آموزشامنیتشبکه

5 اصل مهم امنیت شبکه برای محافظت در برابر حملات سایبری

5 اصل مهم امنیت شبکه برای محافظت در برابر حملات سایبری

در سراسر جهان، میزان حملات ransomware هر ساله 6000 درصد افزایش می یابد. نادیده گرفتن امنیت شبکه علت اصلی است! شبکه های تجاری با اضافه کردن برنامه ها، دستگاه ها و کاربران جدید آسیب پذیر می شوند. اگرچه این ها تهدید اصلی هستند، اما برای رشد یک کسب و کار ضروری هستند. اکثر نفوذگران کسب و کارهای کوچک را مورد هدف قرار می دهند، زیرا آنها امنیت رایانه ای کافی برای محافظت از ایمیل ها ، اطلاعات کسب و کار محرمانه و حساب های کسب و کار ندارند.

5 اصل مهمی که برای افزایش امنیت کسب و کار شما ضروری میباشند عبارتند از:

آموزش کارمندها در مورد نیازهای امنیتی شبکه

خطای انسانی یکی از بزرگترین تهدیدات امنیتی کسب و کار است که شامل اشتباهاتی مانند دانلود فایل های مخرب، به اشتراک گذاری گذرواژه ها و عدم توجه آنها به به روزرسانی ها و فیشینگ ها است.

یک راه موثر برای کاهش چالش های امنیتی سایبری ، آموزش کارکنان در مورد بهترین شیوه های امنیت شبکه است. آنها را در مورد روشهای شناسایی کلاهبرداری های فیشینگ و نحوه پاسخ به آنها آموزش دهید. به یاد داشته باشید در مورد اهمیت ارتقاء نرم افزار و دستگاه های کسب و کار صحبت کنید.

ایجاد سیاست های امنیتی در مورد تغییر رمز عبور، دسترسی به شبکه، روش گزارش دادن دستگاه های از دست رفته، روش های امن برای به اشتراک گذاری فایل ها و غیره. مهمتر از همه، آموزش کارمندان در مورد این سیاست ها را تضمین می کند و آنها را درک می کنند.

نرم افزارها و پشتیبان گیری های سیستم را به روز نگه دارید

کسب و کار شما نیاز به برنامه های امنیتی در صورت ایجاد خسارت توسط کارکنان، هکرها، و وقایع طبیعی مانند سیل و زلزله دارد.

سرمایه گذاری در خدمات IT یکی از بهترین راه های تامین امنیت است به عنوان مثال استفاده از ابزارهای نظارتی، استفاده از آنتی ویروس ها، مشاوره گرفتن از متخصصان امنیت شبکه، به روز رسانی سیستم ها، پشتیبان گیری داده ها و … اکثر هکرها کسب و کارهای کوچک را هدف قرار می دهند زیرا از نسخه های نرم افزاری قدیمی تر استفاده می کنند که به راحتی دستکاری می شوند. همیشه برنامه ای برای پشتیبان گیری داده ها و سیستم داشته باشید.

حفاظت از WiFi

یکی از نقاط حساس و حیاتی برای هک کردن یک شبکه، WiFi است.

با این وجود، شبکه Wi-Fi شما زمانی امن است که از یک فایروال استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات رمزگذاری شده است. محافظت از روتر با یک رمز عبور قوی که فقط آن را به کارکنان خود تحویل داده اید و همچنین مخفی کردن شبکه خود برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز و …

تایید هویت دو عامل

یکی از نادیده گرفته شده ترین تهدیدات امنیتی شبکه های کوچک تایید هویت دو عامل است!

اکثر هکرها پایگاه ها را مورد نفوذ قرار میدهند، چرا که کسب و کارها احراز هویت دو عامل خود را خاموش می کنند. نقطه دیگر امکان ورود به نسخه های قدیمی است که دارای آسیب پذیری های خطرناک هستند.

ساده سازی تقسیم بندی شبکه

نقص ها 100٪ قابل پیشگیری نیستند. اما از طریق برخی کارها میتوان آنها را به حداقل رساند.

تقسیم بندی موثر شامل اجرای سیاست های سازگار و ایجاد برنامه های امنیتی شبکه می باشد. تقسیم بندی میکروتیک نیز ضروری است زیرا امنیت را با جدا کردن حجم کاری خاصی بهبود می بخشد و برای حل مشکلات در یک زمان کوتاه کمک می کند.

امنیت شبکه یک مشکل عمده برای همه شرکت های کوچک یا بزرگ است، اما با اقدامات مناسب امنیتی سایبری، کسب و کار شما بی خطر خواهد ماند.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا