برنامه نویسیپایتون

بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام

بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام

تلگرام یک پیامرسان محبوب در بین کاربران ایرانی میباشد. این پیام رسان قابلیت های زیادی مانند ساخت ربات تلگرام توسط توسعه دهندگان و غیره دارد که به محبوبیت آن اضافه میکند. برنامه‎‎‎‎‎نویس های زبان های مختلف برنامه نویسی میتوانند از طریق API تلگرام اقدام به ساخت ربات های خود نمایند. در این مطلب از کالی بویز بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام را معرفی می کنیم.

ربات های تلگرامی به دو دسته عادی و یوزر بات تقسیم میشوند که در ربات های عادی کاربران با آن ها ارتباط برقرار می کنند و یوزر بات ها که بر روی اکانت های عادی اجرا می شوند.

1. Python telegram bot

کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام

از محبوب ترین و قدیمی ترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرامی است که در سال 2015 ساخته شد. شما میتوانید از این کتابخانه در پایتون ورژن 3.6 و بالاتر استفاده کنید. تنها ایراد کوچکی که شاید داشته باشد، داکیومنشن ضعیف آن نسبت با سایر کتابخانه ها است و ممکن است یادگیری آن کمی مشکل باشد. اغلب برنامه نویس ها از این کتابخانه برای نوشتن ربات های عادی خود استفاده میکنند.

برای نصب این کتابخانه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

pip install python-telegram-bot

2. Pyrogram

بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام

پایروگرام یک کتابخانه مدرن و قدرتمند پایتون برای ساخت ربات های عادی و یوزر بات ها میباشد. این کتابخانه از پایه برای پایتون و C نوشته شده است. پایروگرام نسبت به سایر کتابخانه ها داکیومنشن راحت تر و ساده تری برای یادگیری دارد و دارای ویژگی های قدرتمندی برای نوشتن کد تمیز تر میباشد.

برای نصب این کتابخانه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

سامیار

متخصص دنیای مجازی و علاقه مند به دنیای برنامه نویسی، هک و امنیت. پیگیر باشید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا