آموزش

چگونه در اینستاگرام محصول بفروشیم؟

چگونه در اینستاگرام محصول بفروشیم؟

خیلی وقت ها شده که در حین گشت و گذار در اینستاگرام با کسب و کار هایی بر این بستر برخورد کنیم. چه چیزی باعث میشود یک کسب و کار اینستاگرامی روزانه مشتری های بسیاری از این فضا جذب کند و با فروش خود میلیونی یا حتی میلیاردی سود کند؟ در حالی که کسب و کار دیگری همان محصول یا خدمات را عرضه میکند که با کمبود مشتری در این فضا روبرو است. پاسخ این است که تفاوت این دو در روش معرفی و عرضه محصول خود در این فضاست. در این مقاله از کالی بویز به چگونگی فروش محصول در اینستاگرام خواهیم پرداخت.

هدفمند و خلاقانه جلو بروید

اینکه بتوانیم پیج کسب و کارمان را بدون هیچ علم و دانشی از اینستاگرام جلو ببریم کار اشتباهی است که علاوه بر اینکه فروش نمیکنید ضرر هم خواهید کرد.

پس باید با مطالعه دانش و خلاقیت و ایده جلو بروید و سعی کنید با بقیه متفاوت باشید و این تفاوت باید به گونه ای باشد که شما را به جلو هل بدهد نه اینکه شما را عقب بیندازد، برای کسب این علم و دانش حتما باید تحقیق و مطالعه کنید.

کسب و کار خود را تبلیغ کنید

تبلیغات آسان ترین روش برای جذب مخاطب است. خلاقیت و طرز تبلیغ شما بسیار در جذب کاربران تاثیر خواهد داشت، اینکه بدانید چگونه و با چه ترفندی تبلیغ کنید و یا چگونه در بین تبلیغات دیگر بتوانید متفاوت باشید بسیار مهم است. سعی کنید در تبلیغات خود حتما خلاقانه عمل کنید و به پیج های معتبر تبلیغ دهید.

فیک نزنید

مطمئنا همیشه کسانی در حال فروش فالوئر هستند که گاهی ادعا میشود که این فالوئر ها واقعی هستند. این مورد را به خاطر بسپارید که به غیر از تبلیغ کردن هیچ راهی برای گرفتن فالوئر در ازای پول نیست.

اگر هم لایک و کامنتی از سوی این حساب ها مشاهده کردید بدانید که اینها هم جعلی هستند و فروشنده فالوئر ها سعی در طبیعی جلوه دادن فالوئر های فیک دارد.

علاوه بر اینکه این فالوئر ها هیچ سودی برای کسب و کار شما ندارند به پیج شما لطمه هم وارد خواهند کرد. برای مثال جریمه هایی مانند کم دیده شدن در اکسپلور که به مرور با گرفتن فالوئر واقعی این جریمه ها و محدودیت ها از بین میروند.

برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله “قوانین و محدودیت های اینستاگرام (حاشیه امن اینستاگرام)” را مطالعه کنید.

با مخاطب انس بگیرید

سعی کنید با فالوئر های خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط باعث میشود که فروش بیشتری بکنید و فالوئر تبدیل به طرفدار شما بشود.

همیشه با مخاطب صحبت کنید از او سوال بپرسید و به کامنت ها و دایرکت های او پاسخ دهید.

نوع دیگری که میتوانید با مخاطبین خود ارتباط موثری بگیرید استوری اینستاگرام است که میتوانید با کمک استوری و ابزار هایی مانند نظرسنجی، پرسش و پاسخ و … توجه او را جلب کنید و ارتباط بگیرید.

محصول یا خدمت خود را درست معرفی کنید

همیشه سعی کنید به بهترین نحو از محصول یا خدمت صحبت کنید. سعی کنید از نیاز ها و دغدغه هایی که محصولتان رفع میکند صحبت کنید و آن ها را تکرار کنید (مخصوصا در تبلیغات) وقتی نیاز یا دغدغه ای در میان بازدیدکنندگان شما باشد تقاضا شکل میگیرد و کسی که قرار است به این تقاضا پاسخ بدهد شما هستید.

وقتی توانستید به مخاطب خود این منظور را برسانید که حل مشکل تو یا کمبود تو پیش من است. او را به سمت خود کشیده اید و این احساس کمبود ممکن است حتی با دیدن محصول شما در ذهن مشتری شکل بگیرد.

گرافیک خوب شما را موفق میکند

همیشه سعی کنید بهترین گرافیک را داشته باشید. این نکته هم میتواند نقطه تفاوت شما هم باشد، و با کاور و قالب پست و استوری (حتی فونت) میتوانید جلب توجه کنید. این نکته میتواند مورد توجه کاربران در اکسپلور و دیدن پست یا استوری شما بشود که برای اینکه بیشتر و بهتر در اکسپلور دیده بشوید میتوانید از مقاله نحوه دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام کمک بگیرید.

پلن بندی کنید

سعی کنید اگر محصولات شما قابلیت پلن بندی دارند آن ها را پلن بندی کنید. دلیل اینکه این کار توصیه میشود این است که وقتی محصولی برای فروش معرفی میکنید، مشتری در ذهن خود این سوال را میپرسد که آیا این محصول را بخرم یا نخرم؟

اما وقتی محصول شما تنوع قیمت و سطح داشته باشد، مشتری در ذهن خود این سوال را میپرسد که کدامیک را بخرم؟

در نظر داشته باشید که در پلن بندی زیاده روی نکنید. که باعث میشود مشتری از فکر خرید بیرون بیاید.

امیدوارم از مطلب راهکارهای فروش محصول در اینستاگرام لذت کافی رو برده باشید/

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا