تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat

- تبلیغات -

تست سرعت وب سایت با ابزارهای Curl و Httpstat

زمان بارگزاری وب سایت یکی از عوامل مهمی است که رابطه مستقیمی با روحیه کاربر دارد و اگر شما یک توسعه دهنده وب و یا صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید و مسئولیت سازماندهی آن را به عهده دارد، باید آن را یک نکته اصلی تلقی کنید تا کاربران شما هنگام دسترسی به سایت احساس نارضایتی نداشته باشند. در این مقاله دو متد را برای شما آماده کرده ایم که به راحتی می توانید سرعت بارگزاری وب سایت ها را اندازه گیری کنید. همچنین فاکتورهای عملکردی دیگر مانند Lookup Time ، زمان اتصال ، زمان پیش انتقال و زمان شروع انتقال را تست کنید.

تست سرعت وب سایت با ابزار Curl

در اولین ترفند ما از ابزار CURL استفاده می کنیم که یکی از بهترین ابزارها برای انتقال اطلاعات از یک سرور به سرور دیگر با استفاده از یکی از پروتکل های پشتیبانی شونده FILE ، FTP ، FTPS ، HTTP ، HTTPS می باشد استفاده می کنیم.

این ابزار به شکلی طراحی شده که می تواند بدون دخالت کاربر کار کند. برای استفاده از این ابزار می توانید به صورت زیر عمل کنید.

ابتدا با دستور زیر این ابزار را بر روی لینوکس خود نصب کنید:

سپس طبق دستورات زیر می توانید سرعت بارگزاری سایت ها را در حالت http و https به دست آورید.

برای سایت های HTTP

برای سایت های HTTPS

همانطور که در سینتکس کامند بالا میبینید این کامند بسیار طولانی بوده و بخاطر سپردنش سخت است، بنابراین شما میتوانید متد بالا را به روش اسانی نیز استفاده کنید ، فقط نیاز است که یک فایل “Content.txt” ایجاد کنید و دستور زیر را در آن ذخیره کنید.

سپس این دستور را در لینوکس خود اجرا کنید.

تست سرعت وب سایت با ابزار HTTPSTAT

متد دوم با ابزار HTTPSTAT است که در حقیقت یک فایل اسکریپتی پایتون می باشد و هیچگونه وابستگی ندارد و کاملا با پایتون 3 سازگاری دارد.
برای نصب و استفاده از این ابزار می توانید دستور زیر را در محیط ترمینالی لینوکس وارد کنید:

سپس بعد از کلون شدن ابزار وارد پوشه مربوطه شده و برای استفاده از HTTPSTAT دستور زیر را درترمینال تایپ کنید:


شما در عکس بالا جدول ASCII را میبنید که نشان میدهد هر پردازش چقدر زمان برده است که احتمالا برای اکثر مردم مهمترین مرحله “server Processing” میباشد. با کمک ابزار HTTPSTAT شما به اسانی میتوانید سرعت بار گزاری و عملکرد وبسایت خودتون رو تست کنید.

موفق باشید.

sourse

100%
Awesome
  • Criteria

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.