رپورتاژ آگهی

طراحی وب‌سایت لازمه‌ی ورود به بازار تجارت الکترونیک

طراحی وب‌سایت لازمه‌ی ورود به بازار تجارت الکترونیک!

این روزها ما تقریباً اکثر کارها را از طریق یک اتصال ساده به اینترنت انجام می‌دهیم و این دیگر جای هیچ سؤالی برای علت طراحی وب‌سایت و شروع کار در فضای وب باقی نمی‌گذارد. امروزه، اگر چیزی می‌فروشید از پوشاک گرفته تا مواد غذایی برای پیدا کردن مخاطب و رسیدن به بازار پرسود مشتریان اینترنتی باید سوار بر قطار تجارت الکترونیک شوید. طراحی یک سایت تجارت الکترونیک این شانس را به شما می‌دهد که به عنوان یک برند معتبر با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید؛ اما این فقط در صورتی است که وب‌سایت مناسبی برای ارائه خدمات خود داشته باشید.

برای پیوستن به بازار تجارت الکترونیک آنچه بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد طراحی وب‌سایت است؛ اما هر وب‌سایتی برای موفقیت در این بازار مناسب نیست. شما برای موفق شدن در این مسیر و برای ایستادن در کنار رقبای خود نیازمند طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای هستید. داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای به معنای استفاده صحیح از رنگ‌ها، فونت‌ها، تصاویر، کلمات و گرافیک مناسب برای جلب اعتماد بازدیدکنندگان و درنهایت قطعی شدن خرید است. طراحی وب‌سایت شما باید به گونه‌ای باشد که مشتریان بالقوه را جذب کند، تجربه کاربری عالی ارائه دهد و نام برندتان را در کنار برندهای معتبر و مطرح به مخاطبان معرفی کند.

اما چطور می‌توان برای طراحی یک سایت خوب و بی‌نقص اقدام کرد؟

web22 - طراحی وب‌سایت لازمه‌ی ورود به بازار تجارت الکترونیک

طراحی وب‌سایت رایگان با وردپرس خوب است یا نه؟

اگر مدیریت یک کسب و کار را بر عهده دارید و حالا تصمیم گرفته‌اید برای گسترش کسب‌وکارتان یک فروشگاه اینترنتی افتتاح کنید، ما شروع فعالیت شما را در بازار پرسود تجارت الکترونیک تبریک می‌گوییم. این اقدامی هوشمندانه برای توسعه فعالیت شما و ارائه خدمات یا محصولات برند شما به بازاری با مخاطبان نامحدود است. شاید طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس راه کار خوبی برای شروع باشد؛ اما طبیعتاً اگر قرار است خودتان این کار را انجام دهید نباید از نتیجه توقع زیادی داشته باشید!

نباید فراموش کنید که در جریان اکثر خریدهای آنلاین و همچنین دریافت خدمات اینترنتی این کیفیت طراحی وب‌سایت شماست که بر تصمیم مخاطبان برای قطعی کردن خرید و دریافت خدمات از شما تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید با معرفی کسب‌وکار خود در بازار تجارت الکترونیک بدون هیچ سرمایه‌گذاری زیاد به هزاران مشتری دسترسی پیدا ‌کنید؛ اما این تنها در صورتیست که فعالیت خود را قالب یک وب‌سایت حرفه‌ای مدیریت کنید. با رعایت اصول حرفه‌ای در طراحی وب‌سایت می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به رتبه خوبی در موتورهای جستجو دست یابید و نام برندتان را در کنار رقبای بزرگ و برندهای معتبر بنشانید.

web33 - طراحی وب‌سایت لازمه‌ی ورود به بازار تجارت الکترونیک

حرفه‌ای به نظر برسید!

هدف یک وب‌سایت تجاری فروش محصولات یا خدمات است، در واقع شما با مدیریت صحیح وب‌سایت خود از بازدیدکنندگان می‌خواهید محصولی را از شما خریداری کنند و یا به دریافت خدمات از شما اعتماد کنند و در نتیجه، از آن‌ها می‌خواهید که اطلاعات حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری خود را ثبت کنند. طبیعتاً اگر وب‌سایت شما قابل‌اعتماد به نظر نرسد، مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

اگر می‌خواهید نام برندتان در ذهن مخاطبان بماند و اعتماد مشتریان را جلب کنید سرمایه‌گذاری در یک وب‌سایت حرفه‌ای ضروری است. شما برای اعتمادسازی در ذهن مخاطبان به یک وب‌سایت حرفه‌ای و برای فروش در فروشگاه اینترنتی خود به ایجاد این اعتماد نیازمندید.

اما منظور ما از حرفه‌ای به نظر رسیدن چیست؟ ما عادت داریم به اینترنت به عنوان یک رسانه تصویری نگاه کنیم به همین دلیل برای حرفه‌ای بودن باید ظاهر خوبی ایجاد کنید. طراحی گرافیک وب برای جذب مخاطب بسیار ضروری است. طراحی گرافیک برای ایجاد جلوه‌های بصری است و رنگ‌ها، فونت‌ها تا طرح کلی صفحات را شامل می‌شود. طراحی گرافیک وب‌سایت باید به نحوی باشد که بازدیدکننده با آن ارتباط برقرار کند.

گذشته از این یک وب‌سایت حرفه‌ای باید تجربه کاربری خوبی به بازدیدکنندگان ارائه دهد. این بخش در طراحی وب‌سایت شامل طراحی آن قسمت‌هایی است صفحات وب‌سایت شماست که تعامل مخاطب با شما و کسب‌وکارتان را افزایش می‌دهد. یک متخصص طراحی وب نیازهای کاربر را از شناسایی کرده و حین طراحی سایت شما در خر مرحله به دنبال راه‌هایی برای پاسخ به این نیازهاست.

نکته مهم این است که اگر می‌خواهید مشتریانتان شما را جدی بگیرند، باید به آن‌ها نشان دهید که پیش از آن‌ها این شمایید که کسب‌وکارتان را جدی می‌گیرید و تنها راه برای انجام این کار طراحی وب حرفه‌ای است. وب‌سایت شما مرکز و کانون فعالیت شما در دنیای تجارت الکترونیک است. هرچه در این فضا حرفه‌ای‌تر به نظر برسید بیشتر توسط بازدیدکنندگان سایت جدی گرفته می‌شوید.

طراحی یک وب‌سایت که هم حرفه‌ای به نظر برسد هم در رتبه‌بندی گوگل جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد کمی سخت است؛ اما این تنها زمانی است که شما از متخصصان این حوزه برای تأسیس وب‌سایت خود کمک نگیرید! اگر حالا رقبای شما با اعتباری که در طی سال‌های گذشته کسب کرده‌اند، از موقعیت خوبی در موتورهای جستجو برخوردارند و آن‌طور که به نظر می‌رسد در بازار کسب‌وکار اینترنتی قابل‌اعتمادتر از کسب‌وکارهای نوپای شما هستند، نتیجه‌ی این است که مدتی را برای ایجاد اعتماد اولیه در ذهن مخاطبان، ثبت برند، داشتن یک وب‌سایت حرفه‌ای و دریافت رتبه بالا از سمت موتورهای جستجو وقت گذاشته و هزینه صرف کرده‌اند.

شما هم می‌توانید با کمک یک تیم متخصص در زمینه طراحی سایت و تولید محتوا در بازه زمانی کمتر از 6 ماه به جایگاه خوبی در رتبه‌بندی موتورهای جستجو دست یابید. راحت بین تمامی این خدمات را در غالب یک آژانس بازاریابی دیجیتال به شما ارائه می‌دهد.

web44 - طراحی وب‌سایت لازمه‌ی ورود به بازار تجارت الکترونیک

راحت بین متخصص طراحی سایت فروشگاهی

سال‌هاست که از فعالیت وب‌سایت‌ها در حوزه‌های مختلف می‌گذرد؛ اما هنوز نمی‌توان گفت که پلتفرم‌های رایگان طراحی وب‌سایت توانسته‌اند جایگزینی برای متخصصان باتجربه‌ی این حوزه باشند. شاید شما بتوانید به کمک ویدیوهای آموزشی و با استفاده از پلتفرمی چون وردپرس یک سایت شخصی دست و پا کنید؛ اما قطعاً برای بهبود شرایط سایت، سئو، تولید محتوا و ارتقا جایگاه آن در موتورهای جستجو به کمک و همراهی یک آژانس بازاریابی دیجیتال نیازمند خواهید بود.

نمی‌توان انکار کرد که مدیران مشاغل برای طراحی سایت حرفه‌ای جهت معرفی و گسترش خدمات یا محصولات فروشگاهی خود در بازار آنلاین نیازمند پشتیبانی متخصصانی هستند که سالهاست در این حوزه مشغول به کار بوده و به اندازه‌ی کافی برای طراحی، ساخت، راه‌اندازی و به‌روزرسانی یک سایت تجربه دارند. شاید به عنوان مدیر یک کسب و کار نوپا تمایل داشته باشید هزینه‌ها را کنترل کنید؛ اما فراموش نکنید که این مرحله یعنی طراحی سایت و تولید محتوای باکیفیت برای ارائه محصول و خدماتتان اصلاً زمان مناسبی برای صرفه‌جویی نیست.

تیم متخصص راحت بین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آژانس‌های بازاریابی در کشور با ارائه انواع خدمات طراحی سایت حرفه ‌ای، طراحی اپلیکیشن، ثبت برند و طراحی لوگو، خدمات دیجیتال مارکتینگ و ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی و کسب رضایت حداکثری از جانب مشتریان در چند سال گذشته کارنامه درخشانی برای مجموعه‌ی خود رقم زده است.

شروع کردن با یک تیم حرفه‌ای ضامن موفقیت شما در این مسیر است. حالا که امکان ثبت سفارش طراحی سایت در راحت بین فراهم است از فرصت استفاده کنید و تا می‌توانید اولین قدم‌ها در بازار آنلاین را محکم بردارید. تیم تخصصی راحت بین مالک یکی از بزرگ‌ترین مراکز دیتا سنتر در ایران و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هاستینگ است که می‌تواند برای طراحی سایت‌های فروش و راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی موفق به شما کمک کند.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا