آموزش

چگونه گوگل کروم را از طریق cmd یا run اجرا کنیم؟

باز کردن مرورگر کروم به وسیله CMD

خط فرمان CMD یا همان Command Prompt یک ابزار قدرتمند در سیستم عامل ویندوز است که میتوان به وسیله آن کار های متعددی را در همه زمان ها انجام داد بدین ترتیب دانستن آن برای کاربران ویندوز امتیاز خوبی در حرفه‌ای شدن آنها در این سیستم عامل محسوب می شود. در این مقاله از وب سایت کالی بویز قصد داریم تا یک ویژگی آن را برای شما معرفی کنیم. شما با خواندن این مقاله با باز کردن google chrome به وسیله CMD آشنا خواهید شد.

باز کردن google chrome به وسیله cmd

برای این کار ابتدا Command Prompt یا همان CMD را باز می کنیم، چندین روش برای اجرای cmd وجود دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید. ابتدا وارد نوار جستجو در ویندوز خود شوید و ” Command Prompt ” را جستجو کنید ، در نتایج یافت شده Command Prompt را انتخاب کنید و وارد آن شوید. همچنین میتوانید با استفاده از RUN هم این کار را انجام دهید کافی است کلیدهای ترکیبی win+R را بفشارید و در پنجره باز شده cmd را تایپ کنید تا برای شما اجرا شود.

باز کردن CMDدر صفحه باز شده دستور start chrome را وارد کنید تا به گوگل کروم به صورت حالت عادی وارد شوید.

باز کردن کروم به وسیله CMD
باز کردن google chrome به وسیله CMD
باز کردن کروم به وسیله Run
باز کردن google chrome به وسیله CMD و run

حالا کروم در حال اجرا است و میتوانید از آن استفاده کنید ، همچنین شما میتوانید همین کار را به وسیله Run انجام دهید. با استفاده از میانبر Windows + R ابزار Run را اجرا کنید و در آن ” Chrome ” را تایپ کنید سپس OK را بزنید تا وارد مرورگر کروم شوید.

باز کردن کروم در حالت ناشناس یا incognito

حالت ناشناس یا incognito به شما کمک میکند تا در اینترنت جستجو کنید بدون آن که شما ردیابی شوید و در تاریخچه مرورگر تان ردی از شما باقی نخواهد ماند. برای باز کردن کروم در حالت ناشناس تنها کافیست که دستور start chrome /incognito را در CMD تایپ کنید.

باز کردن کروم در حالت ناشناسهمین کار را نیز می‌توانید به وسیله ابزار Run انجام دهید که برای انجام این کار دستور  “Chrome /incognito” را در آن تایپ کنید.

باز کردن کروم در حالت ناشناسحالا گوگل کروم در حالت ناشناس به اجرا در می‌آید و شما میتوانید در این حالت جستجو کنید.

باز کردن یک وبسایت با کروم در CMD

اگر شما میخواهید که همراه با کروم به طور مستقیم وارد یک وبسایت شوید، کافیست تا Url وبسایت را همراه با دستور start chrome در جلوی آن تایپ کنید.

باز کردن یک وبسایت با کروم در CMD

حتی می‌توانید تمام این کار ها را با ابزار Run هم انجام دهید تنها با حذف start اول جمله.

باز کردن یک وبسایت با کروم در CMD

.امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید

بیشتر بخوانید: پسورد فراموش شده خود را چطور در گوگل کروم پیدا کنیم؟

سامیار

متخصص دنیای مجازی و علاقه مند به دنیای برنامه نویسی، هک و امنیت. پیگیر باشید :)

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا