آموزش حذف پسورد بایوس (BIOS)

حذف پسورد بایوس کامپیوتر

سلام خدمت کاربران محترم kaliboys.com در این آموزش شکستن پسورد BIOS را یاد میگیریم. قبل از شروع کمی در مورد بایوس توضیح بدم. به طور کلی تنظیمات Motherboard در CMOS ذخیره میشود که رمز BIOS هم جزو این تنظیمات می باشد. پس برای ایجاد تغییر در رمز BIOS نیاز دارید تا به CMOS دسترسی داشته باشید.

 • ابتدا کامپیوتر که میخواهید رمز BIOS آن را حذف کنید از برق بکشید سپس درب آن را باز کنید تا بتوانید به مادربورد (Motherboard) آن دسترسی داشته باشید.
 • پس از باز کردن درب کیس (Case) با مادربورد سیستم رو به رو میشوید. حال به دنبال باتری مادربرد بگردید و آن را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در بیاورید. با این عمل کلیه تنظیمات ذخیره شده در CMOS حذف میشود که شامل رمز BIOS سیستم شما هم میباشد.
 • در آخر سیستم خود را به برق متصل و آن را روشن کنید تا پیامی مبنی بر تنظیمات BIOS شما اشتباه میباشد را دریافت کنید سپس F1 را برای ورود به سیستم فشار دهید.

یکی دیگر از راه های بایپس یا حالا حذف پسورد بایوس (bios) استفاده از Jumper  نزدیک به باتری است. کافیه مثل تصویر زیر اون دوتا شاخه های روی مادربرد که مشخص کردم رو بهم اتصال بدین. بعدش دیگه هنگام ورود به بایوس نیازی به پسورد نیست و پسورد حذف میشود.

امیدوارم که این مطلب براتون مفید واقع بشه.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه رمز گذاشتن روی بایوس کامپیوتر دارای مادربردهای گیگابایت یا مشابه آن

2 دیدگاه
 1. جواد می گوید

  سلام و درود
  پس بایوس لپ تاپ چی ؟

 2. یوسف وفایی می گوید

  سلام
  همین روش رو میشه روی لپ تاپ هم اجرا کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.