگرام لذت ببرید. توجه خواهید کرد که تصاویر با سرعت کمتری بارگیری می شوند ، اما به هر صورت بارگیری می شوند.

اعلان های خود را خاموش کنید

این روش نیز کارآمد است! چرا که هر اعلان کمی ، حتی آنهایی که در صفحه ظاهر می شوند داده های تلفن همراه شما را هدر می دهند. با توجه به اینکه بیشتر ما از اینستاگرام برای سرگرمی و اطلاع از چگونگی ادامه فعالیت دوستان خود از اینستاگرام استفاده می کنیم ، می توانیم همیشه به حساب خود لاگین کنیم و تحولات جدید را بررسی کنیم.

جلوگیری از بارگذاری از گالری

هر زمان که عکس می گیرید ، اینستاگرام عکس ها را در گالری دوربین شما ذخیره می کند. این خودش داده هایی را مصرف می کند. با رفتن به نمایه خود می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید و سپس ویژگی “ذخیره عکس های اصلی” را در حساب خود خاموش کنید. اگر می خواهید عکسی بارگذاری کنید ، برای ذخیره داده ها این کار را به صورت دستی از گالری خود انجام دهید. فیلم هایی که مستقیماً با استفاده از ویژگی دوربین Instagram گرفته شده ، داده های غیرضروری را مصرف می کنند.

اگر فقط به بارگذاری ویدئو و سپس به اشتراک گذاشتن آن در اینستاگرام احتیاج دارید ، می توانید بجای ذخیره شدن در گالری خود ، آن را مستقیماً از دوربین اینستاگرام خود بگیرید. هر فیلم دیگری که می خواهید فیلمبرداری کنید و بعداً از آن استفاده کنید ، می تواند با استفاده از دوربین تلفن شما ضبط شود. چون فیلم های گرفته شده با استفاده از تلفن همراه شما از وضوح و کیفیت بهتری برخوردار هستند.

امیدوارم که این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا