تکنولوژیهوش مصنوعی

بینگ جدید با هوش مصنوعی بهتر از Chatgpt رونمایی شد

بینگ جدید با هوش مصنوعی بهتر از Chatgpt

در حال حاضر اخبار هوش مصنوعی در صدر اخبار فناوری اطلاعات قرار دارند و روزانه سرویس های زیادی با عملکردهای مختلف رونمایی می شوند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به هوش مصنوعی Chatgpt و هوش مصنوعی Google bard اشاره کرد. حال مایکروسافت موتور جستجوی بینگ جدید را معرفی کرده است که با نسخه ارتقا یافته فناوری هوش مصنوعی که زیربنای ربات چت ChatGPT است، پشتیبانی می‌شود.

شرکت مایکروسافت نسخه جدید بینگ را در کنار نسخه ارتقا یافته مرورگر Edge خود با ویژگی‌های مشابه تقویت‌شده هوش مصنوعی عرضه می‌کند و قول می‌دهد که این دو تجربه جدیدی را برای مرور وب و یافتن اطلاعات آنلاین ارائه دهند.

در رویداد مایکروسافت چه گذشت؟

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در رویدادی که این محصولات را معرفی کرد، گفت: «این روز جدیدی در جستجو است. نادلا استدلال کرد که الگوی جستجوی وب طی دهه‌ها تغییر نکرده است، اما هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات را راحت تر و سریع‌تر از روش‌های سنتی ارائه دهد.

نادلا گفت: “مسابقه امروز شروع می شود و ما به سرعت حرکت می کنیم.” مهمتر از همه، ما می خواهیم از نوآوری دوباره در جستجو لذت زیادی ببریم، زیرا زمان آن فرا رسیده است.

تصویر زیر از بینگ جدید است. فقط خبر بد اینکه در حال حاضر نمیتوان از نسخه جدید استفاده کرد. فقط می‌توان حساب خود را وارد «لیست انتظار» کرد.

بینگ جدید مایکروسافت

بینگ جدید چه ویژگی هایی دارد؟

در دموهای منتشر شده این شرکت چیزی را که “بینگ جدید” می نامد نشان داده شده است که این موتور جستجو در پیکربندی های مختلف میتواند کار کند. یکی از این موارد به این صورت است که نتایج جستجوی سنتی در کنار حاشیه نویسی‌های هوش مصنوعی (در بالا) نشان داده میشود، در حالی که حالت دیگر به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً با ربات چت Bing صحبت کنند و از آن در یک رابط چت معمولی مانند ChatGPT سؤال بپرسند.

بینگ جدید مایکروسافت

مایکروسافت می‌گوید همه این ویژگی‌ها توسط نسخه به‌روزرسانی شده GPT 3.5، مدل زبان AI ایجاد شده توسط OpenAI که ChatGPT را تقویت می‌کند، پشتیبانی می‌شوند. مایکروسافت این را «مدل پرومتئوس» نامیده و می‌گوید که از GPT 3.5 قدرتمندتر است و بهتر می‌تواند به سؤالات جستجو با اطلاعات به‌روزتر و پاسخ‌های حاشیه‌نویسی پاسخ دهد.

علاوه بر تجربه جدید بینگ، مایکروسافت در حال راه اندازی دو ویژگی جدید با هوش مصنوعی برای مرورگر Edge خود است که “chat” و “compose” می باشد و در نوار کناری Edge جاسازی خواهند شد.

ویژگی «چت» به کاربران این امکان را می دهد که صفحه وب یا سندی را که به آن نگاه می کنند خلاصه کنند و درباره محتوای آن سؤال بپرسند، در حالی که «نوشتن» به عنوان دستیار نوشتن عمل می کند.

معرفی بینگ جدید در بحبوحه فعالیت‌های هوش مصنوعی مایکروسافت و رقیب گوگل صورت می‌گیرد. از نوامبر 2022 که ChatGPT روی وب راه اندازی شد، علاقه به تولید متن با هوش مصنوعی افزایش یافته است. مایکروسافت که از نزدیک با OpenAI خالق ChatGPT همکاری می کند، به دنبال استفاده از این سرویس است و قبلاً اعلام کرده است که چگونه این فناوری در مجموعه نرم افزارهای اداری خود یکپارچه خواهد شد.

آینده جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی

با این حال، سوال بزرگ‌تر برای مایکروسافت و گوگل این است: آیا چت بات های هوش مصنوعی جایگزین خوبی برای جستجو هستند؟ این فناوری چگونه در کنار روش‌های موجود برای یافتن اطلاعات آنلاین قرار می‌گیرد و وقتی اشتباه می‌کنند چه اتفاقی می‌افتد؟

مورد دوم بسیار مهم است زیرا سیستم های زبان هوش مصنوعی مانند ChatGPT تمایل به ارائه اطلاعات نادرست به عنوان واقعیت دارند. اگرچه محققان سال‌ها در مورد این مشکل هشدار داده‌اند، اما از زمان راه‌اندازی ChatGPT در وب، نمونه‌های بی‌شماری از خطاهای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی وجود داشته است. از چت‌بات‌هایی که جزئیات بیوگرافی افراد واقعی را ایجاد می‌کنند تا ساخت مقالات دانشگاهی و ارائه توصیه‌های خطرناک پزشکی.

اشتباهات هوش مصنوعی

مایکروسافت در ارائه خود به این موارد و موارد دیگر اشاره کرد و گفت که سخت تلاش کرده است تا در برابر خطراتی مانند جیل بریک (فریب دادن چت ربات‌های هوش مصنوعی به منظور نادیده گرفتن پادمان‌هایی که برای جلوگیری از تولید محتوای خطرناک یا نفرت‌انگیز آن‌ها در نظر گرفته شده است) محافظت کند. سارا برد، مسئول هوش مصنوعی Azure می‌گوید: «با این محصول، ما بیش از هر زمان دیگری پیش رفته‌ایم تا رویکردهایی برای اندازه‌گیری کاهش خطر ایجاد کنیم.

بیشتر بخوانید:

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا