آموزششبکه

تست سرعت اینترنت با ابزار خط فرمان

سرعت اینترنت خود را با ابزار خط فرمان به دست آورید

آیا می خواهید بدانید سرعت اینترنت شما چقدر سریع است؟ روش های زیادی برای اندازه گیری سرعت اتصال شما وجود دارد. در ادامه ابزاری را معرفی می کنیم که این کار را از طریق خط فرمان ممکن می کند.

هنگام تست سرعت اینترنت، ابتدا یک آزمایش کوتاه برای تخمین اولین اتصال به اینترنت شما انجام می شود. براساس نتیجه ، Speedtest یک پرونده بزرگتر را برای انجام تست واقعی انتخاب کرده و سرعت شما را به طور دقیق اندازه گیری می کند. همچنین برای سرعت بارگذاری، Speedtest با بارگذاری یک پرونده کوچک، اولین ارزیابی از سرعت شما را انجام می دهد.

برای بارگیری بسته fasttest-cli که شامل یک اسکریپت پایتون است از طریق دستور زیر استفاده کنید که از طریق آن می توانید سرعت اینترنت خود را به راحتی بررسی کنید.

git clone https //github.com/sivel/speedtest-cli.git1 - تست سرعت اینترنت با ابزار خط فرمان

مجوزهای اجرایی را برای پرونده speedtest.py فعال می کنیم.

chmod a+x speedtest.py

ساده ترین راه برای بهره برداری از اسکریپت هایی که در دسترس همه کاربران رایانه شما قرار دارد، قرار دادن آنها در / usr / local / bin است . این امر مستلزم داشتن امتیازات اصلی است. از آنجا که این فهرست متعلق به root کاربر است، شما باید یک مدیر باشید و از sudo برای انتقال پرونده ها در آنجا استفاده کنید.

sudo cp -rf speedtest.py /usr/local/bin/speedtest

sudo chown root:root /usr/local/bin/speedtest

2 1 - تست سرعت اینترنت با ابزار خط فرمان

پس از اتمام نصب، به سادگی با دستور زیر برنامه را اجرا می کنیم.

speedtest

3 1 - تست سرعت اینترنت با ابزار خط فرمان

همچنین در صورتی که می خواهید نتیجه سرعت اینترنت خود را به اشتراک بگذارید ، دستور زیر را تایپ کنید که یک فایل تصویری .png تولید می کند و شامل آمار بارگیری و بارگذاری شماست.

4 1 - تست سرعت اینترنت با ابزار خط فرمان

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا