Gameبرنامه نویسی

12 بازی برنامه نویسی برای افزایش مهارت کدزنی

معرفی بهترین بازی ها برای یادگیری برنامه نویسی

برنامه نویسی وقتی سرگرم کننده می شود که بدانید درحال چه کاری هستید، اما رسیدن به آن نقطه می تواند سفری طاقت فرسا باشد. به همین دلیل است که شما باید زمانی را برای انجام این بازی ها و چالش های برنامه نویسی اختصاص دهید. بازی ها نه تنها به عنوان بریک سرگرم کننده عمل می کنند، بلکه به لطف تمرین و تجربه عملی سریعتر یاد می گیرید و اطلاعات بیشتری را در اختیار خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی بازی برنامه نویسی که ارزش امتحان کردن را دارند، به شما معرفی کنیم. شما می توانید با چالش های این بازی ها، مهارت ها خودتان را محک بزنید یا حتی بهبود بدهید.

1. SQL Murder Mystery

بازی برنامه نویسی

سطح: متوسط – پیشرفته

در SQL City قتلی رخ داده است و شما برای حل آن آنجا هستید. SQL Murder Mystery یک بازی برنامه نویسی برای یادگیری مفاهیم و دستورات SQL است. این بازی به عنوان یک آموزش مبتدی نیست، بلکه بیشتر به عنوان یک روش سرگرم کننده برای تمرین مهارت های SQL شما است.

اگر گیر کرده اید، راهی برای یادآوری برخی مفاهیم کلیدی SQL وجود دارد. با کمک راهنمای راه حل و نمودار طرح توسعه دهندگان در صفحه اصلی خود، باید بتوانید بفهمید چه کسی قتل را انجام داده است.

2. Codewars

بازی برنامه نویسی

سطح: متوسط

Codewars پلتفرمی است که در آن شما با حل چالش های گیمیفیکیشن یک زبان برنامه نویسی خاص را یاد می گیرید. هرچه بهتر عمل کنید، رتبه و افتخار شما بالاتر می رود. این پلتفرم برای برنامه نویسان مبتدی و متوسط مناسب است، زیرا بسیاری از چالش های اولیه آن کوچک و سر راست هستند.

3. Elevator Saga

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط

Elevator Saga از شما می خواهد که حرکت آسانسورها را با نوشتن برنامه در جاوا اسکریپت برنامه ریزی کنید. شما می خواهید افراد را به کارآمدترین شکل ممکن بالا یا پایین ببرید.

هرچه بهتر عمل کنید، سریعتر در سطوح چالش برانگیز پیشرفت خواهید کرد. کدی که در مرورگر می نویسید به صورت محلی ذخیره می شود، بنابراین می توانید مرورگر را بدون نیاز به شروع مجدد ببندید.

4. Untrusted

بازی برنامه نویسی

سطح: متوسط – پیشرفته

Untrusted یک بازی ماجراجویی متا جاوا اسکریپت است که توسط Alex Nisnevich و Greg Shuflin نوشته شده است. برای ایجاد شکاف در دیوارهای اطراف خود، باید کد جاوا اسکریپت را بنویسید (یا حذف کنید).

برخلاف برخی پیشنهادات دیگر در این لیست، Untrusted برای افرادی است که از قبل با JavaScript آشنا هستند. این بازی به راحتی شروع می شود، اما معماها به سرعت مشکل می شوند. اگر برای چالش آماده هستید، Untrusted را امتحان کنید.

5. CheckiO

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط – پیشرفته

CheckiO ترکیبی از بازی های برنامه نویسی برای برنامه نویسان مبتدی و پیشرفته است که می خواهند پایتون یا TypeScript را یاد بگیرند. شما در یک جزیره فرود می آیید و باید چندین چالش برنامه نویسی را قبل از باز شدن قفل جزیره دیگر انجام دهید.

CheckiO همچنین دارای یک انجمن است که در آن کاربران می توانند در صورت گیر افتادن با یکدیگر همکاری کرده و به یکدیگر کمک کنند. مأموریت این شرکت این است که به افراد نحوه کد نویسی به شیوه ای سرگرم کننده و جذاب را آموزش دهد.

6. Flexbox Defense

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط

Flexbox Defense از شما می خواهد که از ورود دشمنان ورودی به سیستم دفاعی خود جلوگیری کنید. نکته مهم این است که شما باید برج های خود را با استفاده از کد CSS flexbox قرار دهید.

هنگامی که Flexbox Defense منتشر شد، وایرال شد. این بازی شماره 1 در وبسایت producthunt.com شد و توسط چندین مجله مانند CSS-Tricks.com و TutorialZine.com انتخاب شد.

7. CSS Diner

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط

CSS Diner یک بازی برنامه نویسی است که در آن با سلکتور های CSS آشنا می شوید. این بازی دارای 32 سطح است و به شما می آموزد که چگونه طیف وسیعی از عناصر DOM را انتخاب کنید و هر سطح بعدی در سطوح قبلی ساخته شود.

اگر یک برنامه نویس باتجربه هستید، احتمالاً این کار را به راحتی انجام می دهید، اما هنوز هم یک بازی عالی برای آموزش حافظه عضلانی سلکتور CSS است.

8. Terminal

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط – پیشرفته

Terminal یک بازی هوش مصنوعی است که در آن شما الگوریتم ها را برنامه ریزی کرده و در مسابقات با یکدیگر مبارزه می کنید. شما می توانید با سایر بازیکنان و الگوریتم های آنها برای دریافت جایزه نقدی رقابت کنید.

می توانید با دست بازی کنید که نیازی به کد ندارد یا با الگوریتم هایی که برنامه ریزی کرده اید بازی کنید. می توانید در مقابل خود، سایر بازیکنان یا الگوریتم های باس بازی کنید. همچنین می توانید با تماشای بازی در Twitch با آن آشنا شوید.

9. CodinGame

بازی برنامه نویسی

سطح: متوسط – پیشرفته

CodinGame یکی از پلتفرم های رایگان شناخته شده برای یادگیری نحوه کدگذاری از طریق بازی است. این پلتفرم بیش از 25 زبان برنامه نویسی از جمله Java ،C#،Python ،JavaScript ،Lua ،Go ،Rust و غیره پشتیبانی می کند. و با چالش هایی روبرو می شود که با پیشرفت در آنها به تدریج سخت تر می شود.

CodinGame نیز یک جامعه است. شما می توانید چالش ها را با دوستان یا همکاران خود حل کنید و بیاموزید که چگونه سایر بازیکنان چالش های خاصی را حل می کنند.

10. CodeCombat

بازی برنامه نویسی

سطح: متوسط – پیشرفته

CodeCombat یک پلتفرم است که پایتون، جاوا اسکریپت، HTML و اصول علوم کامپیوتر را در آن بازی می کنید. با پیشرفت، قفل قهرمانان، حیوانات خانگی، وسایل و موارد دیگر را باز می کنید.

این بازی برای تمام سطوح اصلی آن رایگان است اما اگر می خواهید به برنچ های سطح اضافی آن دسترسی داشته باشید، باید ماهی 9.99 دلار پرداخت کنید. این بازی دارای یک جامعه اوپن سورس قوی است که به ترجمه و ایجاد سطوح بیشتر کمک می کند.

11. Screeps

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط

Screeps خود را به عنوان یک بازی استراتژی MMO sandbox برای برنامه نویسان معرفی می کند. شما جاوا اسکریپت می نویسید تا واحدهای خود را در یک جهان واحد و مداوم کنترل کنید، جایی که بازیکنان دیگر به طور مداوم در حال تلاش برای حمله به شما هستند.

مردم از بازی Screeps لذت می برند زیرا شما به جای کد شبه، کد واقعی می نویسید. برخی از شرکت ها حتی از آن به عنوان بخشی از روند استخدام خود استفاده می کنند، زیرا هیچ راه حل “درستی” برای نوشتن کد در بازی وجود ندارد.

12. Ruby Warrior

بازی برنامه نویسی

سطح: مبتدی – متوسط – پیشرفته

Ruby Warrior برای آموزش زبان روبی و هوش مصنوعی به شیوه ای سرگرم کننده و تعاملی طراحی شده است. شما به عنوان یک جنگجو در حال بالا رفتن از یک برج بلند بازی می کنید تا به Ruby گرانبها (یاقوت) در سطح بالا برسید. در هر طبقه باید یک اسکریپت روبی بنویسید تا به جنگجو دستور دهد با دشمنان نبرد کند، اسرا را نجات دهد و به پله ها برسد.

بعد از اینکه سطح را با موفقیت تمام کردید، همچنان می توانید از ویرایشگر استفاده کرده و کد خود را اصلاح کنید. این به شما امکان می دهد ایده های مختلف را بدون پیشرفت فوری به سطح بعدی امتحان کنید. این یک سندباکس عالی برای یادگیری روبی است.

سخن پایانی:

بازی و چالش های زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها برای بهبود و تقویت مهارت های خود استفاده کنید. ما در این مقاله سعی کردیم تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم. امیدواریم حداقل یک بازی برنامه نویسی جدید پیدا کرده باشید که از انجام آن لذت ببرید. هیچ چیز بهتر از یادگیری نحوه کد نویسی در حالی که در این فرآیند سرگرم می شوید وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: 10 تا از بهترین بازی های آفلاین کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا