آموزش

نحوه دریافت تیک آبی تلگرام

نحوه دریافت تیک آبی تلگرام

تغییرات و پیشرفت های تلگرام ادامه دارد. پس از نسخه 6.0 تلگرام که در آن قابلیت دسته بندی چت ها به تلگرام افزوده شد، حالا نوبت به نشان تایید یا تیک آبی تلگرام رسیده است. تیک آبی برای تایید یک کانال، گروه یا ربات است. این اعتبار توسط تلگرام به آن کانال، گروه یا ربات داده می شود و خیال شما را از اصلی بودن آن کانال، گروه یا ربات راحت می کند. شما حتما تیک آبی را در شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام، توییتر و… مشاهده کرده اید. تیک آبی معمولا برای افراد مشهور، شرکت ها و سیاستمداران و… مورد استفاده قرار می گیرد.

تلگرام معمولاً کانال ها، ربات ها و گروه هایی را تایید می کند که در هر یک از 3 شبکه اجتماعی زیر نشان تایید (تیک آبی) گرفته اند!

  • توییتر
  • فیس بوک یا اینستاگرام
  • یوتیوب

اگر شما یک حساب تایید شده از شبکه های اجتماعی مورد نظر را نداشته باشید، چیکار باید کرد؟

اگر یک صفحه معتبر در ویکی پدیا دارید، در صفحه ویکی پدیا لینک کانال، ربات یا گروه عمومی خود را اضافه کنید، در این صورت می توان آن را جایگزین یکی از 3 حساب کنید. لینک کانال تلگرام خود به پروفایل خود در این سرویس ها اضافه کنید. پس از اتمام این کار ، برای دریافت نشان تایید با ربات @VerifyBot تماس می گیرید.

سازمان ها و نهاد های مختلف چگونه میتوانند تیک آبی دریافت کنند؟

لینک کانال تلگرام خود را به وب سایت رسمی سازمان اضافه می کنند.سپس با ربات @VerifyBot تماس می گیرند. تلگرام بعد از بررسی لینک های رسانه های اجتماعی ، رسانه یا سازمان مورد نظر را از نظر اعتبار بررسی خواهد کرد در صورت معتبر بودن آن، نشان تایید به آن ها می دهد.

آیا می توان حساب کاربری را هم تأیید کرد؟

تلگرام در حال حاضر حساب های کاربر را تأیید نمی کند. تأیید فقط برای کانال ها و ربات های رسمی بزرگ و فعال در دسترس است.

چگونه می توانید نام یا لینک کوتاه را بعد از دریافت تیک آبی تغییر دهید؟

یک کانال ، گروه یا ربات تأیید شده نمی تواند نام یا لینک کوتاه خود را تغییر دهد.اگر تغییرات لازم باشد ، می توانید ابتدا وضعیت تأیید را حذف کنید.سپس دوباره با ربات @VerifyBot تماس بگیرید و دستور (/unverify) را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که تیک آبی هیچ توانایی دیگری در تلگرام ندارد؛ این فقط یکی از راه های اثبات رسمی بودن کانال شما است.

اطلاعات بیشتر در سایت تلگرام

وحید خاک پور

متولد 76. مبتدی در همه چیز. علاقه مند به یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا