امنیت

نقشه راه ورود به حوزه های فناوری اطلاعات

نقشه راه ورود به حوزه های فناوری اطلاعات از شرکت compTIA 

با عرض سلام و درود خدمت کاربران عزیز kaliboys.com در این پست درباره نقشه راه شرکت compTIA برای حوزه های فناوری اطلاعات حرف میزنیم. هدف این شرکت آموزش و اطلاع رسانی متخصصان فناوری اطلاعات فعلی و آینده که می خواهند گواهینامه های مناسب را کسب کنند میباشد. امروزه با پیشرفت روز افزون علم، نیاز به کارکنان ماهر IT در سراسر دنیا یک اولویت مهم محسوب میشود. پس اگر قصد دارید یک گواهینامه IT حرفه ای بگیرید،حتما این نقشه راه را مورد بررسی قرار دهید که توسط شرکت CompTIA ارائه شده است.

2018 IT Certification Roadmap
2018 IT Certification Roadmap

مباحثی که در این نقشه راه مطرح شده است:

  • امنیت اطلاعات (Information Security)
  • فنآوری شبکه و ابر (Network and Cloud Technologies)
  • سخت افزار، خدمات و زیرساختها (Hardware, Services, and Infrastructure)
  • فناوری اطلاعات و مدیریت استراتژی (IT Management and Strategy)
  • ذخیره سازی و داده ها (Storage and Data)
  • وب و موبایل (Web and Mobile)
  • توسعه نرم افزار (Software Development)

مسیر شروع

این مسیر با مباحث ضروری برای شروع کار شما در IT آغاز می شود. شما مبانی سخت افزاری و نرم افزاری را در ابتدایی ترین سطح خواهید آموخت. که شما را برای دوره هایی که دنبال می کنید آماده می کند، از جمله CompTIA A +، Network + و Security +. اگر شما در مباحث پایه تسلط بیشتری کسب کنید، می توانید گواهینامه های Linux, Server+, +Cloud+ را دریافت کنید.

هر یک از گواهینامه های موجود در این نقشه راه میتواند شما را برای نقش های بی شماری در زمینه فناوری اطلاعات آماده سازد. به عنوان مثال افرادی که مدارک Cloud + را تکمیل می کنند، می توانند به عنوان یک مدیر پروژه برای خدمات ابر، مهندس ابر و همچنین نقش تحلیلگران کسب و کار مربوط به شبکه ها و خدمات مبتنی بر ابر واجد شرایط باشند.

مسیر شروع امنیت سایبری

مسیر امنیتی سایبری شامل دوره های است که به پرورش نیازهای رو به رشد متخصصین امنیت اطلاعات کمک می کند. رشد شغلی تحلیلگران امنیت اطلاعات در سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۸ درصد افزایش یافته است که چهار برابر رشد متوسط ​​شغلی برای سایر مشاغل است. این گواهینامه ها می توانند به شما در تحلیلگر تهدید اطلاعات، مهندس امنیت، تحلیلگر آسیب پذیری ها و دیگر نقش ها کمک کنند.

در زیر شما میتوانید لیستی از شرکت هایی را ببینید که این مدارک را ارائه میدهند:

00002 1024x791 - نقشه راه ورود به حوزه های فناوری اطلاعاتهمچین شما برای ورود به دنیای هک و امنیت میتوانید از این نقشه راه هک شدن استفاده کنید.

یوسف وفایی

فارغ التحصیل کارشناسی IT، علاقه مند به برنامه نویسی و علم امنیت، عاشق یادگیری حرفه های جدید، کنجکاو برای همه چیز، همچنین همیشه تلاش میکنم تا به هدفم برسم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا