آموزش

آموزش backup گرفتن از گوشی های سامسونگ

آموزش backup گرفتن از گوشی های سامسونگ

اطلاعات مهم ترین ارزش های یک گوشی برای یک فرد است و حفاظت از آن ها هم بر عهده همان شخص میباشد، خطر همیشه ممکن است اطلاعات شما را تهدید کند. این خطر میتواند یک ویروس باشد یا یک برنامه جاسوسی یا حتی دزدیده شدن و نابود شدن دستگاه شما توسط اتفاقاتی باشد، پس هیچگاه نمیشود صد در صد از این خطرات در امان بود و اطلاعات را همیشه به صورت کلیشه ای نگه داری کرد و باید به فکر راه های بهتر جهت حفاظت از اطلاعات بود. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله از کالی بویز روش های backup گرفتن از گوشی های سامسونگ را بررسی میکنیم.

فضای ابری(Cloud)

همیشه فضا یا حافظه ابری به گوش شما خورده که یکی از بهترین و امن ترین مکان برای اطلاعات شماست که داده های شما را از دست غریبه ها دور نگه می دارد و در صورت امن بودن حساب ابری شما اطلاعات شما هم همیشه امن خواهد بود.

فضای ابری(Cloud) چیست؟ و چگونه کار می کند؟

فضای ابری مجموعه سرورهایی هستند که بر اساس حجمی که به شما میدهند میتوانید داده های خود را در آن جا فرستاده یا Sync (همگام سازی) کنید که گزینه خوبی ست برای کسانی که از چند دستگاه استفاده می کنند و میتوانند همزمان به اطلاعات آپلود شده دسترسی داشته باشند.

چگونه بک آپ (Backup) بگیریم؟

وقتی بک آپ می گیرید اطلاعات شما کم حجم شده و به صورت یک فایل بکاپ در می آید که هم میتوانید در حافظه های ابری (Cloud) ذخیره کنید و هم میتوانید در حافظه خود دستگاه یا دستگاه دیگر یا حتی لوازم جانبی خود ذخیره کنید که روش اول بهترین گزینه است زیرا هم دسترس پذیری آسان تر و هم قابلیت هایی وجود دارد که بدون انتقال فایل خود به خود با حافظه ابری شما همگام می شوند.

حال به شما آموزش خواهیم داد که چگونه از اطلاعات گوشی سامسونگ خود بک آپ (Backup) تهیه کنید.

1. ابتدا به تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه Accounts and backup را انتخاب کنید.

آموزش backup گرفتن از گوشی های سامسونگ

2. سپس گزینه Backup and restore را انتخاب می کنید.

آموزش backup گرفتن از گوشی های سامسونگ

3. جهت ساختن فایل بکاپ بر روی کادر شماره 1 و جهت اعمال یک فایل بکاپ یا بکآپ هایی که قبلا ساخته شدند کادر 2 را انتخاب کنید.

4. پس از وارد شدن به بخش بکاپ گرفتن، نرم افزار هایی که میخواهید از آن ها بکاپ بگیرید را انتخاب کرده و سپس گزینه Backup را انتخاب کنید.

آموزش backup گرفتن از گوشی های سامسونگ

در صورتی که حساب ابری شما روی گوشی سامسونگ موردنظر باشد، میتوانید backup را  بر روی حساب های ابری خود منتقل کنید.

توجه داشته باشید آموزش ها بر اساس آخرین نسخه رسمی اندروید می باشند و در نسخه های قبلی اندروید هم پروسه به همین صورت است و در بعضی از گزینه ها تفاوت ها به صورت گرافیکی است.

امیدوارم از این آموزش لذت کافی را برده باشید.

بیشتر بخوانید: 8 قابلیتی که انتظار داریم در انتشار نهایی اندروید 11 ببینیم

علی خواجه نعمت

دانشجوی رشته نرم افزار ، علاقه مند به تست نفوذ و امنیت سایبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا