آموزش

از کجا بفهمیم جیمیل ما هک شده است؟

از کجا بفهمیم جیمیل ما هک شده است؟

هر زمان که کامپیوتر از دید مستقیم و کنترل شما خارج می‌شود، همیشه این امکان وجود دارد که فرد دیگری غیر از شما بتواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند. یا اگر بخواهیم کمی بدبینانه تر نگاه کنیم، ممکن است یکی از اعضای خانواده ، یک همکار یا حتی یک فرد غریبه به سیستم شما دسترسی پیدا کند. پس از کجا بفهمیم جیمیل ما هک شده است؟ در این مقاله از کالی بویز روش هایی را برای شما آماده کرده ایم تا به شما کمک کند که بفهمید شخصی غیر از شما به جیمیل یا اکانت گوگل شما دسترسی دارد یا خیر.

برای امنیت حساب ممکن است ابتدا رمز عبور خود را تغییر دهید، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید یا حتی در برنامه Advanced Protection گوگل ثبت نام کنید. این مراحل به شما کمک می کند حساب خود را ایمن کنید. با این حال در مواردی هنوز این احتمال وجود دارد که افراد نزدیک به شما از این تغییرات آگاهی داشته باشند و در حال نظارت بر فعالیت های شما باشند.

آیا کسی به اکانت گوگل من دسترسی دارد؟

check-if-your-gmail-is-hacked

به صفحه My Activity بروید تا به تاریخچه حساب گوگل خود در همه دستگاه ها و سرویس های گوگل مانند YouTube ، Google Maps ، Google Play و… دسترسی پیدا کنید. داده های ثبت شده را مرور کنید تا مطمئن شوید با استفاده شما مطابقت دارد.

آیا کسی به اکانت گوگل من دسترسی دارد؟

همچنین به Device Activity بروید تا لیستی از دستگاه هایی که با حساب Google خود به آن ها وارد شده اید را بررسی کنید. در صورت مشاهده دستگاه ناشناخته، روی سه نقطه کلیک کنید و روی Sign out بزنید.

آیا کسی به اکانت گوگل من دسترسی دارد؟

از طریق Security Checkup هم می توانید بررسی های امنیتی را گام به گام انجام دهید تا از امنیت اکانت خود مطمئن شوید.

از کجا بفهمیم اکانت گوگل ما هک شده است؟

آیا کسی به جیمیل من دسترسی دارد؟

نسخه تحت وب جیمیل به شما این امکان را می دهد تا فعالیت های دسترسی به ایمیل را چک کنید. گزینه Details را از قسمت پایین سمت راست انتخاب کنید.

از کجا بفهمیم اکانت گوگل ما هک شده است؟

این گزینه اطلاعاتی را در مورد آخرین دسترسی ها به حساب Gmail شما به همراه نوع دسترسی (مرورگر ، POP ، تلفن همراه و غیره) ، مکان (آدرس IP) و تاریخ و زمان دسترسی به شما نشان می دهد. با بررسی دستگاه ها، زمان و مکان می توانید تشخیص دهید کسی به اکانت شما دسترسی داشته است یا خیر. اگر دستگاه، زمان یا مکان مشکوک و غیر منتظره ای مشاهده کردید، رمز عبور خود را تغییر دهید و تایید دو مرحله ای را روشن کنید.

آیا کسی به مرورگر من دسترسی دارد؟

در مرورگر Chrome دکمه های  Ctrl + H را فشار دهید تا تاریخچه مرورگر نشان داده شود یا سه نقطه را از بالا سمت راست انتخاب کنید و روی History بزنید. در سیستم عامل مک Command + Y را فشار دهید. حالا شما می توانید سایت هایی که از آن ها بازدید داشته اید را مشاهده کنید. سایت ها را بررسی کنید و ببینید سایت غیرمنتظره ای وجود دارد یا خیر.

از کجا بفهمیم اکانت گوگل ما هک شده است؟

علاوه بر این ، شما می توانید عبارات مشخصی را در صفحه History جستجو کنید. برای مثال sign in را جستجو کنید یا عبارت زیر را در URL مرورگر خود کپی و پیست کنید.

 chrome://history/?q=sign%20in

با این کار سایت هایی که در آن ها لاگین کرده اید برای شما به نمایش در می آیند. نتایج را بررسی کنید تا مطمئن شوید مورد مشکوکی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

چگونه تمام اطلاعات شخصی خود را از گوگل حذف کنیم؟

نحوه حذف Gmail به صورت کامل (روش دائمی)

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا