برنامه نویسی

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی به صورت آنلاین

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

زمانی که شما در حال فراگیری یک زبان برنامه نویسی هستید، برای بالا بردن سطح مهارت خود و همچنین فراگیری بهتر زبان مورد نظر نیاز دارید تا با چالش های مختلف کدنویسی مواجه شوید، به این ترتیب در این مقاله سایت های برتر برنامه نویسی که با چالش های مختلف، سطح مهارت شما را در برنامه نویسی بالا خواهد برد را معرفی خواهیم کرد. این سایت ها با چالش ها و تمرین های گوناگون به شما برای آمادگی هرچه بیشتر برای مصاحبه های کاری و یادگیری الگوریتم های جدید کمک می کند.

10 سایت برتر برای یادگیری برنامه نویسی

1. Top Coders

10 سایت برتر برای یادگیری برنامه نویسی
سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت یکی از فدیمی ترین پلتفرم ها در زمینه برنامه نویسی رقابتی انلاین است. دراین سایت فهرستی از چالش های الگوریتم وجود دارد که می توانید با استفاده از ویرایشگرهای کد که خود سایت دارد، آن ها را انجام دهید. این چالش ها بین کاربران سایت در طول ماه به شکل رقابتی انجام می پذیرد و شما باید در سریع ترین زمان بالاترین امتیاز را کسب کنید.

کاربران این سایت که در رتبه های بالای جدول رده بندی قرار دارند، برنامه نویسان توانمندی هستند که رقابت های بسیار جذاب و رقابتی را برگزار می کنند.

2. Coderbyte

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت با بیش از 200 هزار چالش به شما این امکان را میدهد تا با یکی از 10 زبان برنامه نویسی که سایت پشتیبانی می کند اقدام به انجام این چالش ها بکنید. چالش ها در این سایت از ساده ترین چالش ها به سخت ترین چالش ها دسته بندی می شود. این سایت همچنین یک مجموعه از اموزش های الگوریتم ،ویدوهای آموزشی ، اموزش های آمادگی برای مصاحبه را فراهم کرده که کاربران می توانند از ان استفاده کنند. در این سایت همچنین این امکان فراهم آمده است تا کاربران بتوانند راه حل های بقیه کاربران را نیز مشاهده کنند.

3. Project Eular

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

در این سایت حجم زیادی از چالش ها در زمینه علوم کامپیوتر و ریاضی فراهم اورده شده است. چالش ها در این سایت معمولا شامل نوشتن کدهایی برای بدست اوردن بهترین راه حل یک مسئله ریاضی است.

همچنین در این سایت شما نمی توانید به صورت مستقیم در ویرایشگر کد بزنید و باید ابتدا در کامپیوتر خود کد را زده و سپس در سایت بارگذاری کنید.

4. HackerRank

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت چاش های بسیار زیادی در زمینه Sql ،ریاضی ،الگوریتم ها ، برنامه نویسی فانکشنال و هوش مصنوعی و دیگر زمینه ها وجود دارد. شما می توانید تمامی چالش ها را به صورت مستقیم و آنلاین انجام دهید، در این سایت برای هر چالش یک جدول امتیازی و قسمت بحث و گفتگو وجود دارد و کاربران در این سایت به این روش رقابت می کنند.

در این سایت همچنین کاربران می توانند رزومه ثبت کنند و برای فرصت های شغلی مختلف در خواست ارسال کنند.

5. Codechef

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

Codechef یک سایت هندی است که چالش های زیادی را در زمینه برنامه نویسی برای کاربران فراهم کرده است. شما میتوانید کدهای خود را در ویرایشگر کد آنلاین سایت نوشته و در چالش های مختلف که بنا بر سطح تخصص شما فراهم شده است شرکت کنید و با کاربران دیگر به رقابت بپردازید.

6. Exercism.io

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت با ارائه بیش از 3100 چالش در قالب 51 زبان برنامه نویسی مختلف این امکان را برای شما فراهم میکند تا در هر زبان برنامه نویسی که می خواهید شروع به یادگیری کنید (خط فرمان مخصوص این سایت را می توانید از Github دانلود کنید).

این سایت کمی با دیگر سایت های این حوزه متفاوت است و دلیل آن داشتن یک آموزش دهنده پس از انجام هر چالش می باشد، این شخص کد شما را بصورت انلاین بررسی کرده و در صورت مشکل در کد به شما راهنمایی های لازم را ارائه می کند و به محض تایید کد شما چالش های بعدی برای شما باز می شود.

7. Codewars

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت چالش هایی که کاربران خود سایت ان ها را ثبت کرده اند را برای شما فراهم آورده است. شما می توانید چالش ها را بصورت مستقیم و آنلاین توسط ویرایشگر سایت به زبان دلخواه خود انجام دهید.

8. LeetCode

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت دارای بیش از 190 هزار چالش است که برای مصاحبه های کاری در حوزه کدنویسی بسیار مفید می باشد. شما می توانید بصورت آنلاین در چالش های مختلف که 9 زبان برنامه نویسی را شامل می شود شرکت کنید، اما نمی توانید راه حل های کاربران دیگر را در سایت ببینبد و تنها قادر خواهید بود تا کد نوشته شده خود را از لحاظ کیفیت و سرعت کد زنی با سایر کاربران سایت مقایسه کنید.

9. SPOJمعرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت نیز بیش از 20 هزار چالش کدزنی را در اختیار شما می گذارد، در این سایت نیز شما می توانید کد خود را در ویرایشگر آنلاین سایت وارد کنید.

در این سایت کاربران در فروم های مختلف به بحث و تبادل نظر می پردازند که باعث توانمند تر شدن شما و استفاده از تجربه سایر کاربران می شود، اما برخلاف سایر سایت ها در این سایت راه حل چالش ها قرار داده نمی شود.

10. CodinGame  

معرفی سایت های برتر برنامه نویسی

این سایت با سایت های دیگر این حوزه کمی تفاوت دارد و دلیل آن نوشتن کد بصورت مستقیم برای بازی هست که به صورت آنلاین در حال بازی کردن آن هستید.

در این سایت لیستی از بازی های مختلف وجود دارد و شما می توانید هرکدام از آنها را که تمایل دارید انتخاب کنید و چالشی که برای آن وجود دارد را ملاحظه کنید و سپس کد خود را به بیش از 20 زبان برنامه نویسی در ویرایشگر سایت وارد کنید.

در لیست بالا سعی شد تا لیستی از وب سایت های برتر که شما می توانید مهارت خود در برنامه نویسی ارتقا دهید را خدمت شما معرفی کنیم. امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشد.

منبع
freecodecamp.org

ایمان جعفری

کارشناس NOC و پشتیبانی شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا