بورس

چگونه مشکل ” شماره موبایل سهام دار نامعتبر است ” در سامانه سهام عدالت را برطرف کنیم؟

رفع مشکل ” شماره موبایل سهام دار نامعتبر است ” در سامانه سهام عدالت

مشکلی که امروزه بیشتر کاربران درباره سهام عدالت با آن رو به رو می شوند، خطای “شماره موبایل سهام دار نامعتبر است” که در این پست به دلیل بروز این خطا و نحوه حل آن خواهیم پرداخت.

خطای نامعتبر بودن شماره سهام دار در سهام عدالت

خطای شماره موبایل سهام دار نامعتبر است در سهام عدالت

همانطور که در تصویر بالا میبینید اکثر کاربران در کارگزای های مفید و مبین سرمایه و آگاه و فارابیسکو و … با این مشکل مواجه شده اند. با تحقیقاتی که به عمل آمد، نتیجه بر این شد که این خطا هیچ ربطی به شماره تلفن های شما ندارد و اگر شما با سیم کارت های دیگر خود نیز سعی بر ورود داشته باشید، باز هم با این خطا مواجه خواهید شد.

با گسترش بورس در چند ماه اخیر و همچنین هیاهوی سهام عدالت در این میان بالاخره اخبار و اعلامیه های سهام عدالت به کارگزاری ها هم رسید و در حال حاضر اکثر کارگزاری ها قابلیت فروش سهام عدالت را برای سهام داران ایجاد کردند.

این اعلام کارگزاری ها به صورت زیر میباشد:

رفع مشکل ” شماره موبایل سهام دار نامعتبر است ” در سامانه سهام عدالت

اما دلیل اصلی مشاهده خطا و مشکل شماره موبایل سهام دار نامعتبر است به دلیل عدم استفاده سامانه سهام عدالت و کارگزاری ها از پایگاه داده مشترک است. که متاسفانه هیچ راه حلی در حال حاضر برای آن وجود ندارد مگر اینکه در روزهای آینده اقدام به یکسان سازی پایگاه های داده کنند که در این صورت مشکل برطرف خواهد شد.

همچنین طی تماس هایی که با پشتیبانی سهام عدالت داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که کاربرانی که تا تاریخ 7 خرداد 1399 در سامانه مشخصات خود را اصلاح کرده اند هیچ مشکلی ندارند. اما در غیر این صورت باید منتظر آپدیت شدن سامانه ها باشید. همچنین می توانید دارایی خودر را در سامانه سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir مشاهده کنید.

نرگس مدحی

علاقه مند به مباحث کامپیوتر و برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا