آموزش

4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعی

4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعی

ما می دانیم که یک استراتژی موفقیت آمیز در رسانه های اجتماعی مستلزم ارائه مطالب باکیفیت و جذاب برای کاربران است. اما آیا می توان از رسانه های اجتماعی در بهبود محتوا یی که ایجاد می کنید استفاده کرد و حتی به مخاطبان خود ارزش بیشتری هم داد؟

این نکته بسیار مهم است که محتوا و رسانه های اجتماعی از یکدیگر تغذیه می کنند و در واقع مکمل همدیگرند. این همان چیزی است که استراتژی های بازاریابی دیجیتال بسیار عالی را از بقیه جدا می کند.

روش های زیادی وجود دارد که می توان از رسانه های اجتماعی برای بهبود تلاش های شما در بازاریابی محتوا استفاده کرد. در این پست چهار مورد از موثرترین راه های بهبود محتوا ی شما با رسانه های اجتماعی را بررسی می کنیم.

مخاطبان هدف خود را بهتر درک کنید

4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از قدرتمندترین ابزارها برای آشنایی با مخاطبانتان هستند. اگر از رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن نگاه به زندگی روزمره مخاطبان خود استفاده نمی کنید، بهتر است از الان این کار را انجام دهید.

شما باید بدانید و بتوانید به راحتی به موارد زیر پاسخ دهید:

 1. مخاطبان شما چه زمانی آنلاین هستند؟
 2. چه نوع محتوا را دوست دارند؟
 3. چه محتوایی را دوست ندارند؟
 4. با چه مارک هایی ارتباط برقرار می کنند؟
 5. آنها چه محتوایی را به اشتراک می گذارند و چگونه؟

همه این اطلاعات می توانند برای هدایت بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار گیرند. با دانستن اینکه مخاطبان شما چه زمانی در رسانه های اجتماعی بیشترین فعالیت را دارند ، می توانید زمان ایده آل را برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود تعیین کنید، درنهایت، باعث افزایش دسترسی و تعامل شوید.

اگر می دانید مخاطبان شما چه نوع محتوا را دوست دارند یا دوست ندارند ، می توانید از صرف ساعت های طولانی در ساختن مطالب بی ربط خودداری کنید یا می توانید مطلبی که می دانید با ارزش است را با یک تیتر جذاب که توجه مخاطبان را جلب کند، قرار دهید.

از رسانه های اجتماعی به عنوان یک ابزار گوش دادن استفاده کنید

4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی باید برای نظارت بر مواردی مانند موارد زیر مورد استفاده قرار گیرند:

 1. نام تجاری شما
 2. مکالمات پیرامون کلمات کلیدی و موضوعات
 3. فعالیت رقابتی و…

نظارت بر این اطلاعات ارزشمند یک اصل مهمی است. با این حال، گوش دادن اجتماعی مستلزم تحلیل تمام این داده‌ها و بکارگیری آن برای استراتژی شما است.

عمل به این یافته ها به طور کلی به بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتال شما کمک می کند، اما در این مقاله، ما بر نحوه تأثیرگذاری مثبت بر محتوای شما متمرکز خواهیم شد.

محتوا نیازهای مختلفی را ارائه می دهد. آیا هدف این است که ترافیک را به سمت سایت خود هدایت کنید؟! یا رتبه بندی کلمات کلیدی را افزایش دهید؟! یا تیم فروش خود را فعال کنید؟!  در پایان روز، محتوا باید با نیازهای مخاطبین خود همسو باشد و یا تاثیر کسب‌وکار را تحریک نکند. مطمئناً این کار ساده ای نیست، اما گوش دادن اجتماعی کمک می کند تا این امر آسان تر شود.

نظارت بر فعالیت های کلیدی در رسانه های اجتماعی:

 1. مخاطبان به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟
 2. چه سؤالی می پرسند؟
 3. عمده ترین چالش های پیش روی آن ها چیست؟

سپس از این اطلاعات برای شکل دادن بهتر به استراتژی بهبود محتوا ی خود استفاده کنید.

محتوای متن

مخاطبان خود را خسته نکنید. اگر فقط در مورد مارک خود صحبت کنید و یک نظر یا دیدگاه را ارائه دهید، محتوا بسیار افتضاح می شود.

اینجا جایی است که اضافه کردن یک عنصر هیجان به ما کمک می کند. هنگامی که این کار به درستی انجام شود، محتوای متن به تعامل با اعضای اصلی جامعه کمک می کند، رهبران فکری و متخصصان صنعت را درگیر می کند و دیدگاه ها و ارزش های منحصر به فردی را به مخاطبان شما ارائه می دهد. از رسانه های اجتماعی برای ترسیم چشم انداز سایر متخصصان صنعت و رهبران استفاده كنید. روش های مؤثر بسیاری برای انجام این کار وجود دارد.

در اینجا چند مورد ذکر شده است:

 1. نکات / پیش بینی ها
 2. نقل قول ها
 3. آمار
 4. مثال ها
 5. منابع برتر

با موفقیت در محتوا، خود را پیدا خواهید كرد كه روابط بسیار ارزشمندی را با سایر افراد این حوزه برقرار كرده و در عین حال به مخاطبان جدید و بسیار هدفمند نیز دسترسی پیدا كنید.

به کاربران کمک کنید تا محتوای شما را هضم کنند

4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعی

ما به عنوان بازاریاب های موفق دیجیتال باید راهی پیدا کنیم که به مخاطبان خود کمک کنیم تا به راحتی مطالب را هضم کنند. رسانه های اجتماعی ابزاری باورنکردنی برای کمک به حل این مشکل هستند.

این را در نظر بگیرید:
شما 10 ساعت را صرف تهیه یک متن 3000 کلمه ای کرده اید که تمام جزئیات مربوط به یک موضوع خاص را شامل می شود. بیایید بگوییم یادگیری ماشین موضوعی است که این مثال ملموس تر می شود.

موضوع محتوایی که ایجاد کرده اید یک نمای کلی از این موارد است:

 1. یادگیری ماشینی چیست؟
 2. چرا اینقدر مهم است؟
 3. مزیت اصلی آن؟
 4. چگونه در طول این سال ها تکامل یافته است؟
 5. چالش های مشترکی که مشاغل با آن روبرو هستند.
 6. چگونه کار می کند؟
 7. سؤالات متداول
 8. انتخاب ابزار مناسب برای یادگیری ماشین و..

به راحتی می توان فرض کرد که اکثر کاربران از هر کلمه ی محتوای متن شما استفاده نمی کنند. ممکن است برخی از کاربران فقط در یکی از بخش های محتوای متن به دنبال اطلاعات باشند. ایجاد محتوای رسانه های اجتماعی در اطراف موضوع شما می تواند به هضم آن برای مخاطبان شما کمک کند.

به عنوان مثال، یک فیلم کوتاه از آنچه در پست موجود است را جمع کنید و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

همچنین فرصتی برای تقسیم مطالب به موضوع های بسیار هضم پذیر و قابل اشتراک گذاری وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید فیلم های کوتاه ایجاد کنید که هر بخش از این قسمت را پوشش می دهد و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
نکته مهم این است که شما در حال ارائه مطالب به کاربران از چند طریق هستید تا بتوانید بر اساس رفتارها و ترجیحات منحصر به فرد آنها عمل کنید.

به همان روشی که برای بهبود استراتژی رسانه های اجتماعی خود از محتوا استفاده می کنید، می توانید از رسانه های اجتماعی برای بهبود محتوا خود استفاده کنید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
4 روش برای بهبود محتوا به کمک رسانه های اجتماعیدر حال ثبت رای

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا