آموزش

چگونه از طریق تصویر، کسی یا چیزی را پیدا کنیم؟

سرچ در گوگل توسط عکس

گاهی پیش می آید که ما تصویری از یک شخص یا از یک چیز خاص داریم که نمیدانیم برای کیست و یا تصویر به چه معناست؟ در اینصورت می توانید از ابزارهای مختلف جستجوی تصویر به صورت آنلاین استفاده کنید تا نسخه های دیگری از تصویر را پیدا کنید ، منشا اصلی آن را پیدا کنید و اطلاعات بیشتری به دست آورید.

در این زمینه موتور جستجوی گوگل و TinEye محبوب ترین گزینه ها هستند که حتی می توانید این کار را از طریق گوشی هماه خود نیز انجام دهید.

استفاده از google برای پیدا کردن تصویر

می توانید از Google برای جستجوی تصویر به جای متن استفاده کنید. Google سعی خواهد کرد نسخه های دیگری از همان تصویر را در اینترنت پیدا کند و همچنین تصاویر مشابه بصری ارائه دهد. این می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که تصویر از کجا نشات گرفته است و به طور بالقوه تصاویر بیشتری از همان شخص پیدا کنید.

برای اینکار ابتدا به سایت images.google.com مراجعه کنید. در صفحه باز شده بر روی ایکون دوربین مانند کلیک کنید.

استفاده از google برای پیدا کردن تصویر

سپس می توانید از طریق تصاویر ذخیره شده در رایانه خود جستجو کنید ، یا می توانید با استفاده از URL تصویر جستجو کنید.

استفاده از google برای پیدا کردن تصویر
سرچ در گوگل توسط عکس

خب برای مثال ما بنر یکی از محصولات کالی بویز را در سرچ تصاویر گوگل جستجو کردیم که لیستی از نتایج جستجو برای ما به نمایش درآمد. اگر تصویر در اندازه های دیگر پیدا شده باشد ، اینها در بالا نمایش داده می شوند. صفحه هایی که می توان همان تصویر را پیدا کرد در زیر نمایش داده می شود و تصاویر مشابه بصری را می توان در پایین صفحه اول نتایج یافت.

استفاده از google برای پیدا کردن تصویر
سرچ در گوگل توسط عکس

استفاده از وب سایت TinEye

TinEye یک موتور جستجو است که برای جستجوی تصاویر طراحی شده است. می توانید با استفاده از URL تصویر یا با بارگذاری یک فایل تصویری جستجو کنید. در حالی که TinEye تصاویر مشابهی پیدا نمی کند ، می توانید از آن برای ردیابی سریع منشأ تصویر استفاده کنید.

برای استفاده از این موتوی جستجوی تصویر، وارد سایت tineye.com شوید.

استفاده از وب سایت TinEye - چگونه از طریق تصویر، کسی یا چیزی را پیدا کنیم؟

تصویر خود را بارگذاری کنید یا URL کپی شده خود را جایگذاری کنید. برای مرور یک فایل تصویری در رایانه خود ، روی دکمه آپلود کلیک کنید یا URL تصویر کپی شده را در قسمت زمینه جایگذاری کنید.

TinEye

فقط نتایج مربوط به همان تصویر را برمی گرداند ، بنابراین نتایج را جستجو کنید تا منشا پرونده تصویر را پیدا کنید. برای یافتن اطلاعات بیشتر به صفحات دارای تصویر مراجعه کنید. صفحه ای که حاوی تصویر است ممکن است بتواند اطلاعات بیشتری در مورد هویت شخص به شما ارائه دهد. چند نتیجه را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید درباره شخص موجود در تصویر بیشتر بدانید. به دنبال زیرنویس های تصویر یا متن پاراگراف در اطراف تصویر باشید.

موفق باشید/

بیشتر بخوانید: نحوه یافتن بهترین کلمات کلیدی و بیشترین سرچ ها از طریق گوگل

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا