آموزش

بهترین ترفندهای استوری اینستاگرام

12 ترفند استوری اینستاگرام که باید بدانید

در ابتدا خوب است بدانید که روزانه چند صد میلیون نفر از استوری های اینستاگرام دیدن می کنند و دلیل آن امکانات موجود در اینستاگرام برای برندها و کاربران است که به راحتی میتوانند تبلیغات فوق العاده ای را ایجاد کرده و محصولات یا خدمات خود را به دنبال کنندگان خود نمایش دهند. یکی از بهترین ویژگی های اینستاگرام استوری آن است که در این مقاله بهترین ترفندهای استوری اینستاگرام را با هم مرور میکنیم.

1- دسترسی به طیف گسترده ای از رنگ ها

دسترسی به طیف گسترده ای از رنگ ها در استوری اینستاگرام

به طور پیش فرض ، اینستاگرام گزینه های رنگی بسیار محدودی را به شما ارائه می دهد. اسلایدر رنگ از پایین صفحه قابل دسترسی است و می توانید از بین 27 رنگ از پیش تعیین شده آن را انتخاب کنید.

خوشبختانه یک ترفند وجود دارد که به شما امکان دسترسی به طیف گسترده ای از رنگ ها را می دهد. برای تغییر رنگ متن ، روی Aa ضربه بزنید و سپس بر روی نماد پالت رنگ را در بالای صفحه کلیک کنید. در اینجا ، روی رنگ های موجود نگه دارید و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

2- تغییر رنگ پس زمینه در استوری اینستاگرام

تغییر رنگ پس زمینه در استوری اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است بخواهید متن و نقاشی ها را به جای عکس یا فیلم به اشتراک بگذارید. اگر در فکر این هستید که چگونه می توانید رنگ پس زمینه استوری اینستاگرام خود را تغییر دهید ، می توانید با انجام این مراحل آن را انجام دهید.

برای انجام این کار ، یک عکس معمولی بگیرید و سپس روی نماد draw در بالای صفحه بزنید. در اینجا ، رنگی را که می خواهید به عنوان یک پس زمینه ثابت استفاده کنید ، انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، انگشت خود را حدود سه ثانیه روی صفحه نگه دارید ، اکنون صفحه باید با یک پس زمینه ثابت پر شود. همچنین می توانید نماد قلم را انتخاب کنید و این روند را تکرار کنید تا یک پس زمینه نیمه شفاف ایجاد کنید.

3- ترفند پست جدید

ترفند مخفی کردن قسمتی از پست در استوری اینستاگرام

وقتی پست خود را در استوری اینستاگرام گذاشتید ، این کار را امتحان کنید. برای افزایش زیبایی ، بخشی از پست خود را مانند عکس ، مخفی کنید.

برای انجام این کار شما باید این مراحل را انجام دهید:

 • با استفاده از ابزار draw یک رنگ دلخواه انتخاب کنید و پس زمینه پست خود را رنگی کنید.
 • حالا ابزار text را انتخاب کنید و یک نقطه بگذارید و پشت سرهم فاصله بزارید تا جعبه متن بزرگ تر شود ، حالت بک گراند(در بالای صفحه) را روشن کنید و در نهایت رنگ بک گراندِ تکست خود را همرنگ پس زمینه استوری خود کنید.
 • در نهایت روی علامت تیک بزنید تا عملیات اعمال شود ، حالا می توانید تکست را روی پست قرار دهید.

4- اضافه کردن چندین عکس به استوری اینستاگرام

اضافه کردن چندین عکس به استوری اینستاگرام
ترفندهای استوری اینستاگرام

شما می توانید تصاویر اضافی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید! برای این کار در استوری خود بر روی علامت استیکر بزنید و در این قسمت روی نماد + بزنید ، در اینجا میتوانید عکس خود را انتخاب کنید و با اد کردن آن ، چند عکس در استوری خود داشته باشید.

5- ویدیوهای 15 ثانیه ای درست کنید

اگر عکسی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید ، زمان پخش آن 5 ثانیه می باشد. اگر ویدئویی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید ، زمان پخش آن 15 ثانیه است. بنابراین سعی کنید که اگر ویدیویی در استوری اینستاگرام خود قرار می دهید آن ویدیو را 15 ثانیه کنید تا استوری های منظم تر و قشنگ تری داشته باشید.

اگر ویدئویی بیش از 15 ثانیه دارید ، کل ویدیو به بخش های 15 ثانیه ای تقسیم می شود. در هر استوری باید عناصر اضافی (مانند GIF ، برچسب و متن) را به هر بخش اضافه کنید که وقت میطلبد و زیبایی خاصی ندارد.

6- گیف های متنوع استفاده کنید

هزاران GIF در دسترس است تا استوری اینستاگرام شما جالب تر شوند. در واقع ، تعداد زیادی از آنها وجود دارد که پیدا کردن گزینه های خوب کمی دشوار است. در اینجا لیستی از انواع گیف های معروف را برای شما جمع آوری کرده ایم:

 • Latergif (Later’s very own GIFs!)
 • The Uncommon Place
 • Happpyal
 • Studiojonesie
 • Rizzprint
 • Gladdest
 • Muchable

7- هشتگ ها و منشن های خود را پنهان کنید

از جمله ترفندهای استوری اینستاگرام پنهان کردن هشتگ ها و منشن ها می باشد که برای انجام این کار دو روش راحت وجود دارد که روش اول به این شکل است:

 • هشتگ ها و منشن های خود را بنویسید و بر روی تصویر مورد نظر بگذارید.
 • حالا شما می توانید با جابجا کردن هشتگ ها ، آن ها را از تصویر استوری خود خارج کنید. فقط باید با دو انگشت خود هشتگ ها و منشن های خود را به کناره های استوری بکشید تا از کادر خارج شوند.

روش دوم:

 • مانند روش اول هشتگ ها و منشن ها را بنویسید و در جای موردنظر قرار دهید.
 • اکنون از طریق علامت استیکر در بالای صفحه ، بر روی نماد + ، بزنید تا عکس خود را اضافه کنید.
 • شما می توانید با جابجا کردن و تغییر سایز عکس ، آن را روی هشتگ ها و منشن های خود قرار دهید.

به این شکل اینستاگرام قادر به خواندن این هشتگ ها و منشن ها خواهد بود اما در ظاهر این هشتگ ها مخفی و غیرقابل دیدن هستند.

8- استفاده از فونت های مختلف در استوری اینستاگرام

فونت های استاندارد اینستاگرام بسیار ساده هستند. شما می توانید با وب سایت های مختلفی که در اینترنت وجود دارد ، فونت دلخواه خود را انتخاب کنید و آن را در استوری اینستاگرام خود قرار دهید.

شما می توانید با مراجعه به مقاله ایجاد بیو اینستاگرام با فونت خاص وب سایت های موجود برای فونت را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید. پس از آنکه فونت مورد نظر خود را انتخاب کردید ، پیام را کپی کرده و در کادر متنی استوری خود قرار دهید.

9- به متن خود سایه اضافه کنید

متن خود را تایپ کنید ، سپس همه را انتخاب کرده و کپی کنید. یک کادر متنی جدید ایجاد کنید و در آن متن را جایگذاری کنید. دوباره با انتخاب متن ، روی طیف رنگی در بالا کلیک کنید و رنگ دیگری را انتخاب کنید.

آن متن را کمی تغییر دهید و با جابجا کردن متن آن را زیر متن اصلی مانند یک لایه از متن ، قرار دهید تا جلوه سایه به نظر برسد.

10- رنگ question sticker خود را تغییر دهید

شما میتوانید رنگ پس زمینه سوال و جواب اینستاگرام را تغییر دهید. برای این کار ابتدا از طریق علامت استیکر در بالای صفحه بر روی question بزنید و سوال موردنظر خود را تایپ کنید. بعد از تایپ سوال در بالای صفحه علامت طیف رنگی را مشاهده می کنید که با هر بار کلیک کردن بر روی آن ، رنگ پس زمینه question شما تغییر می کند.

11- استیکرها را به ویدیو خود سنجاق کنید

اگر شما نیز مشتاق بوده اید که برچسب ، ایموجی ، GIF یا متنی را در یک لحظه یا حرکت خاص در یک ویدئو سنجاق کنید ، تا توجه مخاطبان خود را جلب کنید ، می توانید این مراحل را انجام دهید:

 • نکته اول اینکه ویدیو را در قسمت دوربین خود اینستاگرام بگیرید.
 • یک استیکر (یا متن و غیره) به استوری خود اضافه کنید.
 • روی آن استیکر یا متن ضربه بزنید و نگه دارید.
 • از نوار ابزار برای پیمایش به نقطه مناسب در فیلم خود استفاده کنید.
 • در آخر بر روی کلمه Pin کلیک کنید تا ثبت شود.

استیکرها را می‌توانید برای ویدیوهای معمولی و تصاویر بومرنگ به کار ببرید.

12- قرار دادن چند باکس سوال در استوری اینستاگرام

در حالت پیشفرض اینستاگرام به شما اجازه قرار دادن چند باکس در یک استوری را نمی دهد اما شما با ترفندی ساده می توانید چند باکس را در استوری قرار دهید.

برای این کار ابتدا یک باکس سوال را در استوری اینستاگرام قرار دهید و از آن اسکرین شات بگیرید. سپس دوباره به استوری اینستاگرام بروید و آن اسکرین شات خود را بیاورید ، اکنون شما می توانید یک باکس دیگر به عکس خود اضافه کنید. شما می توانید این کار را تا زمانی که جای کافی داشته باشید انجام دهید.

سخن پایانی

با این نکات و ترفندهایی که در اختیار دارید ، پیش بروید و آزمایش کنید تا سبک خاص خود را پیدا کنید به استوری های اینستاگرام خود بیاورید.اینستاگرام بسیار منعطف است و این امکان وجود دارد تا طرح های خلاقانه ای ایجاد کرد ، در مقاله بهترین ترفندهای استوری اینستاگرام نکات و ترفندها را به شما یاد دادیم ، خلاقیت خود را به کار ببرید و از آن استفاده کنید.

سجاد گلی پور

برنامه نویس سی شارپ، علاقه مند به علوم کامپیوتر، تولید محتوای سئو و فعالیت حرفه ای در زمینه سئو تکنیکال سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا