آموزشموبایل

نحوه مشاهده پسورد وای فای های ذخیره شده در آیفون

نحوه مشاهده پسورد وای فای های ذخیره شده در ios

آیفون یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های هوشمند در جهان است و بسیاری از کاربران آن به اینترنت از طریق شبکه‌های وای فای متصل می‌شوند. آیفون به طور خودکار رمز عبور شبکه‌های وای فای را برای دفعات بعدی ذخیره می‌کند، تا در موقع بعدی اتصال به همان شبکه، نیازی به وارد کردن رمز عبور نباشد. در ادامه نحوه مشاهده پسورد وای فای های ذخیره شده در آیفون را بررسی میکنیم. این راهنما برای کاربران آیفون با سیستم عامل iOS 14 یا بالاتر مناسب بوده و یکی از ترفندهای کمتر شناخته شده در آیفون است.

گاهی اوقات نیاز است تا رمز عبور شبکه‌های وای فای ذخیره شده را بدانیم. به عنوان مثال، اگر شما یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود را به شبکه‌ی خانگی خود وصل کردید و می‌خواهید به آن شخص رمز عبور شبکه را بدهید، یا اگر شما برای تغییر رمز عبور شبکه‌ی خود نیاز به دسترسی به رمز عبور قبلی دارید.

نحوه مشاهده پسورد شبکه Wi-Fi که در حال حاضر به آن متصل هستید

این روش به شما این امکان را می دهد تا رمز عبور شبکه وای فایی که در حال حاضر یا در گذشته به آن وصل شده اید را مشاهده کنید. البته باید به اندازه کافی به روتر نزدیک باشید تا شبکه در تنظیمات وای فای گوشی شما ظاهر شود.

اگر این شرایط را دارید، به Settings > Wi-Fi بروید، روی شبکه وای فایی که می خواهید رمز عبور آن را پیدا کنید بزنید. سپس روی Password ضربه بزنید و از Face ID یا Touch ID یا رمز عبور خود برای مشاهده رمز عبور شبکه استفاده کنید. در نهایت Copy را بزنید تا رمز عبور در کلیپ بورد شما ذخیره شود.

نحوه مشاهده پسورد شبکه Wi-Fi که در حال حاضر به آن متصل هستید

با این حال همانطور که گفته شد، این روش فقط برای شبکه‌های وای‌فایی که در حال حاضر به آن‌ها متصل هستید یا نزدیک به آن‌ها هستید، کار می‌کند، اما راهی برای یافتن رمز عبور تمام شبکه‌های وای‌فای دیگری که در گذشته به آن‌ها وصل شده‌اید وجود دارد.

پسورد دیگر وای فای های ذخیره شده خود را پیدا کنید

اگر می خواهید تک تک رمز عبور Wi-Fi ذخیره شده در آیفون خود را مشاهده کنید، به Settings > Wi-Fi بروید و روی دکمه Edit در بالا سمت راست ضربه بزنید. فهرستی از شبکه های وای فایی که تا به حال به آن ها متصل شده اید، به ترتیب حروف الفبا و عدد نمایش داده می شود.

برای مشاهده رمز عبور، روی آیکون i ضربه بزنید و سپس Password را بزنید.

پسورد دیگر وای فای های ذخیره شده خود را پیدا کنید

بدین ترتیب می توانید به سادگی پسورد وای فای های ذخیره شده در آیفون را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا