Nat Static and Port Forwarding در سیسکو

اجرای سناریوی Nat Static and Port Forwarding در packet tracer

پورت فورواردینگ در سیسکو

Nat Static and Port Forwarding در سیسکو

دوستان گلم سلام امیدوارم هر کجا که هستید حال دلتون خوب باشه. تو این آموزش قصد داریم با استفاده از شبیه ساز packet tracer سیسکو عملیات nat static و port forwarding را پیاده سازی کنیم و نتایج کار رو با هم ببینم که بنده همه این کارها و توضیحات مربوط به این مبحث را تو فیلم آموزشی به مدت 35 دقیقه براتون قرار دادم و همچنین فایل سناریوی این پروژه در packet tracer را همانطور که در تصویر زیر می بینید در اختیارتون میزارم تا بتونید دانلود کنید و به عنوان فایل تمرینی ازش استفاده کنید.

سناریو nat and port forwardingدر این ویدیو ابتدا در مورد نحوه عملکرد کامپیوتر موقع اتصال به دنیای اینترنت از طریق مودم توضیحاتی ارائه شده و بعد اینکه nat چیست؟ و چه کاربردی دارد و مزایا و معایب آن به طور کامل شرح داده شده و انواع آنها ذکر شده که در قسمت های بعد راجع به تفاوت nat static و nat dynamic و pat به توضیحات لازم با فیلم و فایل سناریو می پردازیم.

Nat Static and Port Forwarding

NAT یا Network Address Translation پروتکلی است برای تبدیل آدرس های IP غیر معتبر به آدرس های معتبر برای استفاده کاربران از اینترنت که در لایه 3 مدل OSI کار می کنه و همچین NAT یکی از ابزارهای قدرتمند دنیای IT است. این امکان زمانی مورد استفاده قرار میگیره که در یک شبکه کاربرانی که دارای آدرس های معتبر نیستند و نیاز به برقراری ارتباط با اینترنت را دارند. برای درک بهتر این مطلب حتما فیلم آموزشی زیر را با دقت نگاه کنید.
این پروتکل تعداد آدرس های private  را که از یک طرف شبکه به یک اینترفیس سرور NAT متصل است را در قالب یک آدرس معتبر(Encapsulation)  به سمت اینترفیس خروجی که به اینترنت متصل است ارسال می کند.
به زبان ساده زمانی از این سرویس استفاده می کنیم که تعدادی کامپیوتر را بخواهیم در داخل یک شبکه private  یا داخلی به  اینترنت متصل نمائیم.
در ویدیوی آموزشی زیر شما  قبل اجرای سناریو در محیط شبیه ساز با مفهوم کامل شبکه های داخلی و آدرس های عمومی و انواع ip ها و عناصر  global و local در nat و موارد مورد استفاده با آن آشنا شده  و می توانید با یادگیری سریع و آسان این عملیات را در تجهیزات سیسکو اعمال و پیاده سازی کنید.

 

امیدوارم این آموزش براتون مفید بوده باشه.

دانلود فایل سناریوی این پروژه در packet tracer

پسورد فایل: kaliboys.com

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.