سیستم عاملموبایل

چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

پيدا كردن آيفون گمشده

امروزه خوشبختانه قابلیت هایی برای گوشی های هوشمند به وجود آمده است که درصورت گم کردن یا دزدیده شدن آن یا هر مشکلی که باشد، می توانید برای ردیابی ایفون گمشده از آنها استفاده کنید. این راه ها شامل استفاده از برنامه Find My Apple (که قبلاً با نام Find My iPhone) شناخته شده بود ، Apple Watch ، iCloud یا iPhone یا iPad برای یافتن دستگاه گمشده است.

استفاده از برنامه “Find My

در ابتدا لازم است که برنامه “Find My” را فعال کنید. اولین اقدامی که می خواهید قبل از اینکه تلفنتان گم شود ، انجام دهید این است که مطمئن شوید ویژگی Find My فعال است. در آیفون با iOS 13 یا بالاتر ، از برنامه Find My (ترکیبی از برنامه Find My iPhone و Find My Friends) استفاده می کنید.

به Settings> Find My> Find My iPhone بروید و مطمئن شوید Find My iPhone و Send Last Location هر دو روشن هستند.

برنامه Find My را فعال کنید - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

خوبی برنامه Find My این است که در حالت آفلاین نیز کار میکند.

استفاده از قابلیت اشتراک خانواده

روش دیگر در پیدا کردن گوشی آیفون شما، Family Sharing است. اگر Family Sharing را فعال کرده باشید ، اعضای خانواده شرکت کننده به راحتی می توانند از دستگاه Apple خود برای یافتن آیفون گمشده استفاده کنند.

برای فعال کردن این قابلیت به Settings > Family Sharing رفته و آن را فعال کنید. برای افزودن خانواده خود به این لیست، روی پیوند افزودن عضو خانواده ضربه بزنید و مراحل اضافه کردن شخص دیگری را دنبال کنید.

استفاده از قابلیت اشتراک خانواده

پیدا کردن آیفون گمشده از روی نقشه

حالا ، بگذارید بگوییم تلفن شما گم شده است. اگر iPad دارای iPadOS است ، برنامه Find My را روشن کنید. در گوشه پایین سمت چپ ، روی دستگاهها ضربه بزنید. این برنامه یک لیست و یک نقشه را نشان می دهد که مکان هر یک از دستگاه های Apple شما را نشان می دهد. اگر دستگاه شما از سیستم عامل قدیمی استفاده می کند ، برنامه Find My iPhone ظاهر می شود و هر دستگاه ثبت شده ای را در لیست و روی نقشه نشان می دهد.

پیدا کردن آیفون گمشده از روی نقشه - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

اگر آیفون شما روی نقشه ظاهر شد ، روی نماد آن ضربه بزنید یا روی ورودی آن در لیست ضربه بزنید. سپس برنامه چند گزینه مختلف را نشان می دهد. روی Play Sound ضربه بزنید و iPhone برای کمک به شما در یافتن آن ، صدایی با صدای سونار پخش می کند. یک اعلان نیز برای هشدار Find My iPhone روی صفحه ظاهر می شود. همچنین می توانید برای دریافت راهنمای رانندگی به محل دستگاه ، روی Directions ضربه بزنید.

علامت گذاری دستگاه به عنوان گمشده

اگر تلفن خود را پیدا نکردید ، در بخش علامت گذاری به عنوان گمشده بر روی فعال سازی ضربه بزنید . این حالت به شما امکان می دهد تلفن خود را قفل کنید تا شخص دیگری نتواند به آن دسترسی داشته باشد و در صورت پیدا کردن کسی ، اطلاعات تماس شما را نمایش می دهد.

علامت گذاری دستگاه به عنوان گمشده - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

اطلاعات iPhone خود را از راه دور پاک کنید

اگر نمی توانید تلفن خود را پیدا کنید و نگران دسترسی افراد دیگر به اطلاعات آن هستید، روی Erase This Device ضربه بزنید تا اطلاعات شخصی شما پاک شود. نکته منفی در اینجا این است که یک تلفن پاک شده دیگر نمی تواند بر روی نقشه ردیابی شود ، بنابراین فقط در صورت قطع امید برای یافتن تلفن خود از این گزینه استفاده کنید.

از دستگاه یکی از اعضای خانواده استفاده کنید

اگر دستگاه دیگری ندارید اما Family Sharing را فعال کرده اید ، از iPhone یا iPad یکی از اعضای خانواده استفاده کنید. برنامه Find My را باز کنید و صفحه دستگاههای شناسایی شده را به پایین به سمت دستگاه گمشده خود بکشید. روی ورودی آیفون خود ضربه بزنید تا صدایی پخش شود ، راهنمایی بگیرید ، تلفن را به عنوان گمشده علامت گذاری کنید یا آن را پاک کنید.

از دستگاه یکی از اعضای خانواده استفاده کنید - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

برنامه “Find My” در Mac

در Mac که Catalina را اجرا می کند ، می توانید از برنامه Find My برای ردیابی آیفون گمشده استفاده کنید. برای رفتن به برنامه ، روی Go> Applications> Find My در فهرست بالا کلیک کنید. در برنامه Find My ، گزینه Devices را کلیک کنید. روی ورودی iPhone خود از لیست کلیک کنید یا نماد روی نقشه را انتخاب کنید و روی دکمه Info کلیک کنید.

برنامه "Find My" در Mac

سپس می توانید روی دکمه Play Sound کلیک کنید تا صدای Pinging را در تلفن خود پخش کنید. برای مشاهده مسیرهای تلفن خود ، روی دکمه Directions کلیک کنید. روی فعال سازی کلیک کنید تا به عنوان گمشده علامت گذاری شود ، یا برای پاک کردن آن دستگاه را پاک کنید.

یک دستگاه گمشده را در iCloud پیدا کنید

اگر دستگاه Apple دیگری ندارید ، می توانید برای یافتن تلفن خود به وب سایت iCloud خود مراجعه کنید. مرورگر خود را راه اندازی کنید و به iCloud.com بروید. با Apple ID و رمز ورود خود وارد سیستم شوید. روی نماد Find iPhone کلیک کنید. منوی کشویی را در قسمت بالای همه دستگاه ها باز کنید و iPhone خود را انتخاب کنید. سپس می توانید برای پخش صدا ، فعال کردن حالت گمشده یا پاک کردن دستگاه ، دستورات را اجرا کنید.

یک دستگاه گمشده را در iCloud پیدا کنید - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

پینگ آیفون گمشده در Apple Watch

اگر Apple Watch دارید ، می توانید از آن برای کمک به یافتن تلفن خود استفاده کنید. برای نمایش مرکز کنترل ، از صفحه ساعت به سمت بالا بکشید. روی نمادی که شبیه تلفن زنگ دار است ضربه بزنید. آیفون شما برای یافتن محل سکونت خود از صدای پینگ ساطع می کند. سر و صدا فقط یک بار خاموش می شود ، بنابراین شما باید برای زنده نگه داشتن صدای تند و تیز به نماد ضربه بزنید.

پینگ آیفون گمشده در Apple Watch - چگونه آیفون گمشده را پیدا کنیم؟

بیشتر بخوانید: چگونه تلفن Android گمشده خود را پیدا کنیم؟

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا