آموزشسیستم عامللینوکسویندوز

تفاوت پوشه و دایرکتوری در چیست؟

تفاوت پوشه و دایرکتوری در چیست ؟ 

در این مقاله از کالی بویز قصد داریم تا به تفاوت پوشه و دایرکتوری بپردازیم. اگر از کاربران سیستم عامل لینوکس باشید احتمالا بارها و بارها نام دایرکتوری به گوشتان خورده است. اما اگر از ویندوز استفاده کنید احتمالا بیشتر اسم پوشه را شنیده اید. اما تفاوت پوشه و دایرکتوری در چیست؟

پوشه و دایرکتوری چیزی شبیه به هم هستند، در هر دو مورد میتوان محتویاتی را نگهداری کرد. قبل اینکه به تفاوت پوشه و دایرکتوری بپردازیم باید بدانیم که پوشه و دایرکتوری اصلا چیستند؟

پوشه چیست؟

تفاوت پوشه و دایرکتوری
پوشه چیست؟

پوشه که به آن دایرکتوری نیز می گویند فضایی است که برای ذخیره فایل‌ها، سایر پوشه ها و … در کامپیوتر استفاده می شود. زمانی که با یک فایل منیجر در پوشه‌ها جستجو می کنید ، نماد یک پوشه باید شبیه به یک تصویر باشد.

چرا پوشه ها مهم هستند؟

پوشه ها در کامپیوتر کمک میکنند تا فایل هایمان را جداگانه و سازمان یافته نگهداری کنیم. همچنین پوشه ها این امکان را به ما می‌دهند تا دو فایل را با دو نام مشابه داشته باشید برای مثال میتوانید یک فایل با نام Resume.doc در پوشه My Documents داشته باشید و یک فایل دیگه با نام Resume.doc در یک پوشه مجزا نیز داشته باشید. اگر همه فایل های شما در یک مکان واحد قرار داشتند ، هر فایل به یک نام فایل منحصر به فرد نیاز دارد.

چه چیزی می تواند در یک پوشه ذخیره شود؟

یک پوشه می تواند شامل یک یا چند فایل از هر نوع باشد و حتی می تواند پوشه های دیگر را نیز در خود ذخیره کند.

وب فولدر چیست؟

یک web folder یک پوشه یا یک مکان آنلاین است که فایل ها را در اینترنت یا در ابر ذخیره می کند.

منظور از دایرکتوری چیست؟

دایرکتوری
منظور از دایرکتوری چیست؟

دایرکتوری مکانی برای ذخیره فایل ها در کامپیوتر است. میتوانید دایرکتوری ها را در سیستم فایل درختی مانند لینوکس MS-DOS ، OS/2 و یونیکس مشاهده کنید.

دایرکتوری برای ذخیره سازی ، سازماندهی و جدا کردن فایل ها استفاده می‌شوند. برای مثال شما میتوانید از یک دایرکتوری برای ذخیره تصاویر ، سایر دایرکتوری ها و فایل ها استفاده کرد. دایرکتوری ها همچنین محلی برای ذخیره برنامه های نصب شده هستند.

تفاوت پوشه و دایرکتوری در چیست؟

پوشه و دایرکتوری شبیه هم هستند. پوشه Windows یک چیز شبیه به C:\Windows در MS-DOS هست. بنابراین، به غیر از نام آنها هیچ تفاوتی بین پوشه و دایرکتوری وجود ندارد.

با این حال ، هنگام مراجعه به یک رابط خط فرمان ، مانند MS-DOS یا ترمینال، صحیح تر است از دایرکتوری به جای پوشه استفاده کرد. در یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) مانند ویندوز ، گفتن پوشه به جای دایرکتوری مناسب تر است.

بیشتر بخوانید:

سامیار

متخصص دنیای مجازی و علاقه مند به دنیای برنامه نویسی، هک و امنیت. پیگیر باشید :)

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا