آموزش

10 نکته عکاسی با گوشی برای گرفتن عکس های بهتر

10 نکته عکاسی با گوشی برای گرفتن عکس های بهتر

در این مقاله از سایت کالی بویز قصد داریم تا شما را با 10 نکته طلایی عکاسی با گوشی هوشمند آشنا کنیم که به شما کمک میکند تا عکس های بهتری را با گوشی خود تهیه نمایید. عکاسی با گوشی هوشمند قطعا به اندازه عکاسی با دوربین عکاسی از کیفیت بهتری برخوردار نیست. اما هر روز به کیفیت دوربین گوشی های هوشمند اضافه میشود و برای تعداد زیادی از مردم، گوشی های هوشمند کاربرد دوربین های عکاسی را دارند.

امروزه عکاسی دیجیتال رسانه را مستقل کرده است. مردم به راحتی می‌توانند با گوشی هوشمند خود عکاسی کنند و آنها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. اما اگر خود را سرزنش می کنید که چرا نمی توانید با گوشی خود عکس های خوبی تهیه نمایید، این 10 نکته عکاسی با گوشی شاید بتواند به شما در گرفتن عکس های بهتر کمک بکند.

1. چندین عکس را با هم بگیرید

10 نکته عکاسی با گوشی برای گرفتن عکس های بهتر
عکاسی با گوشی

یک نکته بسیار جالب در مورد عکاسی با گوشی های هوشمند این است که میتوان چندین عکس را با هم گرفت. همانطور که میدانید عکاسی با گوشی راحتر است و میتوان بعد از چندین بار عکس گرفتن عکس‌های با کیفیت‌تری را تهیه نمود.

عکس های پشت سر هم در زمانی که از گوشی خود برای عکاسی استفاده میکنید بسیار مفید است. گوشی های هوشمند به ما این اجازه را میدهند که چندین عکس را پشت سر هم از یک شی متحرک بگیریم. سپس بهترین عکس را انتخاب کنیم.

ویژگی های دوربین گوشی خود را بدانید

عکاسی با گوشی

ابتدا در شرایط مختلف شروع به عکاسی با گوشی هوشمند خود کنید و ببینید که گوشی شما در چه شرایطی میتواند عکس های بهتری تهیه کند. برای مثال عکس هایی را تهیه کنید که در معرض نور قرار دارید و این حالت را با عکس های معمولی مقایسه کنید تا بتوانید فوکوس اتوماتیک دوربین گوشی هوشمند خود را بررسی نمایید و …

اگر دوربین گوشی هوشمند شما دارای تنظیمات دستی است آن ها را بررسی کنید. برخی از دوربین ها به شما امکان می دهند از تنظیمات دستی بیشتری مانند تعادل رنگ سفید و سرعت شاتر استفاده کنید. این ویژگی ها میتواند به شما کمک کنند تا عکس های بهتری بگیرید.

از فضای باز و نور طبیعی استفاده کنید

تعداد بسیار کمی از گوشی های هوشمند دارای حسگر هایی در دوربین خود هستند که میتوانند عکس های زیبایی تهیه نمایند. به همین دلیل، بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر، در شرایط نورپردازی مناسب در بیرون از خانه عکس بگیرید.

نورپردازی در عکاسی نه تنها روشنایی و تاریکی را تعیین می کند، بلکه روحیه، لحن و جو عکس را نیز تعیین می کند. بنابراین هنگام گرفتن عکس با تلفن هوشمند، سعی کنید از نور طبیعی استفاده کنید.

از بزرگ نمایی خود داری کنید

بزرگنمایی در عکاسی تقریباً همیشه نتایج ضعیفی به همراه دارد زیرا باعث کاهش وضوح تصویر می شود. جلوگیری از آن یکی از نکات اصلی عکاسی برای گرفتن عکس های بهتر است. زوم اپتیکال خوب است چون که در کیفیت عکس تأثیر نمی گذارد اما این ویژگی در گوشی های هوشمند فعلا موجود نیست.

از HDR استفاده کنید

حالت HDR مخفف High Dynamic Range است و در بسیاری از تلفن های هوشمند این ویژگی وجود دارد. HDR موجب افزایش محدوده‌ی دینامیکی تصاویر می‌شود. در عکاسی منظور از محدوده‌ی دینامیکی، نسبت روشنی تصویر به تاریکی آن است.

عکاسی با گوشی

در زمان هایی که آسمان بیش از حد روشن و زمین بیش از حد تاریک است حالت HDR به کار می‌آید. اگر بین روشن‌ترین و تاریک ترین قسمت صحنه شما تفاوت زیادی وجود داشته باشد ، استفاده از عملکرد HDR دوربین، گزینه خوبی است.

از برنامه های ویرایش تصاویر استفاده کنید

شما به راحتی میتوانید به ابزار های ویرایش تصویر دسترسی داشته باشید. میتوانید برنامه های ساده تعبیه شده در گوشی خود یا برنامه های حرفه ای مانند Adobe Lightroom یا Photoshop استفاده کنید.

با استفاده از این برنامه ها میتوانید عکس های خود را برش دهید و سایر ویژگی های آن را افزایش دهید.

قانون سه تایی را فراموش نکنید

در قانون سه‌ تایی عکاسی، یک عکس به 9 بخش مساوی تقسیم میشود و در هر خط از تصویر سه بخش وجود دارد. باید توجه داشته باشید که موضوع مورد نظر در مرکزی‌ترین بخش قرار داشته باشد در بین محل های برخورد خطوط خیالی با یکدیگر. استفاده از این قاعده در عکاسی به شما امکان راحتی در عکس گرفتن و یک دید وسیع تر میدهد.

عکاسی با گوشی

شما میتوانید در تنظیمات گوشی هوشمند خود این خطوط را فعال کنید که میتواند به شما در عکاسی با گوشی کمک کند. اما به غیر از این ویژگی ها به شما در گرفتن عکس های تمیزتر و بهتر کمک میکند.

از برنامه های عکاسی بهتر استفاده کنید

برنامه های استاندارد در اکثر تلفن های هوشمند بسیار خوب عمل می‌کنند، اما بعضی دیگر نیز وجود دارند که آنها را باید امتحان کنید. تغییر ویژگی ها، تنظیمات و فیلترهای بیشتری را ارائه می دهند تا عکس های شما بهتر شوند. برخی از برنامه های عکاسی با گوشی خوب برای تلفن ها عبارتند از:

  1. VSCO برای اندروید و IOS
  2. Snapseed برای اندروید و IOS
  3. Flickr برای اندروید و IOS
  4. Lightroom برای اندروید و IOS

گوشی خود را تغییر دهید

ساده به نظر می‌رسد ، اما گاهی اوقات بهترین راه برای گرفتن عکس بهتر، گرفتن تلفن بهتر است. شما می توانید تمام نکات مربوط به عکاسی را که دوست دارید یاد بگیرید، اما واقعیت این است که کیفیت دوربین گوشی های هوشمند بسیار متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که عکسی را که میخواهید تهیه کنید را با ویژگی و کیفیت دوربین خود بسنجید.

چه گوشی های دارای بهترین دوربین می‌باشند؟

  1. Samsung Galaxy, S8, S9, S10
  2. Xiaomi Mi Note 10
  3. Google Pixel 4 XL
  4. Iphones

در نهایت اگر دوست دارید که عکس های فوق العاده تهیه کنید. بهترین نکته نسبت به همه، تمرین کردن است. عکس های زیادی بگیرید و در نهایت نتایج بهبود را تجزیه و تحلیل کنید و آنها را یادداشت کنید.

نکته طلایی در عکاسی: تمرین کنید

در نهایت اگر میخواخید در عکاسی با گوشی هوشمند خود عکس های فوق العاده ای بگیرید، بهترین و طلایی ترین نکته تمرین کردن است. عکس های زیادی را با گوشی خود بگیرید و در نهایت عکس هایی را که در آنها بهتر شده اید را با دقت برسی کنید و ویژگی ها و نکاتی که شما را در گرفتن عکس های زیبا کمک کرده را یادداشت کرده و به خاطر سپارید.

سامیار

متخصص دنیای مجازی و علاقه مند به دنیای برنامه نویسی، هک و امنیت. پیگیر باشید :)
دکمه بازگشت به بالا