رپورتاژ آگهی

بهترین مرکز آموزش طراحی تجربه کاربری (UX) کجاست؟

بهترین مرکز آموزش طراحی تجربه کاربری (UX) کجاست؟

همانطور که دنیای طراحی تجربه کاربری بزرگ‌تر و پیچیده‌تر می‌شود، تعداد مراکز آموزشی آنلاین نیز افزایش پیدا کرده است؛ اما در این میان، یافتن بهترین مرکز آموزش طراحی UX که بتواند زیر و بم این حوزه از طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن را به طور تخصصی و کامل ارائه دهد، دشوار شده است.؛ اما نیاز نیست نگران باشید! ما در این بررسی ابتدا در مورد ویژگی‌های یک دوره خوب آموزشی صحبت می‌کنیم، سپس یکی از بهترین آکادمی‌های آموزش تجربه کاربری در بستر اینترنت را معرفی می‌کنیم.

یک مرکز آموزش طراحی UX خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

قبل از اینکه در مورد آموزشگاه های مختلف تحقیق کنید، بهتر است یک چک لیست از ویژگی‌های یک مرکز آموزشی خوب تهیه کنید. چک لیست شما باید موارد زیر را شامل شود:

ارائه خدمات گسترده و متنوع

برای یک وب‌سایت آموزش طراحی تجربه کاربری که دوره‌های مختلف آموزشی را ارائه می‌دهد، گستردگی خدمات به معنای آموزش صفر تا صد، زمان بندی مناسب دوره‌ها، بسته‌های مختلف قیمتی، تضمین کیفیت، ارائه مدرک بعد از پایان دوره، ارائه مشاوره شغلی و موارد دیگر است. هر چه خدمات در راستای نیازهای افراد تدوین شده باشد، آکادمی مربوطه جزء گزینه‌های خوب بازار محسوب می‌شود.

ارائه آموزش اصولی و تخصصی

یک مرکز آموزش خوب همانطور که دوره‌های مختلف تجربه کاربری ارائه می‌دهد، خود نیز باید بهترین تجربه کاربری را در اختیار شرکت کنندگانش قرار دهد. درحقیقت، یک دوره آموزشی تخصصی از نقطه صفر شروع می‌شود، زمانی که پرسش تجربه کاربری چیست؟ مطرح می‌شود و تا نقطه صد که ورود به بازار کار به عنوان یک متخصص در UX است، به پایان می‌رسد. حد فاصله بین دو این نقطه، مهمترین بخش از دوره آموزشی است که باید طبق اصول استاندارد جهانی و به صورت پروژه محور انجام شود.

آموزش تجربه کاربری در آکادمی داکس لب

داشتن اساتید مجرب و حرفه‌ای

سرفصل‌های آموزشی هر چقدر هم قوی باشند اما اگر نتوانند به خوبی ارائه شوند، هیچ هدفی نخواهند داشت. یک مرکز آموزش تجربه کاربری با نام اساتیدش شناخته می‌شود. کیفیت آموزش و انتقال مفاهیم پیچیده، باید توسط اساتید مجرب و کارآزموده انجام شود تا شرکت کنندگان بتوانند مرحله به مرحله، سرفصل‌ها را فرا بگیرند. اساتید یک مرکز آموزشی خوب باید سابقه درخشان در تدریس UX داشته باشند.

بهترین آکادمی آموزش طراحی UX کجاست؟

آکادمی داکس لب به دلیل ارائه خدمات منحصربه فرد و ویژگی‌های ممتاز، یکی از بهترین وبسایت های آموزش تجربه کاربری در کشور است. این آکادمی که حضور فعالی در بستر وب و شبکه‌های اجتماعی دارد، تاکنون افراد بسیار را وارد بازار کار کرده است. از مشخصات فوق العاده داکس لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش کاربردی و مبتنی بر پروژه

تجربه کاربری حوزه ای از طراحی سایت و اپلیکیشن که کاملاً عملی و اجرایی است. مفاهیم تئوری باید در حین انجام یک پروژه فرا گرفته شود. در داکس لب، شرکت کنندگان تحت یک دوره آموزشی کاربردی و پروژه محور قرار می‌گیرند تا هم بتوانند مفاهیم را خوب درک کنند و هم با شرایط بازار کار آشنا شوند. استاد مربوطه در هر مرحله از آموزش یک پروژه را معرفی می‌کند تا روند آموزش شرکت‌کننده را ارزیابی کند. سنجش توانایی‌های شرکت‌کننده و توسعه مهارت‌های او به عنوان یک دیزاینر UX در آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پروژه گروهی داکس لب

پشتیبانی قوی آموزشی و تعامل با استاد

دوره‌های آموزش طراحی UX در داکس لب در نهایت تعامل بین استاد و شرکت کننده انجام می‌شود. شرکت کننده رابطه مستقیمی با استاد دارد و می‌توان به خوبی حل تمرین کرده و اشکالات خود را رفع کند. در کل دوره، شرکت کنندگان به تمرین‌ها و پروژه‌ها دسترسی دارند و به صورت رودررو (نفس به نفس) با استاد مربوطه خود در تماس هستند. تعامل با مربی و استاد در بسته‌های نیمه خصوصی و خصوصی داکس لب ارائه می‌شوند.

تعامل اساتید داکس لب در دوره تجربه کاربری با دانشجویان

ارائه بسته‌های مختلف ثبت نامی

در آکادمی داکس لب، دوره آموزش تجربه کاربری در سطوح مختلف ارائه می‌شوند. از بسته اقتصادی گرفته تا نیمه خصوصی و خصوصی، هر سطح دارای قیمت و خصوصیات متفاوت آموزشی است. برای مثال، در بسته خصوصی شرکت کننده می‌تواند حداکثر تعامل را با استاد داشته باشد و از مشاوره شغلی و درآمدزایی و توصیه نامه شغلی توسط استاد بهره مند شود. همچنین، «بسته‌های آموزشی اقساطی» جهت پرداخت قسطی مبلغ دوره‌ها و «بسته‌های آموزشی بین المللی» برای شرکت کنندگان خارج از ایران نیز در دسترسی هستند.

در دوره‌های آموزشی داکس لب یاد می‌گیرند که چگونه به یک طراح حرفه‌ای UX تبدیل شوند و با توسعه مهارت‌های خود بتوانند به سرعت فرصت‌های شغلی خوب را به دست آورند. هدف آکادمی داکس لب ارائه آموزش اصولی در حوزه تجربه کاربری و معرفی افراد متخصص برای بازار کار است.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا