آموزش

نحوه ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

3 روش برای ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

معمولاً برای ارسال پیام به شخصی در واتساپ، ابتدا باید شماره تلفن او را در گوشی خود ذخیره کنید. این کار زمان زیادی می برد و در صورتی که فقط یک یا دو بار نیاز به ارسال پیام داشته باشید، مخاطبین غیرضروری در گوشی شما اضافه می شوند. خوشبختانه راه‌های زیادی برای ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره در لیست مخاطبین شما وجود دارد. در ادامه روش های مختلف را بررسی می کنیم.

قابلیت کلیک برای چت واتساپ

واتساپ یک ویژگی داخلی دارد که به شما امکان ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره را می دهد. این ویژگی که به عنوان کلیک برای چت (Click-to-Chat) شناخته می شود، به طور مستقیم در برنامه واتساپ در دسترس نیست. برای ارسال پیام بدون ذخیره مخاطب، باید لینکی حاوی شماره ایجاد کنید و سپس آن لینک را باز کنید.

این روش هم روی موبایل و هم در کامپیوتر کار می کند.

برای ایجاد و استفاده از این ویژگی مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا لینک <https://wa.me/<number را در مرورگر، برنامه‌ های یادداشت‌ برداری، چت یا هر برنامه دیگری که بتوانید به سرعت به آن دسترسی داشته باشید، کپی و پیست کنید.

ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

اکنون هر زمان که می خواهید به شخصی بدون ذخیره شماره پیام در واتساپ ارسال کنید، کافی است قسمت <number> لینک را با شماره کامل گیرنده در قالب بین المللی، یعنی کد کشور + شماره واقعی، جایگزین کنید. هیچ صفر، علامت +، خط تیره یا براکت اضافه نکنید. سپس، روی لینک ضربه بزنید تا باز شود. به عنوان مثال لینک زیر را مشاهده کنید.

https://wa.me/989124567890 که 98 کد کشور ایران و 9124567890 شماره تلفن است. اکنون باید دکمه Continue to chat را ببینید. روی آن ضربه بزنید تا چت در واتساپ باز شود.

ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

اگر شماره کاربر واتساپ نباشد، پیامی مبنی بر عدم وجود شماره یا چیزی مشابه دریافت خواهید کرد.

وب سایت های سوم شخص

در حالی که روشی که در بالا توضیح داده شد در عمل بسیار ساده است، ممکن است به نظر پر زحمت باشد. اگر نمی‌خواهید راه بیشتری را طی کنید، می‌توانید از وب‌سایت‌های شخص ثالث برای ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره استفاده کنید.

در این وب سایت ها، شما به سادگی شماره را وارد می کنید و تاپیک چت واتساپ با آن شماره در تلفن یا رایانه شخصی شما باز می شود. این وب‌سایت‌ها، همانطور که انتظار می‌رفت، فقط از قابلیت کلیک به چت استفاده می‌کنند، اما دسترسی و استفاده از آن را برای کاربران ساده می‌کنند.

بیایید مراحل را بررسی کنیم:

1- سایت SendWhatsappMsg.com را در مرورگر تلفن همراه یا رایانه شخصی خود باز کنید. برای دسترسی سریعتر باید پیوند را نشانه گذاری کنید یا میانبر آن را در صفحه اصلی تلفن همراه خود اضافه کنید.

send whatsapp message non contacts - نحوه ارسال پیام واتساپ بدون ذخیره شماره

2- کشور گیرنده را از کادر کشویی زیر شماره WhatsApp انتخاب کنید.

3- سپس شماره تلفن را تایپ کرده و پیام خود را اضافه کنید.

4- در نهایت بر روی دکمه Send message کلیک کنید.

برخی از وب سایت های دیگری که می توانید از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

  • Nocontact
  • Easy Message
  • Rainer.li

برنامه های سوم شخص

می‌توانید برنامه‌ های سوم شخص را روی تلفن اندروید یا آیفون خود نصب کنید، شبیه به وب‌سایت‌ها، که به شما امکان می‌دهد بدون افزودن آن‌ها به فهرست مخاطبین، در واتساپ پیامک ارسال کنید.

این برنامه ها فقط از قابلیت کلیک به چت واتساپ استفاده می کنند. بنابراین شماره را وارد می‌کنید و برنامه چت WhatsApp را با آن شماره باز می‌کند. این برنامه ها نیازی به مجوز اضافی ندارند.

این مراحل را برای برنامه Easy Message دنبال کنید:

برنامه Easy Message را روی اندروید یا iOS نصب کنید. شماره را در قالب بین المللی تایپ یا کپی پیست کنید. دکمه Start chat in WhatsApp را بزنید تا چت واتساپ با شماره ذخیره نشده باز شود.

سایر برنامه های کلیک به چت که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

  • Direct Message for WhatsApp (iOS)
  • Click to Chat (iOS)
  • WhatsDirect (Android)
  • Click to chat (Android)

امیدوارم از این پست استفاده کرده باشید.

بیشتر بخوانید:

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا