آموزش

نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر

نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر

خاموش یا ریستارت کردن کامپیوتر یک عملکرد واجب در برخی مواقع است. با این کار می توانید فایل های موقتی را پاک کنید تا باعث آزاد شدن حافظه شود. این یک تکنیک عیب یابی کلاسیک است که مشکلات جزئی کامپیوتر را حل می کند. اما بسیاری از ما از این عمل ساده غافل می شویم زیرا گذاشتن کامپیوتر در حالت Sleep بسیار آسان تر از خاموش کردن آن به صورت کلی است. در این مقاله “نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر” را با هم بررسی می کنیم.

اگر خاموش کردن کامپیوتر به یکی از کارهای نادیده گرفته شده در لیست کارهایتان تبدیل شده است، بهتر است نرم افزار Adios را داشته باشید. این برنامه این امکان را برای شما فراهم می کند تا کامپیوتر خود را در یک ساعت معین و از پیش تعیین شده خاموش کنید که می تواند کار شما را راحت تر کند.

آموزش استفاده از Adios

نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر
نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر
  1. ابتدا نرم افزار Adios را دانلود و نصب کنید.
  2. برنامه را باز کنید.
  3. روی تب Shutdown کلیک کنید.
  4. یکی از حالت های shut down, restart, logoff, sleep, hibernate را بسته به نیاز خود انتخاب کنید. از گزینه سمت چپ استفاده کنید و سپس از کلیدهای فلش برای تنظیم تایمر استفاده کنید. شما می‌توانید تایمر را تنظیم کنید تا بعد از زمان مشخصی خاموش شود، یا در زمان‌های تعیین‌شده در روز خاموش شود، یا زمانی که کامپیوتر برای مدتی توقف کرده ‌است به حالت انتخاب شده وارد شود.
  5. کامپیوتر شما در زمان مشخص شده به طور خودکار خاموش یا وارد حالت انتخاب شده خواهد شد.
نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر
نحوه زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر

علاوه بر این، نرم افزار Adios یک تب Specials نیز دارد که شامل چند کار مفید دیگر است:

  • تنظیمات time limit برای تعیین محدودیت زمانی برای استفاده از کامپیوتر است.
  • تنظیمات wait for process ، از شروع شدن تایمر برای خاموش کردن کامپیوتر جلوگیری می کند تا پردازشی که در کامپیوتر شما در حال انجام است تمام شود.
  • تنظیمات wait for download منتظر می ماند تا دانلود شما کامل شود و سپس تایمر شروع می شود.
  • شما همچنین می توانید یک میانبر به پوشه استارت آپ کامپیوتر در تب Specials پیدا کنید. در آخر ، یک برگه تنظیمات برای شخصی سازی زبان برنامه و تنظیمات نمایشگر وجود دارد.

ممکن است بپرسید که آیا واقعا برنامه‌ای مانند این نیاز است، در حالی که دکمه های Shutdown, Restart و Sleep از طریق منوی استارت در دسترس است؟ می توان گفت که این عملکرد برای زمانی مفید است که شما کامپیوتر را برای دانلود سنگین یا پردازش برنامه ای خاص رها کرده اید و این پردازش زمان زیادی طول می کشد، بنابراین با این برنامه می توانید تنظیم کنید که کامپیوتر بعد از پردازش خاموش شود یا تایم خاصی را برای این کار در نظر بگیرید.

دانلود نرم افزار Adios

پسورد فایل: kaliboys.com

امیدوارم از این پست استفاده کرده باشید.

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا