آموزش

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​بهبود بخشید؟

چگونه می توانم رتبه الکسا را ​​بهبود بخشم؟

سوال چگونه میتوانیم رتبه الکسا را بهبود بخشیم؟ سوالی است که برای شما و کسب و کار شما مهم است. به عنوان یک معیار عمومی، تبلیغات بالقوه، سرمایه گذاران و شرکا رتبه Alexa Rank خود را جستجو می کنند و از آن به عنوان راهی برای ارزیابی ارزش کسب و کار خود استفاده می کنند. به همین دلیل، پیشرفت در رتبه شما می تواند باعث پیشرفت سرمایه و معروفیت شما شود.

برای کسانی که تازه وارد الکسا هستند و شناخت خوبی با الکسا ندارند، میتوان گفت که رتبه الکسا متدی واحد است که یک خلاصه سریع از عملکرد سایت (خود یا رقیب شما) را نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اگر روی آن تمرکز نکنید، ممکن است همه چیز را که برای به حداکثر رساندن ارزش و دید کسب و کار خود لازم دارید را از دست بدهید. در کل، قدرت سایت شما در وب به عنوان رتبه الکسا شما بستگی دارد.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا شما برآوردی از میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های دیگر است. توجه داشته باشید که از آنجا که رتبه یک اندازه نسبی است، رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت وابسته است، بلکه همچنین به تغییرات در ترافیک سایر سایت ها نیز بستگی دارد.

چگونه الکسا اطلاعات خود را دریافت می کند؟

الکسا دارای یک پانل داده بزرگ ترافیک است که میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان را تشکیل می دهد. بر اساس داده های این نمونه، الکسا تعداد بازدیدکنندگان را به تمامی سایت های اینترنتی برآورد می کند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل اصلاح پیش فرض ها و نیز شناسایی و حذف ترافیک جعلی یا هرزنامه است. بنابراین شما می توانید بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

رتبه Alexa چگونه محاسبه می شود؟

هر روز، الکسا بازدیدکنندگان متوسط ​​روزانه و صفحات نمایش را به هر سایت در سه ماه گذشته برآورد می کند. سایت با بالاترین ترکیبی از بازدیدکنندگان و نمایش های صفحه در 3 ماه گذشته رتبه اول را دارد. سایت با کمترین رتبه حدود 30 میلیون نفر است. اگر هیچ کس در پانل اندازه گیری ما در 3 ماه گذشته از یک سایت بازدید نکرده است، هیچ رتبه ای برای آن سایت وجود ندارد.

تعداد بازدیدکنندگان سایت چه تاثیری بر رتبه الکسا دارد؟

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​بهبود بخشید؟
بهبود رتبه الکسا

هرچه تعداد بازدیدکنندگان از یک وب سایت بیشتر باشد، ترافیک آن سایت زیاد و در نتیجه رتبه بهتری خواهد داشت. برای رتبه بندی دقیق الکسا، شما می توانید معیارهای سایت خود را در الکسا تایید کنید. سایت هایی با معیارهای تایید شده، معیارهای خود را مستقیما توسط الکسا اندازه گیری می کنند، نه براساس اطلاعات از پانل داده ما. گواهی معیارهای سایت شما رتبه دقیقتری را ارائه می دهد، اما لزوما رتبه بهتر نیست! مزایای دیگری از Metrics Certified Site وجود دارد و رتبه بندی دقیق الکسا تنها یکی از آنهاست.

چگونه رتبه الکسا را ​​بدست آورید؟

دو روش برای بررسی رتبه الکسا وجود دارد که یکی از طریق وب سایت الکسا و دیگری از طریق افزونه الکسا بر روی مرورگرها است. برای مثال شما میتوانید در این لینک رتبه وب سایت کالی بویز را مشاهده کنید. همچنین با نصب افزونه الکسا بر روی مرورگر خود میتوانید مانند تصویر زیر، گزارش لحظه ای را از آمار وب سایت خود دریافت کنید.

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​بهبود بخشید؟

چندین تاکتیک وجود دارد که به بهبود رتبه الکسا شما کمک خواهد کرد:

تولید مطالب جذاب، محتوای اصلی با به روزرسانی های منظم، ارزش واقعی وب سایت شما را برای کاربران فراهم می کند اما اگر محتوا نامنظم باشد، باعث ایجاد مخاطبان وفادار نمی شود. وقتی خوانندگان، منابع ارزشمند و آموزنده پیدا می کنند، با وب سایت شما درگیر می شوند و در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. این کار باعث جذب بازدید کنندگان جدیدی می شود که به طور بالقوه به مشتریان شما تبدیل می شوند. محتوای با کیفیت نیز توسط موتورهای جستجو مانند گوگل به خوبی ایندکس می شوند که گام هایی برای دریافت پاسخ بهتر برای کاربر نهایی می شود.

1- تولید لینک های داخلی و خارجی

لینک های داخلی و خارجی به موتورهای جستجو کمک می کنند محتوای سایت شما را درک کنند اما در حالی که باید از لینک دادن به طور مناسب استفاده کنید، پیوند بیش از حد می تواند اعتبار یا قابلیت خواندن سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط موتورهای جستجو مجازات شوید.

2- Checker Backlink Competitor

پیدا کردن کلمات کلیدی که ترافیک را به رقبای خود هدایت می کنند و سایت خود را برای آنها بهینه سازی می کنند. با انجام یک تحقیق، می توانید ببینید که مخاطبان شما چگونه و چه چیزی را جستجو می کنند.

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​بهبود بخشید؟

3- کلمات کلیدی برای محتوا

عبارت است از درک استراتژی بازاریابی رقبای خود و یادگیری آنچه که کار می کنند. دلایل متعددی برای تحلیل مسائل مربوط به رقابت وجود دارد اما به طور خلاصه تجزیه و تحلیل رقابتی، تجزیه و تحلیل سایت در متن است. بنابراین، درک روشنی از معیارهای مهم را فراهم می کند و به شما امکان می دهد تا روند صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید.

4- تجزیه و تحلیل رقبا

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​بهبود بخشید؟

بهترین شیوه های SEO را در وب سایت خود دنبال کنید. SEO یک استراتژی بسیار مهم است که باید بیشترین وقت و توجه خود را صرف آن کنید. همچنین SEO فقط در مورد ارتقاء وب سایت شما نیست و شما میتوانید بدون یک تجربه کاربری خوب، مشتریان خود را در اطراف خود نگه دارید.

5- حسابرسی SEO

منابع بی شماری برای یادگیری در مورد جستجوگرهای وجود دارد، از طریق Alexa شما دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، قابلیت استفاده از آنها، عملکرد صفحه ها، پیوندها و غیره دریافت خواهید کرد.

از طريق
alexa

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا