آموزش

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

فایرفاکس یک مرورگر بسیار توانمند است و نسبت به مرورگرهای دیگر سریع تر و نرم تر عمل می کند. این مرورگر می‌تواند سطح بالایی از حریم خصوصی را به افراد بدهد بدون اینکه نیاز باشد تا آن ها تخصصی در حریم خصوصی داشته باشند. من در طی چند روز گذشته با نسخه جدید فایرفاکس 74 بسیار کار کردم و متوجه شدم قابلیت های جدیدی به این مرورگر اضافه شده است. در این مقاله به نکات و ترفند های جدیدی که به فایرفاکس 74 اضافه شده است می پردازیم.

مطمئن شوید گزینه Enable DNS over HTTPS فعال است

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید
ترفند فایرفاکس

آیا می خواهید جستجوهای DNS مرورگر خود را رمزگذاری کنید؟ برای این کار، عبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید  about:preferences#general . به پایین صفحه پیمایش کنید و در بخش Network روی گزینه Setting بزنید، در صفحه باز شده مطمئن شوید گزینه Enable DNS over HTTPS فعال است. سپس می توانید نوع ارائه دهنده سرویس را انتخاب کنید.

وقتی لینک را در تب جدید باز می کنید ، فوراً به آن بروید

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

اگر برای صرفه جویی در زمان مرتبا بر روی لینک ها راست کلیک می کنید و سپس گزینه Open Link in New Tab را می زنید، حالا می توانید سرعت این کار را دو برابر کنید. اکنون می توانید وقتی لینکی را در یک تب جدید باز می کنید ، به طور خودکار وارد آن شوید. برای این کار، عبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید  about:preferences#general . در بخش Tabs مطمئن شوید گزینه When you open a new link in a new tab switch to it immediately فعال است.

3- از جایی که اقدام به بستن مرورگر کردید، ادامه دهید

آیا می خواهید Firefox با تمام تب های قدیمی خود بازگشایی شود؟ عبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید about:preferences#general . در بخش Startup مطمئن شوید گزینه Restore previous session فعال است.

4- مطمئن شوید گزینه Enable picture-in-picture video controls فعال است

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

این ویژگی مورد علاقه من است، چرا که این امکان را به ما می دهد از سایت هایی مانند YouTube و موارد مشابه فیلم بگیرم و از آنها به عنوان پنجره شناور و جدا از مرورگر استفاده کنم. باید برچسب هایی در فیلم ها ببینید ، اما اگر آن را مشاهده نمی کنید ، عبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید  about:preferences#general . به پایین صفحه پیمایش کنید تا به قسمت Browsing برسید و سپس مطمئن شوید گزینه Enable picture-in-picture video controls فعال است.

5- سطح مورد نیاز برای حریم خصوصی را انتخاب کنید

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

Firefox 74 تنظیمات حریم خصوصی زیادی دارد و به طور پیش فرض روی Standard تنظیم می شوند. برای تغییر حالت ها عبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید about:preferences#privacy . در بخش Enhanced Tracking Protection می توانید سطح مورد نیاز خود را از بین گزینه های Standard, Strict  و Custom انتخاب کنید.

6- موتور جستجوی مورد علاقه خود را انتخاب کنید

6 نکته و ترفند فایرفاکس که بهتر است بدانید

Firefox از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض استفاده می کند ، اما شما می توانید از سرویس های دیگری نیز استفاده کنید. برای این کارعبارت مقابل را کپی و در نوار آدرس فایرفاکس الصاق کنید  about:preferences#search . در بخش Default Search Engine شما می توانید موتور جستجوی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: حذف تبلیغات در مرورگر ها

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا