رپورتاژ آگهی

با این روش از به سرقت رفتن اطلاعات کسب و کار خود جلوگیری کنید

با این روش از به سرقت رفتن اطلاعات کسب و کار خود جلوگیری کنید

پیشرفت تکنولوژی و فناوری ارتباطات و همچنین توسعه اینترنت در عصر حاضر به خصوص در دهه اخیر آنچنان چشمگیر بوده است که تمامی کسب و کارها برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود به اینترنت نیاز داشته و به آن متکی هستند. با وجود تمام مزایایی که اینترنت برای بشر داشته، برخی از افراد سودجو از این بستر برای آسیب رساندن به شبکه‌های کامپیوتری متصل به اینترنت استفاده می‌کنند و در واقع به حریم شخصی کسب و کارها نفوذ کرده و اطلاعات آن‌ها را به سرقت می‌برند‌. وجود چنین حملاتی سبب شده پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری به مسئله مهمی در حوزه امنیت شبکه تبدیل شود. با توجه به این که تمام شبکه‌های کامپیوتری و سرورها آسیب‌پذیر بوده و ممکن است در معرض حملات مختلفی قرار گیرند، می‌توان گفت تمامی کسب و کارها در این حوزه به پشتیبانی شبکه ‌های کامپیوتری نیاز دارند.

سرقت رفتن اطلاعات کسب و کار

چگونگی آسیب پذیری شبکه‌ های کامپیوتری

قبل از این که به تعریف پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری و لزوم استفاده از خدمات پشتیبانی بپردازیم، بهتر است کمی راجع به آسیب پذیری این شبکه‌ها صحبت کنیم تا به درک درستی از اهمیت امنیت شبکه برسید. این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که هنوز بسیاری از صاحبین کسب و کارها در این زمینه اطلاعات دقیقی ندارند و به همین خاطر وجود کارشناس پشتیبان شبکه را برای رفع اشکالات نرم افزاری جدی نمی‌گیرند‌‌. در صورتی که این عدم آگاهی و بی توجهی ممکن است سبب سرقت اطلاعات خصوصی کسب و کارها شود. مشاغل آنلاین به خوبی می‌دانند که رشد آن‌ها به اعتماد کاربران هدف بستگی دارد و این امنیت، زمینه اعتمادسازی را فراهم می‌کند. احتمالا تاکنون بارها راجع به ویروسی شدن، اختلال و یا به اصطلاح هنگ کردن شبکه‌های کامپیوتری، عدم کارکرد صحیح سیستم‌ها، پاک شدن اطلاعات و مواردی از دست شنیده‌اید و یا با آن مواجه شدید.

این ویروس‌ها در واقع نرم افزارهایی هستند که در مبحث امنیت شبکه و پشتیبانی شبکه ‌های کامپیوتری با نام بدافزار مخرب شناخته می‌شوند‌. این نرم افزارها طوری طراحی شده‌اند که به محض ورود به یک شبکه آن را آلوده کرده و سریعا از یک سیستم میزبان به میزبان دیگر منتقل می‌شوند. این بدافزارها می‌توانند به صورت مستقیم و بدون تعامل با کاربر از طریق اجرای برخی از برنامه‌های شبکه و یا به صورت غیرمستقیم از طریق پیوست‌هایی که به شبکه‌های متصل به اینترنت ارسال می‌شوند، وارد سیستم‌های کامپیوتری شوند. این ویروس‌های مخرب به شکل‌های مختلف شبکه‌های کامپیوتری را مورد حملات خود قرار می‌دهند و حتی با وجود کدهای مخفی نیز به اطلاعات محرمانه شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف دسترسی پیدا می‌کنند‌. از آنجا که شبکه‌های کامپیوتری پایه‌های اصلی و زیرساخت کسب و کارها و فناوری آن‌ها را تشکیل می‌دهند، هرگونه خطا یا ارور در بخش‌های مختلف سیستم می‌تواند عملکرد کسب و کارها را به کل مختل سازد.

منظور از پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری چیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند پشتیبانی شبکه و سرور تنها شامل خدمات مربوط به بخش سخت افزار است؛ در صورتی که این پشتیبانی تمامی زیرساخت‌های شبکه‌های کامپیوتری شامل بخش سخت افزاری و نرم افزاری را پوشش می‌دهد. شبکه‌های کامپیوتری و تمام تجهیزات تشکیل‌دهنده آن‌ها باید به صورت مرتب عیب‌یابی شوند. به این ترتیب از ورود هرگونه مشکل احتمالی یا قطعی سیستم جلوگیری به عمل می‌آید. واضح‌ترین مزیت این عمل این است که کارفرمایان دغدغه‌ای از بابت خرابی سیستم و عدم تأمین امنیت آن ندارند. پشتیبانی شبکه‌‌های کامپیوتری در‌واقع مجموعه خدماتی است که در راستای حفظ و نگهداری این شبکه‌ها، عیب یابی و رفع مشکلات احتمالی، افزایش ضریب امنیت و همچنین حفظ پایداری زیرساخت‌های شبکه مانند: سرورها، روترها، چاپگرها و سایر دستگاه‌ها و حفظ اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌ها در شبکه‌های کامپیوتری پیاده سازی می‌شوند.

