آموزش

افزایش سرعت دانلود مرورگر گوگل کروم با Parallel Downloading

افزایش سرعت دانلود مرورگر گوگل کروم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا سرعت دانلود یک دانلود منیجر از یک مرورگر بسیار بیشتر است؟ احتمالا در وهله اول بگویید که سرعت دانلود به عوامل زیادی از جمله سرعت اینترنت ، دی ان اس (DNS) و غیره بستگی دارد. بله درست است اما منظور من در شرایط یکسان است. معمولا کاربران از نرم افزار IDM برای دانلود فایل استفاده می کنند. با این حال بهتر است بدانید که خود مرورگر گوگل کروم یک قابلیت جالب و مفیدی برای افزایش سرعت دانلود دارد که کمتر کسی از آن استفاده می کند. برای آشنایی با این قابلیت با کالی بویز همراه باشید.

فعال سازی قابلیت دانلود موازی در مرورگر کروم

در مرورگر کروم یک قابلیت بسیار کاربردی به نام Parallel Downloading وجود دارد که به معنی دانلود موازی است. بارگیری موازی به این معنی است که بارگیری کننده می تواند چندین اتصال را برای بارگیری یک فایل واحد در برخی قسمت ها برقرار کند که میتواند سرعت بارگیری کلی را در مقایسه با بارگیری های معمولی افزایش می دهد. این قابلیت دقیقا همان چیزی است که IDM از آن استفاده می کند. اما باید بگوییم که این امکان به طور پیش فرض در مرورگر کروم غیرفعال است و باید آن را فعال کنیم.

برای فعال سازی دانلود موازی در مرورگر گوگل کروم، ابتدا مرورگر خود را باز کرده و در نوار URL عبارت زیر را تایپ کنید.

chrome://flags/#enable-parallel-downloading

پس از وارد کردن این دستور با صفحه زیر مواجه می شوید که می توانید پارامتر را روی “Enabled” تنظیم کنید.

افزایش سرعت دانلود مرورگر گوگل کروم با Parallel Downloading
فعال کردن Parallel Downloading

پس از فعال کردن دانلود موازی، مرورگر خود را دوباره راه اندازی کنید. روش کار این قابلیت به این صورت است که قبل از دانلود فایل، مرورگر آن ها را تکه تکه می کند و سپس قطعات کوچکتر فایل را دانلود می کند.

با فعال سازی این قابلیت سرعت دانلود تا 5 برابر افزایش می یابد.

موفق باشید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا