چگونگی تغییر میزکار کالی لینوکس 2019.4 به gnome

- تبلیغات -

چگونگی تغییر میزکار کالی لینوکس 2019.4 به gnome

در ورژن جدید کالی لینوکس (2019.4) شرکت توسعه دهنده آن به دلایلی تصمیم بر تغییر میزکار آن گرفت که گنوم بود. میزکار Gnome یک محیط دسکتاپ کاملاً برجسته و پرکاربرد است ولی با داشتن این همه ویژگی مهم اغلب برای کارکنان سربار بوده که برای برخی توزیع های لینوکس مانند کالی لینوکس خیلی مفید نیست. به گفته شرکت توسعه دهنده کالی لینوکس برای سرعت بخشیدن به توزیع کالی تصمیم به تغییر میز کار آن گرفته شده است. همچنین گنوم برای اکثر کاربران کالی لینوکس تکراری شده بود و بسیاری از آنها فقط یک پنجره میخواستند که فقط چندین ترمینال را به صورت همزمان اجرا کنند و نیازی به چیز های دیگر نداشته باشند تا به منابع زیاد سیستم هم نیاز نباشد.

از این رو تصمیم بر آن شد تا کالی لینوکس از میزکار Xfce یا XFCE استفاده کند که یک محیط دسکتاپ رایگان و منبع باز برای سیستم عامل های یونیکس مانند لینوکس و BSD است. چرا Xfce؟ این میزکار برای اکثر کاربران قابل دسترس است و از نظر بصری جذاب و کاربر پسند بوده و بسیار سریع و سبک می باشد. Xfce بیشتر یاد آور یونیکس سنتی است. این میزکار به گونه ای دسته بندی شده است که کلیه عملکردهای محیط دسکتاپ را ارائه می دهد. اولویت دیگر Xfce ، رعایت استانداردها است.

چگونگی نصب میزکار gnome در کالی لینوکس

اگر چه میزکار Xfce بسیار کاربر پسند بوده و طرفداران جدیدی پیدا کرده است اما احتمال دارد که یک شخص وابسته به حالت قبلی کالی لینوکس و محیط گنوم باشد از این رو تصمیم گرفتیم تا “چگونگی تغییر میزکار کالی لینوکس 2019.4 به gnome” را برای شما آموزش دهیم.

مرحله اول: آپدیت مخازن کالی لینوکس

برای اپدیت مخازن لینوکس میتوانید از دستور زیر در ترمینال استفاده کنید.

مرحله دوم: نصب میز کار Gnome در کالی لینوکس

برای نصب گنوم در لینوکس میتوانید از دستور زیر استفاده کنید.

مرحله سوم: انتخاب میزکار گنوم به عنوان میزکار پیش فرض

بعد از نصب گنوم به راحتی میتوانید از طریق دستور زیر آن را به عنوان میزکار پیش فرض سیستم عامل خود انتخاب کنید. کافی است تا گزینه اول که مربوط به گنوم می باشد را انتخاب کرده و سیستم را یک بار ریستارت کنید تا با میزکار گنوم شروع به کار کند.

با بالا امدن دوباره سیستم می بینید که محیط کار قبلی کالی لینوکس (گنوم) شروع به کار کرده است.

امیدوارم این آموزش برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و مشکلات خود را زیر پست کامنت بگذارید.

100%
Awesome
  • Criteria

- تبلیغات -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.