سرقت رفتن اطلاعات کسب و کار

این نکته را در نظر داشته باشید، حتی اگر در طراحی و کابل کشی و تأمین تجهیزات شبکه برای کسب و کار خود تمامی استانداردها را رعایت کرده باشید، باز هم به خدمات پشتیبانی از شبکه نیاز پیدا خواهید کرد. می‌توان چنین گفت: تمام سازمان‌هایی که به شبکه کامپیوتری مجهز هستند و از سرور و سیستم‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند، به خدمات پشتیبانی شبکه ‌های کامپیوتری نیاز خواهند داشت.‌ اگر کمی به این مسئله توجه نشان دهید، لزوم استفاده از این خدمات برای‌تان ملموس خواهد شد.‌ طبیعتا وقتی پای امنیت داده‌ها در میان است، باید به برقراری ارتباط و تعامل درست کاربران در یک شبکه، توجه ویژه‌ای داشت.‌ با توجه به این که صاحبین کسب و کارها دانش و توانایی حل مشکلات مربوط به سیستم‌های کامپیوتری و زیرساخت‌های شبکه را ندارند، اهمیت پشتیبانی تخصصی شبکه ملموس و روشن است.

تکنسین پشتیبانی شبکه

تکنسین پشتیبانی یا همان پشتیبان شبکه، کارشناسان و متخصصانی هستند که از مهارت‌های تخصصی در حوزه شبکه‌های کامپیوتری برخوردارند. پشتیبان شبکه به خوبی می‌داند که در شرایط حساس چگونه اوضاع را مدیریت کرده و با رفع مشکل تنش‌ها را برطرف سازد. این تکنسین‌ها و کارشناسان معمولا در رشته ‌های کامپیوتر و برق و نرم افزار دانش و اطلاعات کافی دارند. این افراد به درک عمیقی از اهمیت زیر بنای شبکه‌های کامپیوتری در توسعه کسب و کارها رسیده‌اند و می‌توانند با مراقبت و نگهداری صحیح از سیستم‌ها و تجهیزات شبکه به صاحبین کسب و کارها کمک کنند که با کمترین هزینه و بدون مشکل و چالش از شبکه‌های کامپیوتری استفاده کرده و به بازدهی بهینه در استفاده از آن برسند. از وظایف پشتیبان شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عیب یابی و شناسایی مشکلات شبکه
 • درک صحیح فعالیت کسب و کارها و نیاز آن‌ها از شبکه‌های کامپیوتری
 • مستندسازی تجهیزات و سرویس‌های موجود در شبکه
 • تهیه گزارش از وضعیت و تجهیزات آن
 • بررسی دوره‌ای سرویس‌ها و نظارت پیوسته بر نرم افزارهای شبکه کامپیوتری
 • پشتیبانی شبکه‌‌های کامپیوتری و سخت افزارها
 • تعمیر و نگهداری شبکه
 • نصب آنتی ویروس‌ها برای پیشگیری از ورود بدافزارهای مخرب
 • نصب سخت افزارهای جدید مانند: سرورها، چاپگرها و غیره
 • نصب نرم افزارهای جدید بر اساس نیاز شبکه
 • بررسی و تنظیم لایسنس‌ها، کدهای امنیتی و حساب‌های کاربری
 • نظارت روی امنیت سیستم‌ها به خصوص اینترنت
 • آموزش کارکنان در زمینه سیستم‌های جدید
 • برنامه ریزی اصولی برای بهبود وضعیت شبکه در آینده
 • ارائه مشاوره تخصصی به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • طراحی، بازسازی و حفاظت فیزیکی اتاق سرور

سرقت رفتن اطلاعات کسب و کار

بهترین شرکت ارائه دهنده پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری

شرکت ویرا شبکه کاسپین بهترین شرکت خدماتی در حوزه شبکه‌های کامپیوتری است. تکنسین متخصص این شرکت همگی در حوزه سیستم‌‌های نوین مدیریتی تخصص و تجربه علمی و عملی دارند و تاکنون توانسته‌اند موفقیت‌های بسیاری را در پروژه‌های شبکه‌های کامپیوتری و اتاق سرور به دست آورند. درباره این شرکت خدماتی باید بدانید که در سال ۱۳۸۷ تأسیس شده و دارای گواهی رتبه بندی احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی با رتبه دو از شورای عالی انفورماتیک و همچنین عضور رسمی پیمانکاران توسعه شبکه انتقال مخابرات استان البزر است. تیم حرفه‌ای و متخصص ویرا شبکه کاسپین با ارائه بهترین خدمات پشتیبانی شبکه ‌های کامپیوتری برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف این اطمینان را به کارفرمایان می‌دهند که تمامی سیستم‌های آن‌ها ضمن برخورداری از سلامت فنی و ساختاری دارای امنیت کاملی هستند.

این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی است و کالی بویز مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا