سیستم عاملویندوز

آموزش حل مشکل رایج ویندوز ۱۰

مشکل رایج ویندوز ۱۰ و راه حل آن

با درود بی کران خدمت شما دوستان همیشگی کالی بویز. امروز بنا بر اتفاق رخ داده تصمیم گرفتم درباره یکی از خطاهای مایکروسافتی مطلبی را برای شما عزیزان آماده کرده و چگونگی حل مشکل رایج ویندوز ۱۰ را به شما نشان دهم.

همه شما در حین استفاده از ویندوز ۱۰ با خطاهای مختلفی مواجه می شوید که برای رفع آن اقدام به یافتن یک راه حل می کنید. در این آموزش ویدیویی قصد داریم درباره یکی از خطاها و مشکلاتی که در حین کار کردن با ویندوز و برنامه های آن به وجود می آید را بررسی و رفع کنیم.

پیغام خطا

An attempt was made to reference a token that does not exist

an attempt was made to reference a token that does not exist

خطایی که منجر به عمل نکردن دکمه Start و نوار وظیفه و باز نکردن پوشه ها و فایل های اجرایی در دسکتاپ و در نهایت متوقف شدن Explorer.exe می شود.

در این راستا گزارش هایی از جانب کاربران مختلف به صورت feed back به مایکروسافت ارسال شد، که علت بروز این خطا را چندین عنوان مختلف بیان کردن که ممکن است عمل بروزرسانی ویندوز کامل انجام نشده است و فایل مخربی وارد سیستم شده است و بروزرسانی یکی از برنامه های نصبی دچار مشکل شده و یا ایراداتی از قبیل استفاده از ویژوال استدیو ، کنسول مدیریت ویندوز یا MMC ، مجازی سازی ویندوز hyperV و IIS و…

راه حل پیشنهادی این خطا

  • بروزرسانی کامل ویندوز
  • ترمیم فایل های خراب و یا ناقص
  • ایجاد یا ترمیم فایل های کتابخانه ای ۳۲ بیتی ویندوز با پسوند dll

ابتدا کلید های ترکیبی Win+R را می گیریم تا پنجره Run ظاهر شود سپس با تایپ کردن CMD همزمان کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Enter را می زنیم تا محیط Command Prompt با سطح کاربری administraotr باز شود. ابتدا یک بار عمل اسکن یا ترمیم فایل های خراب را با دستور Sfc /scannow انجام می دهیم. بعد از کامل شدن بازسازی سپس اقدام به راه اندازی مجدد کامپیوتر می کنیم. بعد از روشن شدن سیستم اگر هیچ تغییری مشاهده نشد، دستورات زیر را در محیط cmd به کار ببرید کنید:

cd %WINDIR%\System32
for /f %s in (‘dir /b *.dll’) do regsvr32 /s %s

توضیحات و مراحل کار را می توانید از ویدیوی آموزشی زیر دنبال کنید

امیداورم این آموزش برای شما کاربردی بوده باشه لطفا با نظرات و پیشنهادات خود ما را در مسیر تعالی دانش همراهی کنید.

سیدحسن وحیدی

کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار، علاقمند به دنیای شبکه های کامپیوتری،معرفی مسیر و نقشه راه سطوح مختلف از ورود به شبکه تا امنیت ویژه افراد علاقمند و جویای دانش کامپیوتری. به همه کسانی که در این راه قدم بر میدارند و در نشر دانش خود بی دریغ کوشا هستند ارادت و احترام ویژه دارم. دوره های تخصصی سپری شده ,Network+,CCNA,LPIC,CEH,PWK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا