آموزش

حذف تبلیغات در مرورگر ها

رفع مشکل تبلیغات مزاحم در مرورگر های وب.

در این آموزش به یکی از موضوعات کاربردی، پراهمیت و حتی امنیتی در استفاده از مرورگرهای مختلف وب که منجر به مشکلاتی از قبیل نمایش تبلیغات مزاحم، انتشار ویروس ­ها، نصب برنامه ­های مخربی که منجر به خرابی و یا به کارگیری سیستم کاربر می ­شود می پردازیم. در فیلم آموزشی ضمیمه شده راهکارهایی را برای “حذف تبلیغات در مرورگر ها” معرفی می کنیم.

برخی از روش­هایی که مرورگرها با به کارگیری آن­ها منجر به تبلیغات و نصب نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم می­شوند عبارتند از:

با استفاده از اعلان یا Notification

در این روش در هنگام استفاده از یک وبسایت، اعلانی نمایش داده می­ شود و از کاربر برای نمایش این اعلان ها اجازه می­گیرد، که کاربر می­تواند اجازه­ نمایش یا عدم نمایش اعلان­ها را انتخاب و اعلام نماید؛ برخی از این اعلان ها فقط جنبه ­ی تبلیغاتی دارد و مخرب نیستند.

نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم یا Adware

برخی از وبسایت ها از روش بازاریابی فریبنده برای تبلیغات استفاده می کنند و معمولاً بدون اطلاع کاربر بازدید کننده از وبسایتشان، نرم افزاری را با استفاده از تکنیک­ هایی همچون Bundling(بسته بندی) به صورت مخفیانه در سیستم کاربر نصب می­کنند؛ جالب است بدانید که گاهی  کاربران به صورت ناخواسته با انتخاب برخی عملیات مانند کلیک بر روی برخی تبلیغات در وبسایت­ها، خود مجوز این کار را صادر می نمایند.

کوکی یا Cookie

کوکی فایلی است که بر روی کامپیوتر یا موبایل و یا تبلت کاربر ذخیره می­ شود، برای اینکه کار ذخیره سازی بر روی کامپیوتر کاربر صورت گیرد، باید سایتی که کاربر در حال بازدید از آن است، از مرورگر کاربر درخواست ایجاد فایل کوکی را داشته باشد؛ برخی از سایت­ها به طور خودکار این فایل را ایجاد می­کنند اما برخی از سایت­ها نیازمند مجوز از کاربر می­باشند. در این صورت کاربر باید مراقب باشد، زیرا برخی از وبسایت­ها به همراه کسب اجازه برای ساخت فایل­های کوکی، درخواست های دیگری را نیز در آن گنجانده­ اند، که از این طریق اطلاعات سیستم شما را شناسایی می کنند.

به هر حال گاهی ممکن است این روش­ها منجر به ویروس­ی کامپیوتر و خرابی سیستم کاربر گردد، اما این تمام ماجرا نیست گاهی این آثار مخرب مشهود و قابل لمس نیستند، اما در پشت پرده عملیاتی همچون دسترسی به سیستم کاربر در حال رخ دادن است. برای رفع این مشکلات، می توانید راهکارهای ویدیوی آموزشی زیر را که توسط کالی بویز تهیه شده است مشاهده بفرمایید.

حذف تبلیغات در مروگر ها

سیدحسن وحیدی

کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار، علاقمند به دنیای شبکه های کامپیوتری،معرفی مسیر و نقشه راه سطوح مختلف از ورود به شبکه تا امنیت ویژه افراد علاقمند و جویای دانش کامپیوتری. به همه کسانی که در این راه قدم بر میدارند و در نشر دانش خود بی دریغ کوشا هستند ارادت و احترام ویژه دارم. دوره های تخصصی سپری شده ,Network+,CCNA,LPIC,CEH,PWK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا