رپورتاژ آگهی

راهنمای طلایی بازاریابی سئو

بالاخره بعد از شنیدن چندین باره کلمه سئو یا مشاوره سئو برات سوال شد که سئو چیست؟ و به چه کسی مشاور سئو میگویند، تبریک میگم جای درستی اومدی در این مطلب به طور کامل برات میگیم که سئو چیست و به چه دردی میخورد با ما همراه باشید.

این راهنما را طوری نوشته ایم که از همه نظر به سئو و بهینه سازی سایت نگاه میکند. در این ابعاد چیز هایی مانند پیدا کردن کلمات کلیدی و کلماتی کلیدی هدفمند در راستای بالابردن ترافیک برای وبسایت شما، جذاب و گیرا بودن وب سایت از نگاه موتورهای جستجو و لینک سازی اصولی داخلی و خارجی و دیجیتال مارکتینگ به منظور برند شدن سایت شما.

سئو و بهینه سازی دنیای پیچیده ای دارد که شرکت سئو هایی که هستند هر روزه در حال آپدیت شدن در آن میباشند، ولی شما میتوانید همه آنها را به آسانی فرا بگیرید. داشتن دانش کم هم در زمینه سئو میتواند اختلاف چشمگیری میان شما و رقبایتان ایجاد کند. ابتدا از نظر ما از آموزش های رایگان استفاده کنید که آموزش های زیادی را میتوانید از طریق سرچ در گوگل پیدا کنید.

از این اطلاعات بهره بگیرید و درکنار آن خودتان دست به عمل بشید و تجربه کنید.

اطلاعاتی که از این راهنما میگیرید

آیا تا به امروز سلسه مراتب نیازهای مزلو به گوشتان خورده است؟ مزلو تئوری روان شناسی میباشد که به ترتیب بندی پر اهمیت ترین نیازهای انسان مانند هوا، آب و امنیت نسبت به دیگر نیازهای از اهمیت کم برخوردار او مانند عزت نفس و تعلق اجتماعی پرداخته است. طبق این نظریه تا نیاز های پایین هرم برطرف نشود، نمیتوان بالا رفت و به نیاز های بالا رسید. برای مثال عزت نفس بدون هوا معنا ندارد!

خب شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که این تئوری چه ربطی به سئو دارد، ما از این تئوری برای یاد دادن سئو کمک گرفته ایم که در پایین میبینید:

  • خواندن و ایندکس شدن مطالب سایت توسط موتور های جست و جو
  • محتوای مفید و جذاب برای کاربران
  • کلمات کلیدی هدفمند برای جذب کاربران از فضای وب
  • تجربه کاربری عالی
  • محتوای که برای آن زحمت کشیده اید منحصر به فرد خودتان باشد
  • یو آر ال و صفحات بهینه شده
  • استفاده از ریچ اسنیپت ها

در ادامه مقاله به بررسی اینکه سئو چیست، چرا اهمیت دارد و همه نیاز های شما را در راستای یادگیری سئو بررسی کرده ایم.

سئو چیست به چه کارهایی سئو میگویند؟

سئو گرفته شده از کلمه SEO (مخفف عبارت Search Engine Optimization)، راه حلی در راستای بالارفتن اندازه و کیفیت ترافیک وب سایت با کمک گرفتن از نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل می باشد.

سئو SEO

سئو  SEO

برخلاف ظاهر ماجرا که سئو را برای موتورهای جستجو به نمایش میگذارد، اما در حقیقت سئو بیشتر با کاربران وب سایت در ارتباط میباشد. زیرا موتور های جست و جو نیز به کاربران خود وابسته میباشند. سئو از نظر کلی در رابطه با چیزهایی میباشد که اشخاص در موتورهای جستجو آن را سرچ میکنند، جواب هایی که آن ها را جست و جو میکنند، کلمه هایی که برای سرچ از آنها کمک میگیرند و همینطور محتوایی که تایم خود را برای آن میگذارید. فهمیدن پاسخ این پرسش ها باعث ارتباط شما با کاربرانی میشود که از اینترنت برای پیدا کردن جواب به سوال هایشان کمک میگیرند.

داشتن اطلاعات از نیاز های کاربران در یک طرف و داشتن و ارائه کردن جوابی صحیح به این پرسش ها در شکلی که قابل دیدن و فهمیدن برای موتورهای جستجو از سمت دیگر، دو روی سکه سئو سایت میباشد.

مبانی و پیچیدگی های موتورهای جستجو
موتورهای جستجو شبیه ماشین های پاسخگویی میباشند. آنها در بین میلیارد ها ملیارد محتوا موجود به جستجو میپردازند و با بررسی چندین هزاران اصل مهم میفهمند که کدام محتوا مناسبتر برای جواب سوال شما میباشد.

موتورهای جستجو همه این فعالیت ها را در ابتدا به واسطه فهمیدن و طبقه بندی کردن محتوا، تحت عنوان ایندکس انجام میدهند. در نتیجه این نتیجه ها را را تحت فرایند دیگری به اسم رتبه بندی، برای کاربران به نمایش میگذارند.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا